De website https://waterkaart.net/ maakt voor de experimentele vectorkaartlaag gebruik van OpenStreetMap. Ik heb ze even gemaild over ontbrekende attributie, en kreeg een net antwoord terug dat dit over het hoofd gezien was. Het is inmiddels aangepast (in een recordtempo!).
Het lijkt er op dat die pagina op basis van je instellingen een taal toont. Ik zie ook nergens dat er andere talen beschikbaar zijn. Ik krijg hem er niet voor in het Nederlands, ook niet met ‘nl’ in mijn browsertaallijst.
In het Potentieonderzoek verbeterde OV-verbinding Noord-Nederland - Randstad dat opgesteld is door Studio Bereikbaar, INNO-V, Syconomy, en Dona Stedenbouw wordt OSM ook gebruikt.
Hier op pagina 33 en 35 wordt OSM als achtergrond gebruikt.
Via een hint van Allroads viel mijn oog op het bedrijf MapGear, een jong ict-bedrijf dat kaarttoepassingen verkoopt. Ze maken gebruik van Openstreetmap zonder bronvermelding. Ik heb hem nog niet voorbij zien komen, maar ik zal ze erop wijzen dat dat wel moet (ik zal Franks berichttekst overnemen).
*) Toevoeging: ik zag een applicatie voorbijkomen waarvan de ondergrond al minstens een jaar oud was (een wasstraat in Hoorn die in 2019 is afgebouwd stond er nog niet op).
Twijfel geval, www.ekkel.com, de dezer dagen populairste site verwijst naar BLDR, maar dat is herkenbaar gebaseerd op OSM. De verwijzing naar Leaflet brengt je wel bij OSM, maar niet open.
Hoe gaan we om met afgelijdingen ?
Hoezo? Leaflet wordt weliswaar vaak met OSM-kaarten gebruikt, maar kan ook gebruikt worden met kaarten van een andere afkomst. Leaflet staat in principe los van OSM.
De natuurijs-site gebruikt inderdaad OSM, maar de verwijzing ontbreekt. Nu zal deze site gezien de oplopende temperatuur geen lang leven beschoren zijn…
Ik was op zoek naar bevestiging dat de boerderij daar inderdaad Vijverzathe heette (want de bushalte met dezelfde naam maakt dat bijna een vanzelfsprekendheid), en omgekeerd zie je dan op die website OSM gebruikt worden.
Het rijksmonumentenregister is er wel een van de lange adem: ik heb vorig jaar in de zomer een terugmelding gedaan over een (ander) monument dat al jaren in verval was en nu eindelijk was gesloopt, en kreeg een half jaar later een mailtje terug:
Op OSM is dat dan toch makkelijker (clickdelete, en niet vergeten een BAG-terugmelding te doen, anders staat 'ie er volgende week weer).
Bij Vijverzathe heb ik trouwens ook maar even een BAG-terugmelding gedaan, want daar lijkt het bouwjaar niet te kloppen. Soms vermoed ik dat wij als mappers een groot deel van de geo-afdelingen van de gemeentes flink bezig houden met terugmeldingen in BAG en BGT.
Oooooh, je hebt denk ik gelijk: ik heb eens aandachtig zitten kijken en vergelijken bij Tilburg: al mijn kleine editjes: en die vind ik allemaal precies zo terug op de zwartwit plaat (zwaar inzoomen). Dat moet wel van een OSM bron komen, onmogelijk ergens anders vandaan. Ben benieuwd hoe ze het copyright gaan noteren op hun website, op de producten. 250 piek voor een grote Tilburg plaat, jee…