Проти admin_level=8 для тергромад, тому що нижче э ще райони міст, старостинські округи, міськради, селищні, сільські ради (АРК та Севастополь) та населенні пункти, які потребують 3 рівня admin_level. Пропонована схема #2 (forum, wiki). Використовувати admin_level=11 не бачу причин, тому що у Вашій схемі залишаються не зайняті admin_level=3, 5, 7, 9, не зрозуміло для чого.
Стосовно назв, пропоную використовувати також short_name для скороченної назви, наприклад: Глoбинськa міськтергромада
Громада це найнижчий поділ і вже немає всього цього, що ви згадуєте - немає ніяких рад нижче за ради громад, крім хіба що рад районів в містах з районним поділом, для яких, як і для старост достатньо admin_level=10.
Ваша мета використати (не за призначенням) теги, що використовуються для опису адміністративно ієрархії, щоб тільки було видно межу підпорядкованих громаді населених пунктів, зрозуміла.
Як я писав вище, їх межа і так буде показуватись, якщо ви окреслите їх та включити до складу зв’язку старостинського округу з admin_level=10. Для позначення топонімів та іменованих територій використовується теґ place=* + name=*, про що ви самі згадували вище.
Вибрав цитати про адміністративно-територіальний устрій з посібника «Адміністративно-територіальний устрій країн Європейського союзу» Національної академії державного управління при Президентові України. Корисно для всіх хто читає цю гілку і хоче детальніше розібратися:
Джерело: Адміністративно-територіальний устрій країн Європейського Союзу : навч. посіб. / за заг. ред. Ю. В. Ковбасюка, М. К. Орлатого. — К. : НАДУ, 2015. — 628 с.
Громада це не найнижчий поділ. Територія громади може бути поділена на райони міста та на старостинські округи. Крім того у тергромадах є населені пункти, які використовуються в адміністративних цілях. Крім того у АРК та Севастополі є міськради, селищні ради, сільради, які будуть існувати до повернення територій, та вони можуть бути нижче (адміністративно-територіально) районів міста.
Старостинські округи можуть бути розміщені у районі міста. Район міста не може бути у старостинському округу.
Це підстава розділяти райони міста та старостинські округи на різні admin_level, де район міста буде вище, ніж старостинський округ.
Саме за призначенням, тег boundary=administrative не відноситься тільки до адміністративної частини адміністративно-територіального устрою (як Ви кажете адміністративно ієрархії), про що прямо зазначено в описі тега:
Те, що Вам це не подобається, давно зрозуміло. Чому - складно сказати. Якщо це через API і вивантажень, то спосіб вирішення Вам вже був запропонований: використання фільтрів за рівнем admin_level.
Цитата з вікі: An administrative boundary. Subdivisions of areas/territories/jurisdictions recognised by governments for administrative purposes.
Переклад: Адміністративна межа. Поділ на області/території/юрисдикції, що використовуються урядами для адміністративних цілей.
Mazda05, як із цих двох речень ви зробили висновок про те що межам населених пунктів потрібен теґ boundary=administrative? І чому ви так хочете включити в схему їхні межі? Якщо ваша мотивація це не їх рендеринг, то що тоді?
Я правильно зрозумів, що ви пропонуєте додавати boundary=administrative лише до меж населених пунктів що є адміністративними центрами?
Адміністративно-територіальний устрій складається із адміністративно-територіальних одиниць. Так, деякі населені пункти можуть бути адміністративно-територіальними одиницями. Наприклад, Прилуцька міська громада повністю складається з території населеного пункту — міста Прилуки. Але переважна більшість селищ та сіл не є адміністративно-територіальними одиницями, тому що вони вже знаходяться у складі адміністративно-територіальної одиниці — громади.
Відповідність опису тега. Я не розумію навіщо намагатися виключити населені пункти з boundary=administrative.
Рендерінг це явище непостійне і невсеосяжне. В одному рендеру рендерится, у іншому ні. Сьогодні рендеріться, завтра ні.
Рендерінг, як і використання API для рендерінгу, не рекомендується як єдиний критерій розмітки згідно рекомендації Good Practice: Do not tag for the renderer.
Якщо хтось вирішив розділити адміністративно-територіальний устрій, який, зауважу, прописаний в законодавстві нерозривно, на адміністративну і територіальну частину, то слід враховувати, що place=* — це не розмітка територіального устрою і не розмітка територіальної частини АТУ, а розмітка місцевостей. boundary=administrative — це не розмітка виключно адміністративного устрою або виключно адміністративної частини АТУ, а розмітка всіх об’єктів, які використовуються в адміністративних цілях. Населені пункти використовувалися і використовуються в адміністративних цілях і на поточний момент, де-факто, розмічені як admin_level=9. Не бачу сенсу їх виключати зі схеми або переводити на рівень admin_level=11, коли є незайняті більш високі рівні.
Методи роботи з API, якщо потрібна лише адміністративна частина АТУ, вже названі вище.
Перш за все межі населених пунктів, що є адміністративними центрами тергромад, старостинських округів, та, у АРК і Севастополі, міськрад, селищних рад, сільрад.
Якщо інші населені пункти будуть використовуватись в адміністративних цілях, наприклад, від населенного пункту буде староста у раді тергромади (без утворювання старокругу) — розмічати цей населений пункт також.
Пропозиція, щодо розмітки boundary=administrative та admin_centre=* у АРК та Севастополі до повернення територій:
АРК:
admin_level — Межі — admin_centre
4 — Автономна Республіка Крим — Сімферополь
6 — Міста республіканського підпорядкування та райони АРК — населений пункт, який є адміністративним центром
8 — Райони міст республіканського підпорядкування та ради, які не підпорядковані іншим радам чи районам міст — у районах: не використовувати; у радах: населений пункт, який є адміністративним центром
9 — Ради, які підпорядковані іншим радам чи районам міст — населений пункт, який є адміністративним центром
10 — Населені пункти — не використовувати
Севастополь:
admin_level — Межі — admin_centre
4 — Севастополь — Севастополь
8 — Райони Севастополя — не використовувати
9 — Ради, які підпорядковані районам Севастополя — населений пункт, який є адміністративним центром
10 — Населені пункти — не використовувати
Переклад: Багато адміністративних меж зараз також мають теґ place=*
Mazda05, це лише констатація теперішнього стану речей на мапі і нічого більше.
Опираючись на розмиті формулювання каші не звариш У вас є щось вагоміше? Обґрунтуйте ваші висновки щодо boundary=administrative для населених пунктів. Одного речення з нечітким змістом замало.
З того речення ви зробили неправильний висновок Ще раз: на вікі-сторінці про boundary=administrative немає вказівки додавати тег до меж населених пунктів. Там лише про території.
Рада громади адмініструє всю територію громади. Все що на її території — суб’єкти. І населений пункт, і ліс за його межами, і поле, в межах і за межами.
Будь ласка, не будуйте схему на здогадках та трактуваннях.
Перечитав. В описі теґа boundary=administrative немає нічого про межі населених пунктів. Є згадка про поділ на території які використовуються у адміністративних цілях. В нашій країні це області, райони та громади + райони у містах та старостинські округи (якщо будуть новому законі).
Я стверджую що ви трактуєте опис теґа на свою користь без жодних підстав. Цю позицію я давно зрозумів, але вона не підкріплена нічим крім ваших бажань. Ви забажали приліпити населені пункти. Користуючись нечіткими формулюваннями у статті на вікі ви їх приліпили. Я ж привів чіткі визначення що таке адміністративно-територіальний устрій та що таке адміністративно-територіальна одиниця. Дуже шкода що ви їх повністю ігноруєте.
Без нових аргументів від вас більше немає сенсу дискутувати з вами.
Я стверджую що ви трактуєте опис теґу на свою користь без жодних підстав. Вашу позицію я давно зрозумів, але вона не підкріплена нічим крім ваших бажань. Ви побажали видалити населені пункти з поточної схеми позначення без будь-яких аргументів, які б відповідали опису тегів. Мимовільно визначили адміністративну частину АТУ в boundary=administrative, а територіальну в place=*, що не відповідає опису тегів.
Те, що Ви не можете зрозуміти те, що написано у статті не означає, що формулювання нечітке. «Приліпил» формулювання не я, а FrViPofm — автор опису тега.
Перелік адміністративно-територіальна одиниць є у Констітуції:
Що саме є адміністративно-територіальним устроєм не визначено в жодному законі. Це є лише у проектах, які відхилені.
Все, що у посібнику не є визначальним, це лише думка їх авторів.
Але що є АТУ не відноситься до boundary=administrative, позначення якого ми обговорюємо:
Щодо використання в адміністративних цілях населених пунктів:
Закон визначає використання населених пунктів в адміністративних цілях. Це Вам зрозуміло, чи ні?
Навіщо це робити за допомогою тегів, які призначені не для цього? Навіщо виключати населені пункти, які є адміністративно-територіальними одиницями, зі схеми?