Теґування адміністративного поділу в Україні

Є якісь заперечення щодо використання наступних теґів?

  • зв’язок кордонів країни - **type=boundary + boundary=administrartive + admin_level=2 + name=**Україна
  • зв’язок меж області* - type=boundary + boundary=administrartive + admin_level=4 + name=<Назва> область, назва міста
  • крім областей так позначаються межі Автономної Республіки Крим та межі міст зі спеціальним статусом, які визначаються законами України.
  • зв’язок меж районів областей - type=boundary + boundary=administrartive + admin_level=6 + name=<Назва> район

Якщо заперечень для цієї частини немає, я додам це в перше повідомлення цього обговорення.

Не маю заперечень

Це не моя думка, це нормативно-правові документи. Межі старостинських округів вказані у рішеннях рад.
Приклад:

Що саме важко знайти?

Яка ще межа забудови? Чому admin_level=10? До чого тут принцип перевірюваності?

На мою думку краще використовувати термін, зазначений у Конституції: «міста зі спеціальним статусом». Та додати АРК.

Чому не були додані райони міст зі спеціальним статусом? Який admin_level для них Ви пропонуєте?

Виправив формулювання щодо міст зі спец статусом, додав АРК (див. повідомлення)

Я запропонував зараз узгодити перші три щаблі адміністративного устрою, щоб рухати процес далі поступово, та щоб зрозуміти що щодо цієї частини питання у нас немає розбіжності в поглядах.

Щодо меж районів міст, до них ще не дійшов час. Але пропоную:

  • Межі районів всіх міст з районним поділом, без виключення, мають позначатись однаково - вони (райони) нічим один від одного в цьому плані не відрізняються.

Але давайте будем рухатись поступово, зараз узгодимо рівні країна-область-район.

Потім – громади, а вже після громад, будемо вирішувати про райони міст та старостинські округи.

Згода?

У зв’язку з тим, що, після повернення територій, Інкерман та інші населені пункти будуть виведені зі складу Севастополя (як міста зі спеціальним статусом), та не можна буде після цього у Севастополі створити териториальні громади та старостинські округи — це логічно та не є проблемою.
Якщо ж будуть зміни в АТУ міст зі спеціальним статусом - можна буде зробити додаткове обговорення та угоду.

Але необхідно врахувати те, що, з урахуванням поточних законів, АТУ АРК та Севастополя не буде змінюватись до повернення територій. Саме тому необхідно врахувати наявність міських, селищних і сільських рад на поточний момент де-юре в Севастополі та АРК і визначитися з їх admin_level.

Як буде відновлено суверенітет в АРК, тоді можна й буде повернутись до цього, як ви зауважили.

Саме для таких випадків і застосовуються нумерація рівнів адмін поділу з розривами: 2 - 4 - 6 - 8 - 10, щоб у разі потреби між сусідніми рівнями можна було внести нові елементи без тотальної зміни всієї схеми.

Не думаю що зараз є сенс чіпати АТУ в Криму. Це призведе до війни правок. Минулого разу ми повернули статус-кво, але зараз сумніваюся що вдасться чогось добитися.

Чудова ідея зараз затвердити рівні до громад вклюно, бо наскільки я розумію деякі мапери вже потрохи створюють громади. Мені найлогічнішою видається ідея 2-4-6-8 без адмін левела для НП. Також потрібно затвердити правила щодо назв і що робити зі старими межами рад (напр. позначати як історичні).

Це про те, що нижче за admin_level районів міста повинен бути admin_level для цих об’єктів (міські, селищні та сільські ради Севастополя та АРК).

Зараз майже не можливо навіть уявити, як воно буде. У нас на всяк випадок ще є admin_level=11 ;).

За потреби можна буде скористатись ним. Але я не очікую що це станеться найближчим часом, тож до цього повернемось як проблема стане наріжною.

Вважаю що, у зв’язку з тим, що є пропозиції з районами міст зі спеціальним статусом як на рівні районів областей та АРК, так і на рівні інших районів міст з районним поділом, винести це питання на голосування як додатковий пункт або як варіанти.

Відповідно до п. 6-1 Перехідних положень ЗУ “Про місцеве самоврядування”:

  1. сформована територіальна громада є правонаступником усього майна, прав та обов’язків розформованої територіальної громади з урахуванням особливостей, визначених підпунктами 5 і 6 цього пункту;

  2. якщо територія розформованої територіальної громади включена до територій кількох сформованих територіальних громад, кожна з цих громад стає правонаступником належних розформованій територіальній громаді:

нерухомого майна, у тому числі земельних ділянок, розташованих на території сформованої територіальної громади;

речей, призначених для обслуговування відповідних об’єктів нерухомого майна і пов’язаних з цим майном спільним призначенням (у тому числі у зв’язку із здійсненням відповідних повноважень або наданням послуг). Належність речей, призначених для обслуговування кожного об’єкта нерухомого майна і пов’язаних з цим майном спільним призначенням, визначається на підставі останньої суцільної інвентаризації;

прав засновника (учасника) юридичної особи, заснованої розформованою територіальною громадою (у тому числі в особі відповідної сільської, селищної, міської ради), якщо місцезнаходженням такої юридичної особи є населений пункт, включений до території відповідної сформованої територіальної громади;

  1. майнові зобов’язання, майнові та немайнові права юридичних осіб - органів місцевого самоврядування розформованої територіальної громади, територія якої включена до територій кількох сформованих територіальних громад, розподіляються між правонаступниками таких юридичних осіб відповідно до передавальних актів пропорційно обсягу розподілу майна, майнових прав та залишків бюджетних коштів між сформованими територіальними громадами;

Права та обов’язки це не організаційна структура. А старостинські округи саме організаційна структура, а не адміністративна чи територіальна, бо відповідно до ст. 133 Конституції України систему адміністративно-територіального устрою України складають: Автономна Республіка Крим, області, райони, міста, райони в містах, селища і села

Для прикладу, щоб вам було зрозуміліше, це як з реформою Офісу генерального прокурора, була утворена нова юрособа, і треба було приймати заново рішення для організаційно-штатної роботи, утворення відділів. Відділи, що були в Генеральній прокуратурі ніхто не скасовував окремо рішенням, вони втратили свою чинність разом із припиненням юрособи в якій вони були. А те що якісь громади утворюють округи або призначають в, як вони думають, існуючі округи старост це порушення закону, тому що в нашій країні закони не читають, а слухають, що кажуть чиновники

Замість “межі міст зі спеціальним статусом, які визначаються законами України.” краще відразу прописати м. Київ та м. Севастополь, а так все ок.

В Криму і на окупованій території, поки пропоную нічого не міняти, оскільки нові райони і громади там будуть де-юре і де-факто, лише після виборів за нашими законами

Прикінцеві та перехідні положення, як ті, що були с 23.07.2020, так і ті, що набули чинности 06.12.2020 не суперечать наявності старостинських округів, що були утворені відповідними радами в ОТГ до завершення каденції та не вимагають їх ліквідації. Вказано лише про припинення повноважень сільських, селищних, міських рад та голів.
Де саме зазначено, що старостинський округ це організаційна структура чи адміністративна/територіальна? В законах я бачу лише опис зі статті #1. Там немає згадки про те, що Ви кажете.
В нової каденції, дійсно, у рад немає повноважень утворювати нові старостинські округи, та вони й цього не роблять. Не розумію, про які незаконні рішення Ви кажете.

Не бачу сенсу зараз сперечатися про старостинські округи. Подивимось що буде у новому Законі «Про місцеве самоврядування» і вирішимо. Ось чернетка статті що нас цікавить:

Джерело: https://www.facebook.com/decentralizationUkraine/videos/3643139405709234/

На території Києва та Севастополя існує (існуватимє) власна міська територіальна громада, а в районах міст самостійні громади не утворюються на відміну від районів областей, які є представниками спільних інтересів громад району.

То ж не має сенсу прирівнювати райони Києва та Севастополя до районів областей, до того ж вони є районами міст з районним поділом, так само як і райони інших міст.

Оновив перше повідомлення, додав рекомендації щодо застосування теґів для країни, областей (АРК + Київ та Севастополь) та районів областей.

Громади

Громади є базовою складовою теперішнього адміністративного устрою України. Разом з територіями державного підпорядкування (на яких громади не утворені - Чорнобильська зона відчуження та інші див на https://atu.decentralization.gov.ua/#mapa)) мають покривати територію України без прогалин.

На поточний момент громади не утворювались на території Криму, тож там зараз найменшою адмін одиницею є райони АРК.

Територія громад мапиться так само як і території вищого адміністративного рівня: лінії меж гуртуються у зв’язок Relation:boundary, їм призначаються відповідні ролі outer - зовнішнім межам, inner - внутрішнім межам, за наявності анклавів інших громад.

До ліній меж громад теґи адміністративного поділу не додаються. Достатньою та вичерпною вимогу є наявність відповідних теґів на зв’язку.

Для позначення сільських, селищних та міських територіальних громад застосовуються наступні теґи:

type=boundary + boundary=administrartive + admin_level=8 + name=<Назва> громади, де

  • type=boundary - означає тип елементу даних - зв’язок Realtion:boundary,

    • boundary=administrartive - уточнювальний теґ, означає що межа є адміністративною межею,

      • admin_level=8 – уточнювальний теґ, за допомогою якого зазначається рівень в ієрархії адміністративного устрою;
  • name=* - назва громади.

Назва (значення теґу name=*) має містити назву самої громади, тип громади (сільська, селищна або міська) та слово “громада”.

Повна офіційна назва громади, так як вона зазначається в Статуті громади (відповідній Постанові КМУ про утворення громади, на порталі Верховної Ради) додається в значення теґу official_name=. Бажано додавати посилання на джерело офіційної назви, URL-посилання на відповідний офіційний документ - source:official_name=, щоб можна було перевірити та уточнити офіційну назву. Прохання не посилатись на документи старіші за дату останніх місцевих виборів 25.10.2020, на яких обирались депутати до рад нових громад.

Наприклад

Назви іншими мовами, за потреби додаються до теґу name:xx=, де xx - iso-код відповідної мови. Бажано також додавати назву українською в значення теґу name:uk=, вона має збігатись із значенням теґу name=*.


Якщо немає зауважень шодо позначення самого рівня admin_level=8 пропоную обговорити питання:

  • назва, що писати в теґ name
  • офіційна назва - official_name
  • назва іншими мовами, чи взагалі вони потрібні, якщо так які є варіанти.

Згоден з Вами, на цей час немає віднінностей між ними; та й сам проголосую за admin_level район міста зі спеціальним статусом = admin_level район міста з районним поділом. Але це не повинні вирішувати лише ми з Вами, є спільнота.

Проти admin_level=8 для тергромад, тому що нижче э ще райони міст, старостинські округи, міськради, селищні, сільські ради (АРК та Севастополь) та населенні пункти, які потребують 3 рівня admin_level. Пропонована схема #2 (forum, wiki). Використовувати admin_level=11 не бачу причин, тому що у Вашій схемі залишаються не зайняті admin_level=3, 5, 7, 9, не зрозуміло для чого.

Стосовно назв, пропоную використовувати також short_name для скороченної назви, наприклад: Глoбинськa міськтергромада