Якщо переможе позиціч що межі НП наногсяться без adnmin level то це призведе до масового шкідництва . Бо тоді почнуть масово нанесені по кадастру admin level переробляти під фантазіі з назвою мапимо по забудові .
Зараз потрібно обговорювати лише цифри адмін левелів а не дозвіл знищувати багаторічну роботу .
Якщо НП, наприклад місто із районним поділом, без admin_level, а райони у цьому місті - мають admin_level, то це виглядає якось не комільфо. Чи все діло в тому що найменування помилкове, і вони повинні мати назву: райони у Херсонській міській тергромаді?
Або якщо найменший рівень Адміністративно-територіального поділу України - це громада, то нащо нам районам у місті давати admin_level?
Але при цьому всьому, вважаю що схема повинна бути очевидною: або всі НП мають admin_level, або ніякий не має.
slayzex, райони саме у місті. Це Mazda05 помилково думав що райони покривають всю міську громаду. Якщо використовувати ту схему що пропонує Mazda05, райони в місті (8 рівень, вищий) будуть топологічно входити до меж міста (10 рівень, нижчий). Ось це справді не комільфо
У схемі від andygol є чіткий критерій — позначати межі лише об’єктів що є адміністративно-територіальними одиницями. Щоб позначити територію межами boundary=administrative, має бути орган влади який цією територією керує.
Інша річ, що ми матимемо точне уявлення про райони у місті та старостинські округи лише після прийняття нового закону про місцеве самоврядування.
Щодо громад, то я пропоную adnmin_level = 7 ставити, оскільки зараз громад стало менше і багато з них по розміру як раніше були райони, тому логічніше, щоб adnmin_level був менший, щоб краще було видно рендер на менших зумах
Strtg_, в чому я згоден із Mazda05, так це з тим що:
Я схиляюся до admin_level=8, тому що на смисловому рівні це покаже рівновіддаленість області (4), району (6) та громади (8). Також це дозволить використати непарні номери для випадків коли у майбутньому з’являться якісь інші адмін. утворення що не вписуватимуться в нашу схему.
Strtg_, slayzex, Ungoose та інші, був би вдячний, якби ви написали що ви думаєте про визначення ключових понять які я цитував раніше у своєму повідомленні:
darkonus, дуже дякую. Це важливе уточнення яке дещо для мене роз’яснює.
Перед цим у мене склалося враження що межі НП є межами адміністративно-територіальної одиниці які є просторовою основою для утворення та діяльності органів органів місцевого самоврядування (так само як, наприклад, межі області є просторовою основою для утворення та діяльності органів державної влади).
Я погоджуюсь що межі географічних об’єктів немає потреби позначати як boundary=administrative. Проте я все ще вважаю що цей тег повинні мати кордони всіх адміністративно-територіальних одиниць які є просторовою основою для утворення та діяльності як органів державної влади, так і органів місцевого самоврядування.
Але тут я вважаю за потрібне уточнити один важливий момент:
Нещодавно andygol додав український переклад статті про boundary=administrative, за що йому велике спасибі. Проте в перекладі є деякі неточності, зокрема:
та
Таке визначення є надто вузьким порівняно з оригінальним:
та
оскільки поняття government не обмежується *державними *органами влади.
Цю неточність потрібно виправити, оскільки в такому вигляді стаття справляє враження ніби тег не підходить для об’єктів що адмініструються органами місцевого самоврядування. Як мінімум, “державними органами влади” потрібно замінити на “органами державної влади й органами місцевого самоврядування” або просто на “органами влади”.
Після прийняття закону про місцеве самоврядування, ради у громадах, найімовірніше, матимуть чіткі повноваження створювати старостинські округи та змінювати межі районів або створювати їх у місті. Я мав на увазі, що коли буде закон, дуже багато питань проясниться.
Хіба я неправий, якщо скажу, що вони тоді повинні будуть називатись як райони міської тергромади, або округи міської тергромади? І якщо це буде поділ саме громади, а не міста, то тоді я згоден не позначати міста admin_level`ом.
Таке може б і зробили, але в нас у Конституції закріплені саме райони у місті. Закон можуть визнати неконституційним, якщо там не буде районів у місті.
Щось схоже на округи міської територіальної громади можливе лише після змін до Конституції.
slayzex, тут критерій для boundary administrative трохи в іншому. Якщо громада включає кілька населених пунктів, то окремі території населених пунктів не є самостійними територіальними одиницями. У ролі такої одиниці виступає громада. І саме її межу позначають з відповідним admin_level.
Так, вважаю це логічним, це ніби опис суті нашої реформи.
Вважаю, що за основу можна взяти, але це ж теорія і не про Україну, а більше про Україну ми маємо дізнатись, як Ви кажете, darkonus, згодом. Маю на увазі прийняття закону про самоврядування.
Це лише Ваша думка чи бажання. Конституцією та законом Про місцеве самоврядування в Україні визначено, що саме є адміністративно-територіальними одиницями:
У рішенні КСУ це також зазначено. Дивіться наступний абзац у рішенні, та не виривайте з контексту.
Громада не є, на поточний момент, адміністративно-територіальною одиницею. Де Ви знайшли цю інформацію?
Щодо міськрад, селищних рад та сільрад у АРК та Севастополі. Ці ради, як і тергромади та старокруги, не є адміністративно-територіальними одиницями, але вони використовуються у адміністративних цілях, тому ми й розмічаємо як boundary=administrative не лише об’єкти, що є адміністративно-територіальними одиницями чи складові адміністративно-територіального устрою, а й тергромади, старокруги, ради.
Про що саме Ви кажете?
Населені пункти є.
Тергромади є.
Старокруги є.
Ради у АРК та Севастополі є.
Все є у Конституції, та у законі.
Найменування не помилкове, тому що воно визначене Констітуцією, але райони міста можуть та включають інші населені пукнти.
найменьший рівень АТУ це:
На відміну від Вас я не роблю помилкових висновків, а аргументую законами.
Райони можуть покривати всю міську громаду, та включати териториально та адміністративно інші населені пункти, а можуть не покривати. У законі немає вимог щодо цього. Лише у питанні обов’язковості покриття всієї громади була помилка.
Тергромади та старокруги не є адміністративно-територіальними одиницями. Щось не сходиться…
Це не є проблема, це окремі випадки у Харкові, Запоріжжі, Миколаїві, Одесі та Чернігіві.
Щодо рівня населеного пункту - у опису схеми зазначено чому це так.
Ці роз’яснення термінів були відхилені, коли розглядали законопроект Про засади адміністративно-територіального устрою (комітет, наукове-експертне управління), як такі, що не відповідають Конституції та іншим законам, тому раджу вам мати це на увазі.
Тому що це не переклад, а бажання andygol. Він прекрасно розуміє, що це уточнення автора тегу повністю руйнує його схему позначення.
Точне уявлення про райони у містах та старостинські округи вже є.
Якщо будуть які-небудь зміни — ми зможемо це обговорити тільки після офіційного опублікування змін. На поточний момент це лише законопроекти.
Mazda05, реформа ще триває. Для того щоб її завершити, потрібно внести зміни у Конституцію, прийняти новий закон Про місцеве самоврядування, та про адміністративно-територіальний устрій. І це як мінімум.
При створенні схеми ви пропонуєте опиратися на законодавство, яке ще не відображає тих змін що вже відбулися. Зараз наша мета — створити схему для картографування саме нового адміністративно-територіального устрою. Так, я згоден, що він ще не з’явився у всіх законах. Але нові райони та громади вже утворені. І є потреба затвердити таку нову схему, щоб потім за рік її не переробляти знову.
У Конституції, наприклад, немає громад, але ж ви не маєте заперечень проти того щоб їх наносити. Ви пропонуєте мапити новий адміністративно-територіальний устрій, опираючися на норми законів, які протягом року-півтора втратять чинність?