Цитата з вікі: An administrative boundary. Subdivisions of areas/territories/jurisdictions recognised by governments for administrative purposes.
Переклад: Адміністративна межа. Поділ на області/території/юрисдикції, що використовуються урядами для адміністративних цілей.
Mazda05, як із цих двох речень ви зробили висновок про те що межам населених пунктів потрібен теґ boundary=administrative? І чому ви так хочете включити в схему їхні межі? Якщо ваша мотивація це не їх рендеринг, то що тоді?
Я правильно зрозумів, що ви пропонуєте додавати boundary=administrative лише до меж населених пунктів що є адміністративними центрами?
Адміністративно-територіальний устрій складається із адміністративно-територіальних одиниць. Так, деякі населені пункти можуть бути адміністративно-територіальними одиницями. Наприклад, Прилуцька міська громада повністю складається з території населеного пункту — міста Прилуки. Але переважна більшість селищ та сіл не є адміністративно-територіальними одиницями, тому що вони вже знаходяться у складі адміністративно-територіальної одиниці — громади.
Відповідність опису тега. Я не розумію навіщо намагатися виключити населені пункти з boundary=administrative.
Рендерінг це явище непостійне і невсеосяжне. В одному рендеру рендерится, у іншому ні. Сьогодні рендеріться, завтра ні.
Рендерінг, як і використання API для рендерінгу, не рекомендується як єдиний критерій розмітки згідно рекомендації Good Practice: Do not tag for the renderer.
Якщо хтось вирішив розділити адміністративно-територіальний устрій, який, зауважу, прописаний в законодавстві нерозривно, на адміністративну і територіальну частину, то слід враховувати, що place=* — це не розмітка територіального устрою і не розмітка територіальної частини АТУ, а розмітка місцевостей. boundary=administrative — це не розмітка виключно адміністративного устрою або виключно адміністративної частини АТУ, а розмітка всіх об’єктів, які використовуються в адміністративних цілях. Населені пункти використовувалися і використовуються в адміністративних цілях і на поточний момент, де-факто, розмічені як admin_level=9. Не бачу сенсу їх виключати зі схеми або переводити на рівень admin_level=11, коли є незайняті більш високі рівні.
Методи роботи з API, якщо потрібна лише адміністративна частина АТУ, вже названі вище.
Перш за все межі населених пунктів, що є адміністративними центрами тергромад, старостинських округів, та, у АРК і Севастополі, міськрад, селищних рад, сільрад.
Якщо інші населені пункти будуть використовуватись в адміністративних цілях, наприклад, від населенного пункту буде староста у раді тергромади (без утворювання старокругу) — розмічати цей населений пункт також.
Пропозиція, щодо розмітки boundary=administrative та admin_centre=* у АРК та Севастополі до повернення територій:
АРК:
admin_level — Межі — admin_centre
4 — Автономна Республіка Крим — Сімферополь
6 — Міста республіканського підпорядкування та райони АРК — населений пункт, який є адміністративним центром
8 — Райони міст республіканського підпорядкування та ради, які не підпорядковані іншим радам чи районам міст — у районах: не використовувати; у радах: населений пункт, який є адміністративним центром
9 — Ради, які підпорядковані іншим радам чи районам міст — населений пункт, який є адміністративним центром
10 — Населені пункти — не використовувати
Севастополь:
admin_level — Межі — admin_centre
4 — Севастополь — Севастополь
8 — Райони Севастополя — не використовувати
9 — Ради, які підпорядковані районам Севастополя — населений пункт, який є адміністративним центром
10 — Населені пункти — не використовувати
Переклад: Багато адміністративних меж зараз також мають теґ place=*
Mazda05, це лише констатація теперішнього стану речей на мапі і нічого більше.
Опираючись на розмиті формулювання каші не звариш У вас є щось вагоміше? Обґрунтуйте ваші висновки щодо boundary=administrative для населених пунктів. Одного речення з нечітким змістом замало.
З того речення ви зробили неправильний висновок Ще раз: на вікі-сторінці про boundary=administrative немає вказівки додавати тег до меж населених пунктів. Там лише про території.
Рада громади адмініструє всю територію громади. Все що на її території — суб’єкти. І населений пункт, і ліс за його межами, і поле, в межах і за межами.
Будь ласка, не будуйте схему на здогадках та трактуваннях.
Перечитав. В описі теґа boundary=administrative немає нічого про межі населених пунктів. Є згадка про поділ на території які використовуються у адміністративних цілях. В нашій країні це області, райони та громади + райони у містах та старостинські округи (якщо будуть новому законі).
Я стверджую що ви трактуєте опис теґа на свою користь без жодних підстав. Цю позицію я давно зрозумів, але вона не підкріплена нічим крім ваших бажань. Ви забажали приліпити населені пункти. Користуючись нечіткими формулюваннями у статті на вікі ви їх приліпили. Я ж привів чіткі визначення що таке адміністративно-територіальний устрій та що таке адміністративно-територіальна одиниця. Дуже шкода що ви їх повністю ігноруєте.
Без нових аргументів від вас більше немає сенсу дискутувати з вами.
Я стверджую що ви трактуєте опис теґу на свою користь без жодних підстав. Вашу позицію я давно зрозумів, але вона не підкріплена нічим крім ваших бажань. Ви побажали видалити населені пункти з поточної схеми позначення без будь-яких аргументів, які б відповідали опису тегів. Мимовільно визначили адміністративну частину АТУ в boundary=administrative, а територіальну в place=*, що не відповідає опису тегів.
Те, що Ви не можете зрозуміти те, що написано у статті не означає, що формулювання нечітке. «Приліпил» формулювання не я, а FrViPofm — автор опису тега.
Перелік адміністративно-територіальна одиниць є у Констітуції:
Що саме є адміністративно-територіальним устроєм не визначено в жодному законі. Це є лише у проектах, які відхилені.
Все, що у посібнику не є визначальним, це лише думка їх авторів.
Але що є АТУ не відноситься до boundary=administrative, позначення якого ми обговорюємо:
Щодо використання в адміністративних цілях населених пунктів:
Закон визначає використання населених пунктів в адміністративних цілях. Це Вам зрозуміло, чи ні?
Навіщо це робити за допомогою тегів, які призначені не для цього? Навіщо виключати населені пункти, які є адміністративно-територіальними одиницями, зі схеми?
У цій цитаті вказано коли населений пункт може бути самостійною адміністративною одиницею:
Тобто, територіальна громада може складатися з одного населеного пункту. Тоді цей населений пункт є самостійною адміністративно-територіальною одиницею — громадою (приклад — територія Прилуцької міської громади збігається з територією міста Прилуки). Також територіальною громадою може бути об’єднання населених пунктів. Тут саме громада виступає у ролі самостійної адміністративно-територіальної одиниці, а не населені пункти.
З офіційного тлумачення частини першої статті 133 в Рішенні Конституційного Суду № 11-рп/2001 від 13.07.2001:
Під це визначення зараз підпадають області, райони, та громади + райони у містах та старостинські округи. До виборів підпадали міськради, сільські та селищні ради. Самі території більшості населених пунктів ніколи не були елементом адміністративно-територіального устрою України.
Далі у інших ваших цитатах йдеться не про окремі села, селища та міста, а про громади у які ці села, селища та міста об’єднані. Також ніде прямо не вказано що всі без винятку села, селища та міста є адміністративно-територіальними одиницями.
Про розділення, як ви кажете, на дві частини адміністративно-територіального устрою:
Висновок: і у вікі, і в законах, і в посібниках немає того, що ви пропонуєте додати в офіційну схему (якої, до речі, у нас досі немає)
Якщо переможе позиціч що межі НП наногсяться без adnmin level то це призведе до масового шкідництва . Бо тоді почнуть масово нанесені по кадастру admin level переробляти під фантазіі з назвою мапимо по забудові .
Зараз потрібно обговорювати лише цифри адмін левелів а не дозвіл знищувати багаторічну роботу .
Якщо НП, наприклад місто із районним поділом, без admin_level, а райони у цьому місті - мають admin_level, то це виглядає якось не комільфо. Чи все діло в тому що найменування помилкове, і вони повинні мати назву: райони у Херсонській міській тергромаді?
Або якщо найменший рівень Адміністративно-територіального поділу України - це громада, то нащо нам районам у місті давати admin_level?
Але при цьому всьому, вважаю що схема повинна бути очевидною: або всі НП мають admin_level, або ніякий не має.
slayzex, райони саме у місті. Це Mazda05 помилково думав що райони покривають всю міську громаду. Якщо використовувати ту схему що пропонує Mazda05, райони в місті (8 рівень, вищий) будуть топологічно входити до меж міста (10 рівень, нижчий). Ось це справді не комільфо
У схемі від andygol є чіткий критерій — позначати межі лише об’єктів що є адміністративно-територіальними одиницями. Щоб позначити територію межами boundary=administrative, має бути орган влади який цією територією керує.
Інша річ, що ми матимемо точне уявлення про райони у місті та старостинські округи лише після прийняття нового закону про місцеве самоврядування.
Щодо громад, то я пропоную adnmin_level = 7 ставити, оскільки зараз громад стало менше і багато з них по розміру як раніше були райони, тому логічніше, щоб adnmin_level був менший, щоб краще було видно рендер на менших зумах
Strtg_, в чому я згоден із Mazda05, так це з тим що:
Я схиляюся до admin_level=8, тому що на смисловому рівні це покаже рівновіддаленість області (4), району (6) та громади (8). Також це дозволить використати непарні номери для випадків коли у майбутньому з’являться якісь інші адмін. утворення що не вписуватимуться в нашу схему.