Pytania początkujących

Zasadniczo ignorujemy taki błąd. W Polsce przyjęła się konwencja dodawania admin_level do samej relacji pozostawiając na liniach ją tworzących jedynie boundary=administrative.

Czy znacie jakiś łopatologiczny samouczek (może być po angielsku) tworzenia tras autobusowych JOSM? Jestem w trakcie mapowania przystanków i punktów zatrzymania autobusów w Ciechanowie i w następnym etapie chciałbym zrobić linie autobusowe.

Ja kasuję boundary=administrative z lini, dane na relacji w pełni wystarczą - a same boundary=administrative na lini i tak nie wystarczy do robienia map.

Można też kliknąć prawym w JOSMie na raport i zignorować całą klase błędu.

A w czym przeszadza boundary=administrative na linii że to kasujesz ? :confused:
Z tego co pobieżnie sprawdziłem inne społeczności OSM wszędzie dopisują ten tag do linii , również w stylu domyślnym boundary=administrative się renderuje.

Samo boundary=administrative się nie renderuje, potrzebny jest do tego admin_level<=10. Zapewne nie tylko osm-carto tak robi i to może tłumaczyć praktykę dodawania tego tagu do linii - brak widocznych negatywnych efektów.

Relation:route

Wydaje mi się, że powyższy link jest bardzo uproszczoną informacją jak tworzyć linie autobusowe. Bardziej szczegółowy opis ale niestety w języku angielskim znajduje się tutaj: Wiki Buses.

Ostatnio poprawiałem 1 trasę autobusową (linia 126 w Gdańsku) i polecam Ci tagowanie pod PTv2, gdyż jest prostsze i bardziej intuicyjne. Chyba JOSM w tym temacie będzie bardzo wygodnym programem ale innych nie testowałem. Podstawowe zasady z tego co zrozumiałem z wiki polegają na tym, że:

  1. Najpierw tworzę wszystkie potrzebne przystanki
    ** na drodze highway=* tworzę węzeł z miejscem zatrzymania autobusów z następującym tagowaniem (może być ich więcej, np. ref, ref:ztm, itd., itp.):
bus=yes
name=<nazwa przystanku>
public_transport=stop_position

** w miejscu, gdzie pasażerowie oczekują na autobusy robię obszar lub węzeł z co najmniej takimi tagami (może być ich więcej, np. shelter, bin, bench, ref, ref:ztm, itd., itp.):


name=<nazwa przystanku>
highway=bus_stop
public_transport=platform

Edit: 2021-03-09 - zmieniłem lokalizację tagu ‘highway=bus_stop’ - powinien on jednak być razem z obiektem public_transport=platform (lokalizacja słupka przystanku)

  1. Teraz tworzę relację otagowaną w taki sposób:
type=route
route=bus
name=Bus 126: Żukowo Urząd Gminy => Wrzeszcz PKP
from=Żukowo Urząd Gminy
to=Wrzeszcz PKP
network=ZTM Gdańsk
public_transport:version=2
ref=126

(każda linia powinna mieć oddzielną relację dla każdego kierunku przejazdu, jeśli część trasy jest w niektórych przejazdach inna, to dla każdej zmienionej trasy również powinny być stworzone oddzielne relacje - linia 126 ma np. 4 warianty)

  1. W oknie edycji relacji dodaję kolejne przystanki od początku linii autobusowej do jej końca w następującym układzie:
 * rola 'platform'
name=Przystanek 1
public_transport=platform
* rola 'stop'
name=Przystanek 1
public_transport=stop_position

 * rola 'platform'
name=Przystanek 2
public_transport=platform
* rola 'stop'
name=Przystanek 2
public_transport=stop_position

itd - kolejne przystanki do końca linii

Pierwszy przystanek może mieć rolę ‘stop_entry_only’ oraz ‘platform_entry_only’
Ostatni przystanek może mieć rolę ‘stop_exit_only’ oraz ‘platform_exit_only’

  1. Na koniec dodaję do relacji odcinki dróg w kolejności takiej, jak jedzie autobus, czasami można dodać ten sam odcinek 2 razy, gdy autobus musi np. zawrócić na rondzie i pojechać jakiś odcinek trasy po tej samej jezdni.

Tak to wygląda w JOSM:

To chyba wystarcza na sam start. Po utworzeniu relacji można zweryfikować na overpass, czy plan linii jest zrobiony prawidłowo. Moja linia jako graf wygląda tak: linia 126 graf, linia 126 trasa

Właśnie doczytałem, że powinno dodatkowo utworzyć się dodatkową relację route_master, której jeszcze nie utworzyłem ale powinna mieć ona wszystkie warianty linii jako członków relacji - no i utworzyłem taką dla linii Bus 126.

Tagowanie public transport PTv2 to żmudna, skomplikowana i męcząca praca. Łatwo to tam jest tylko przy prostych przypadkach.
Niestety mapujący dowiaduje się na tym na samym końcu - gdy wykona całą pracę i po jakimś czasie trzeba linie zaktualizować - po np. zmieniły się trasy lub w międzyczasie ktoś zepsuł - a psuje to się łatwo i niechcący.

Czyli 4 osobne relacje do aktualizacji :slight_smile: I to przy jednej linii.

Nie można, ale trzeba dodać 2 razy. A czasem więcej razy, jeśli taka jest trasa autobusu. Łatwo się pomylić, bo trzeba zachować prawidłową kolejność odcinków.
Nie można tu liczyć na sortowanie w JOSMie, bo ono nie jest w stanie niektórych przypadków automatycznie rozwiązać, a dodatkowo jest tam jakiś bug i potrafi zapsuć nawet prawidłowo ułożoną trasę.

Na koniec - jeśli miasto udostępnia trasy w GTFS to cała ta robota to strata czasu. GTFS jest nie do pobicia.

Co do tras autousów - mam spore wąpliwości. W Krakowie jest mnóstwo nieaktualnych i nie wartych poprawiania. Jeśli coś się z tymi danymi robi na serio to i tak trzeba mieć rozkłady jazdy (GTFS).

Choć ABStreet tego używa :slight_smile:


Dublowanie tagowania, mylące nowych (i nie tylko nowych), walidatory narzekają na brakujący admin_level, bez admin_level nie ma wykorzystania i tak.

W stylu domyślnym co jest otagowane na liniach nie ma żadnego wpływu na pokazywanie granic. boundary=administrative się renderuje, ale na podstawie relacji, a nie lini.

Z tego co wiem to tagowanie na liniach jest robione tylko dodatkowo i z rozpędu.

Ja jeszcze dorzucę ten link, który mnie przynajmniej wiele wyjaśnił:

https://wiki.openstreetmap.org/wiki/Public_transport

Są tam wymienione 4 schematy tagowania (Different tagging schemas) w tym PTv1, PTv2 oraz nowego Refined Public Transport Schema zaproponowanego w 2018, który ma niby eliminować wady poprzedników i ułatwiać edycję. Chyba nie jest jeszcze zatwierdzony.

Jeśli chodzi o wykorzystanie to zauważyłem, że OsmAnd nie potrafi routować po schemacie PTv1. Używa tylko PTv2. Zacząłem więc w nim edytować, chociaż muszę przyznać, że jest to dość żmudna praca.

Jest jeszcze instrukcja na stronie Osmanda: https://osmand.net/blog/guideline-pt

Do sprawdzania poprawności polecam OSM Inspectora.
Jak widać, linia 126 w Gdańsku rzeczywiście jest dobrze zrobiona :slight_smile:

Dodane:

Bo po v1 nie da się routować, dlatego powstał v2 - tyle że w nim całą mitręgę dostosowania do nawigowania przerzucono na mapujących.
W Osmandzie ta nawigacja jest tylko na pokaz - nie ma tam rozkładów jazdy uwzględnionych, ani nawet takich prostych tagów jak interval i opening_hours w relacji linii.

Witam, w mojej okolicy znajduje się znaczna ilosc niezmapowanych budynków.

Budynki w Polsce powinno się mapować ze zdjęć satelitarnych, czy raczej z jakiejś rządowej/samorządowej bazy danych?

Pozdrawiam

Najlepiej użyć podkładu “polska.e-mapa.net: Buildings” i stamtąd odrysowywać.
Jeśli budynek jest nowy i jeszcze go tam nie ma, to można narysować przybliżony obrys ze zdjęć lotniczych, np. z Geoportalu.

Gwoli wyjaśnienia, dlaczego @maro21 pisze, że przybliżony obrys?
Bo będzie siłą rzeczy rysowany po linii dachu, podczas gdy podkład “polska.e-mapa.net: Buildings” podaje obrys o ile dobrze pamiętam na wys. 1 metra od ziemi.
Stad też będziesz widział różnice w obrysach między zdjęciami satelitarnymi/lotniczymi a obrysami urzędowymi.
Warto zauważyć, że jeśli zdecydujesz się kiedyś na używanie innych edytorów niż ID (np. level0 lub JOSM) będziesz mógł skorzystać z bardziej „hurtowej” metody dodawania budynków z bazy BDOT serwowanej na https://budynki.openstreetmap.org.pl.

Dzięuję serdecznie za poradniki :slight_smile: Czyli na razie skupiam się na przystankach.

Z innej beczki: jak mapować punkty skupu złomu, jako recycling, przemysł?

Ja bym to opisał tak (zgodnie z wiki):

amenity=recycling
recycling:cans=yes
recycling:metal=yes
recycling:scrap_metal=yes
recycling_type=centre

Dodam że obie metody mapowania są OK, choć strona z budynkami do importu może być dużo bardziej efektywna.

Jaka wartość operator:type=* pasuje do fundacji i stowarzyszeń? Czy jest to ngo?

Witam,
Czy ktoś może mnie oświecić w jaki sposób / kiedy aktualizują się mapy w OSMAND? Zauważyłem, że aktualizacje map pojawiają się raz na miesiąc w okolicach 1-go dnia miesiąca. Od początku grudnia wrzucałem nowe drogi i inne poprawki do OSM, teraz powiła się aktualizacja mapy która mnie interesuje (Świętokrzyskie) z datą 1.01.2021. Zainstalowałem ją i nie ma tam żadnej drogi którą dodałem. Czy możliwe, że jest aż taka obsuwa czasowa czy może problem tkwi w czymś innym?

Pozdrowienia
P.B.

Zależy to od wielu rzeczy, zaczynając od tego że w Osmand można wykupić szybszą aktualizację (z tego się utrzymują).

Genrerowanie map może trochę poczekać, jeśli jednak wrzucane było na początku grudnia to jestem zaskoczony, tak długo trwać nie powinno.