Теґування адміністративного поділу в Україні

Так для того щоб обрати у старостинський округ старосту, то треба, щоб він був, зараз нові громади і поки їх немає, можливо внесуть зміни і вони з’являться, тому поки змін законодавчих немає, не варто це дискутувати, потрібно зараз зосередитись на домовленості, як правильно тегувати і треба на майбутнє, якщо будуть старостинські округи як їх позначати

Як думаєте є вже сенс запускати голосування?

А за що голосувати?

Де питання для голосування?

Як я бачу більшості якось зовсім не цікаво, як і що буде, і вона прийме будь-який варіант. Тож простіше (чи складніше) домовитись між учасниками обговорення.

Ну тим краще, тоді можна затвердити 1 варівант і всі будуть мапити однаково

  1. Старосту обирають не у старостинський округ. Старостинський округ це територія.
  2. Чому Ви вважаєте, що старостинських округів зараз немає? Те, що їх зараз не можна утворювати не ліквідувало автоматом ті старостинські округи, які були створені до виборів у ради в жовтні 2020.
  1. цілком правильно, я це і доносив.
  2. бо старостинських округів немає, оскільки з нуля створили всі громади, це нові юридичні особи, попередні всі будуть ліквідовані.

Старостинські округи є.

Це не є підставою автоматично ліквідувати старостинські округи. Про це зазначається в законі. Цитати вище (1 та 54-1).

Поки що не ліквідовані.

Навіть, якщо на вашу особисту думку, раніше створені старостинські округи залишились, важко знайти їх достовірні межі.

Якщо це збігається з потребами як найшвидше замапити якийсь старостинський округ (/shrug) обведіть, приблизно по межі забудови, разом з прилеглими городами, село (або зробіть зв’язок з контурами кількох сіл, якщо вони входять до складу одного округу: одне село - один член outer у зв’язку) та додайте до нього admin_level=10. Але така межа не відповідатиме принципам перевірюваності в ОСМ.

Є якісь заперечення щодо використання наступних теґів?

  • зв’язок кордонів країни - **type=boundary + boundary=administrartive + admin_level=2 + name=**Україна
  • зв’язок меж області* - type=boundary + boundary=administrartive + admin_level=4 + name=<Назва> область, назва міста
  • крім областей так позначаються межі Автономної Республіки Крим та межі міст зі спеціальним статусом, які визначаються законами України.
  • зв’язок меж районів областей - type=boundary + boundary=administrartive + admin_level=6 + name=<Назва> район

Якщо заперечень для цієї частини немає, я додам це в перше повідомлення цього обговорення.

Не маю заперечень

Це не моя думка, це нормативно-правові документи. Межі старостинських округів вказані у рішеннях рад.
Приклад:

Що саме важко знайти?

Яка ще межа забудови? Чому admin_level=10? До чого тут принцип перевірюваності?

На мою думку краще використовувати термін, зазначений у Конституції: «міста зі спеціальним статусом». Та додати АРК.

Чому не були додані райони міст зі спеціальним статусом? Який admin_level для них Ви пропонуєте?

Виправив формулювання щодо міст зі спец статусом, додав АРК (див. повідомлення)

Я запропонував зараз узгодити перші три щаблі адміністративного устрою, щоб рухати процес далі поступово, та щоб зрозуміти що щодо цієї частини питання у нас немає розбіжності в поглядах.

Щодо меж районів міст, до них ще не дійшов час. Але пропоную:

  • Межі районів всіх міст з районним поділом, без виключення, мають позначатись однаково - вони (райони) нічим один від одного в цьому плані не відрізняються.

Але давайте будем рухатись поступово, зараз узгодимо рівні країна-область-район.

Потім – громади, а вже після громад, будемо вирішувати про райони міст та старостинські округи.

Згода?

У зв’язку з тим, що, після повернення територій, Інкерман та інші населені пункти будуть виведені зі складу Севастополя (як міста зі спеціальним статусом), та не можна буде після цього у Севастополі створити териториальні громади та старостинські округи — це логічно та не є проблемою.
Якщо ж будуть зміни в АТУ міст зі спеціальним статусом - можна буде зробити додаткове обговорення та угоду.

Але необхідно врахувати те, що, з урахуванням поточних законів, АТУ АРК та Севастополя не буде змінюватись до повернення територій. Саме тому необхідно врахувати наявність міських, селищних і сільських рад на поточний момент де-юре в Севастополі та АРК і визначитися з їх admin_level.

Як буде відновлено суверенітет в АРК, тоді можна й буде повернутись до цього, як ви зауважили.

Саме для таких випадків і застосовуються нумерація рівнів адмін поділу з розривами: 2 - 4 - 6 - 8 - 10, щоб у разі потреби між сусідніми рівнями можна було внести нові елементи без тотальної зміни всієї схеми.

Не думаю що зараз є сенс чіпати АТУ в Криму. Це призведе до війни правок. Минулого разу ми повернули статус-кво, але зараз сумніваюся що вдасться чогось добитися.

Чудова ідея зараз затвердити рівні до громад вклюно, бо наскільки я розумію деякі мапери вже потрохи створюють громади. Мені найлогічнішою видається ідея 2-4-6-8 без адмін левела для НП. Також потрібно затвердити правила щодо назв і що робити зі старими межами рад (напр. позначати як історичні).

Це про те, що нижче за admin_level районів міста повинен бути admin_level для цих об’єктів (міські, селищні та сільські ради Севастополя та АРК).

Зараз майже не можливо навіть уявити, як воно буде. У нас на всяк випадок ще є admin_level=11 ;).

За потреби можна буде скористатись ним. Але я не очікую що це станеться найближчим часом, тож до цього повернемось як проблема стане наріжною.

Вважаю що, у зв’язку з тим, що є пропозиції з районами міст зі спеціальним статусом як на рівні районів областей та АРК, так і на рівні інших районів міст з районним поділом, винести це питання на голосування як додатковий пункт або як варіанти.