Теґування адміністративного поділу в Україні

З того речення ви зробили неправильний висновок :slight_smile: Ще раз: на вікі-сторінці про boundary=administrative немає вказівки додавати тег до меж населених пунктів. Там лише про території.

Рада громади адмініструє всю територію громади. Все що на її території — суб’єкти. І населений пункт, і ліс за його межами, і поле, в межах і за межами.

Будь ласка, не будуйте схему на здогадках та трактуваннях.

Перечитайте, якщо матимете час: https://forum.openstreetmap.org/viewtopic.php?pid=811290#p811290

Який висновок? Це опис тегу. Що саме вам не зрозуміло у

?

Це не суперечить тому, що населені пункти використовуються в адміністративних цілях.

Це не здогадки та трактування, це опис тегу, прямо вказаний.

Будь ласка, перечитайте, якщо матиме час:

https://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:boundary%3Dadministrative
https://wiki.openstreetmap.org/wiki/Key:place

Перечитав. В описі теґа boundary=administrative немає нічого про межі населених пунктів. Є згадка про поділ на території які використовуються у адміністративних цілях. В нашій країні це області, райони та громади + райони у містах та старостинські округи (якщо будуть новому законі).

Я стверджую що ви трактуєте опис теґа на свою користь без жодних підстав. Цю позицію я давно зрозумів, але вона не підкріплена нічим крім ваших бажань. Ви забажали приліпити населені пункти. Користуючись нечіткими формулюваннями у статті на вікі ви їх приліпили. Я ж привів чіткі визначення що таке адміністративно-територіальний устрій та що таке адміністративно-територіальна одиниця. Дуже шкода що ви їх повністю ігноруєте.

Без нових аргументів від вас більше немає сенсу дискутувати з вами.

що таке у вашому розумінні “адміністративні цілі”?

В чому для вас полягає проблема розділення адміністративно-територіального устрою на складові?

Населені пункти, які є адміністративними центрами, та від яких є староста, використовуються в адміністративних цілях.
Старостинські округи вже є у законі: https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/280/97-%D0%B2%D1%80#Text

Я стверджую що ви трактуєте опис теґу на свою користь без жодних підстав. Вашу позицію я давно зрозумів, але вона не підкріплена нічим крім ваших бажань. Ви побажали видалити населені пункти з поточної схеми позначення без будь-яких аргументів, які б відповідали опису тегів. Мимовільно визначили адміністративну частину АТУ в boundary=administrative, а територіальну в place=*, що не відповідає опису тегів.

Те, що Ви не можете зрозуміти те, що написано у статті не означає, що формулювання нечітке. «Приліпил» формулювання не я, а FrViPofm — автор опису тега.

Перелік адміністративно-територіальна одиниць є у Констітуції:

та у законі Про місцеве самоврядування в Україні:

Що саме є адміністративно-територіальним устроєм не визначено в жодному законі. Це є лише у проектах, які відхилені.
Все, що у посібнику не є визначальним, це лише думка їх авторів.
Але що є АТУ не відноситься до boundary=administrative, позначення якого ми обговорюємо:

Щодо використання в адміністративних цілях населених пунктів:

Закон визначає використання населених пунктів в адміністративних цілях. Це Вам зрозуміло, чи ні?

Вище зазначено.

Навіщо це робити за допомогою тегів, які призначені не для цього? Навіщо виключати населені пункти, які є адміністративно-територіальними одиницями, зі схеми?

Прошу вас тоді дати тоді посилання, де це було?

У цій цитаті вказано коли населений пункт може бути самостійною адміністративною одиницею:

Тобто, територіальна громада може складатися з одного населеного пункту. Тоді цей населений пункт є самостійною адміністративно-територіальною одиницею — громадою (приклад — територія Прилуцької міської громади збігається з територією міста Прилуки). Також територіальною громадою може бути об’єднання населених пунктів. Тут саме громада виступає у ролі самостійної адміністративно-територіальної одиниці, а не населені пункти.

З офіційного тлумачення частини першої статті 133 в Рішенні Конституційного Суду № 11-рп/2001 від 13.07.2001:

Під це визначення зараз підпадають області, райони, та громади + райони у містах та старостинські округи. До виборів підпадали міськради, сільські та селищні ради. Самі території більшості населених пунктів ніколи не були елементом адміністративно-територіального устрою України.

Далі у інших ваших цитатах йдеться не про окремі села, селища та міста, а про громади у які ці села, селища та міста об’єднані. Також ніде прямо не вказано що всі без винятку села, селища та міста є адміністративно-територіальними одиницями.

Про розділення, як ви кажете, на дві частини адміністративно-територіального устрою:

Висновок: і у вікі, і в законах, і в посібниках немає того, що ви пропонуєте додати в офіційну схему (якої, до речі, у нас досі немає)

Якщо переможе позиціч що межі НП наногсяться без adnmin level то це призведе до масового шкідництва . Бо тоді почнуть масово нанесені по кадастру admin level переробляти під фантазіі з назвою мапимо по забудові .
Зараз потрібно обговорювати лише цифри адмін левелів а не дозвіл знищувати багаторічну роботу .

  1. Якщо НП, наприклад місто із районним поділом, без admin_level, а райони у цьому місті - мають admin_level, то це виглядає якось не комільфо. Чи все діло в тому що найменування помилкове, і вони повинні мати назву: райони у Херсонській міській тергромаді?
  2. Або якщо найменший рівень Адміністративно-територіального поділу України - це громада, то нащо нам районам у місті давати admin_level?
    Але при цьому всьому, вважаю що схема повинна бути очевидною: або всі НП мають admin_level, або ніякий не має.

slayzex, райони саме у місті. Це Mazda05 помилково думав що райони покривають всю міську громаду. Якщо використовувати ту схему що пропонує Mazda05, райони в місті (8 рівень, вищий) будуть топологічно входити до меж міста (10 рівень, нижчий). Ось це справді не комільфо :slight_smile:

У схемі від andygol є чіткий критерій — позначати межі лише об’єктів що є адміністративно-територіальними одиницями. Щоб позначити територію межами boundary=administrative, має бути орган влади який цією територією керує.

Інша річ, що ми матимемо точне уявлення про райони у місті та старостинські округи лише після прийняття нового закону про місцеве самоврядування.

Щодо громад, то я пропоную adnmin_level = 7 ставити, оскільки зараз громад стало менше і багато з них по розміру як раніше були райони, тому логічніше, щоб adnmin_level був менший, щоб краще було видно рендер на менших зумах

Strtg_, в чому я згоден із Mazda05, так це з тим що:

Я схиляюся до admin_level=8, тому що на смисловому рівні це покаже рівновіддаленість області (4), району (6) та громади (8). Також це дозволить використати непарні номери для випадків коли у майбутньому з’являться якісь інші адмін. утворення що не вписуватимуться в нашу схему.

Strtg_, slayzex, Ungoose та інші, був би вдячний, якби ви написали що ви думаєте про визначення ключових понять які я цитував раніше у своєму повідомленні:

https://forum.openstreetmap.org/viewtopic.php?pid=811290#p811290.

Запитання такі: Чи вважаєте визначення логічними (так чи ні, пояснити чому)? Чи можна їх взяти за основу (так чи ні, пояснити чому)?

darkonus, дуже дякую. Це важливе уточнення яке дещо для мене роз’яснює.

Перед цим у мене склалося враження що межі НП є межами адміністративно-територіальної одиниці які є просторовою основою для утворення та діяльності органів органів місцевого самоврядування (так само як, наприклад, межі області є просторовою основою для утворення та діяльності органів державної влади).

Я погоджуюсь що межі географічних об’єктів немає потреби позначати як boundary=administrative. Проте я все ще вважаю що цей тег повинні мати кордони всіх адміністративно-територіальних одиниць які є просторовою основою для утворення та діяльності як органів державної влади, так і органів місцевого самоврядування.

Але тут я вважаю за потрібне уточнити один важливий момент:
Нещодавно andygol додав український переклад статті про boundary=administrative, за що йому велике спасибі. Проте в перекладі є деякі неточності, зокрема:

та

Таке визначення є надто вузьким порівняно з оригінальним:

та

оскільки поняття government не обмежується *державними *органами влади.

Цю неточність потрібно виправити, оскільки в такому вигляді стаття справляє враження ніби тег не підходить для об’єктів що адмініструються органами місцевого самоврядування. Як мінімум, “державними органами влади” потрібно замінити на “органами державної влади й органами місцевого самоврядування” або просто на “органами влади”.

Тут можна тільки процитувати аксіому Ескобару, бо для мене ці дві альтернативи однаково непривабливі.

А хіба районні у місті ради кудись поділись, наскільки я знаю, то на цих виборах до них вибирали можновладців.

Після прийняття закону про місцеве самоврядування, ради у громадах, найімовірніше, матимуть чіткі повноваження створювати старостинські округи та змінювати межі районів або створювати їх у місті. Я мав на увазі, що коли буде закон, дуже багато питань проясниться.

Ungoose, дуже вдячний за відповідь.

Хіба я неправий, якщо скажу, що вони тоді повинні будуть називатись як райони міської тергромади, або округи міської тергромади? І якщо це буде поділ саме громади, а не міста, то тоді я згоден не позначати міста admin_level`ом.