Теґування адміністративного поділу в Україні

Не сумнівний. Якщо у Вас є проблеми в розумінні законодавства щодо АТУ та місцевого самоврядування - раджу Вам уважно вивчити нормативно-правову базу

Я намагаюся розібратися. *зняв питання

Припустимо що старостинські округи не зникли після ліквідації ОТГ. Призначити старосту у жоден старостинський округ не можна. І новий старостинський округ створити теж не можна. Я можу не мати рації, але на мою думку ще зарано додавати в офіційну схему такі об’єкти.

Чому це? Звідки такі висновки? Знову 26-та:

та 54.1:

Лише рада ОТГ могла утворити старостинський округ

За діючим законодавством ради новоутворених громад мають право призначити старосту ігноруючи старостинські округи взагалі. Нагадаю що староста звичайний член виконкому.

Саме так тому зараз некоректно мапити старостинські округи, бо їх зараз не існує. Якщо якась рада і приймає рішення про їх утворення, то це явно незаконно.

Саме так. Однак це не заперечує обирати старосту у населені пункти старостинського округу новим радам. Дивиться, що таке старостинський округ:

Старостинський округ, як і тергромада, не є адміністративно-територіальними одиницями, це окремі поняття, що використовуються в адміністративно-територіальних цілях, тому ми їх і включаємо в розмітку АТУ.

Схоже що старостинські округи будуть в законі про місцеве самоврядування, але сам закон ще тільки пишуть. На сторінці у Дмитра Гуріна є прямі трансляції де обговорюють питання місцевого самоврядування. В одному з відео після першої години говорять про старостинські округи і райони у містах: https://www.facebook.com/decentralizationUkraine/videos/3643139405709234/

Так для того щоб обрати у старостинський округ старосту, то треба, щоб він був, зараз нові громади і поки їх немає, можливо внесуть зміни і вони з’являться, тому поки змін законодавчих немає, не варто це дискутувати, потрібно зараз зосередитись на домовленості, як правильно тегувати і треба на майбутнє, якщо будуть старостинські округи як їх позначати

Як думаєте є вже сенс запускати голосування?

А за що голосувати?

Де питання для голосування?

Як я бачу більшості якось зовсім не цікаво, як і що буде, і вона прийме будь-який варіант. Тож простіше (чи складніше) домовитись між учасниками обговорення.

Ну тим краще, тоді можна затвердити 1 варівант і всі будуть мапити однаково

  1. Старосту обирають не у старостинський округ. Старостинський округ це територія.
  2. Чому Ви вважаєте, що старостинських округів зараз немає? Те, що їх зараз не можна утворювати не ліквідувало автоматом ті старостинські округи, які були створені до виборів у ради в жовтні 2020.
  1. цілком правильно, я це і доносив.
  2. бо старостинських округів немає, оскільки з нуля створили всі громади, це нові юридичні особи, попередні всі будуть ліквідовані.

Старостинські округи є.

Це не є підставою автоматично ліквідувати старостинські округи. Про це зазначається в законі. Цитати вище (1 та 54-1).

Поки що не ліквідовані.

Навіть, якщо на вашу особисту думку, раніше створені старостинські округи залишились, важко знайти їх достовірні межі.

Якщо це збігається з потребами як найшвидше замапити якийсь старостинський округ (/shrug) обведіть, приблизно по межі забудови, разом з прилеглими городами, село (або зробіть зв’язок з контурами кількох сіл, якщо вони входять до складу одного округу: одне село - один член outer у зв’язку) та додайте до нього admin_level=10. Але така межа не відповідатиме принципам перевірюваності в ОСМ.

Є якісь заперечення щодо використання наступних теґів?

  • зв’язок кордонів країни - **type=boundary + boundary=administrartive + admin_level=2 + name=**Україна
  • зв’язок меж області* - type=boundary + boundary=administrartive + admin_level=4 + name=<Назва> область, назва міста
  • крім областей так позначаються межі Автономної Республіки Крим та межі міст зі спеціальним статусом, які визначаються законами України.
  • зв’язок меж районів областей - type=boundary + boundary=administrartive + admin_level=6 + name=<Назва> район

Якщо заперечень для цієї частини немає, я додам це в перше повідомлення цього обговорення.