Patrząc na stopnie wodne w Polsce, to faktycznie to są takie wieloelementowe konstrukcje. Czyli jaz wchodzi w skład stopnia wodnego. A stopień wodny można by zaznaczać osobno, jako obszar lub relację z elementami wchodzącymi w jego skład.
Błąd w walidatorze JOSM “Brakujący znacznik - boundary=administrative bez admin_level” dotyczy linii które są otagowane jako boundary=administrative i należą do relacji również boundary=adm… ale już z odpowiednim admin_level. Czyli mamy właściwie dwa razy oznaczoną linię. Co z tym robimy? Biorę po 200 złotych z konta każdej drużyny i słucham Państwa.
Zasadniczo ignorujemy taki błąd. W Polsce przyjęła się konwencja dodawania admin_level do samej relacji pozostawiając na liniach ją tworzących jedynie boundary=administrative.
Czy znacie jakiś łopatologiczny samouczek (może być po angielsku) tworzenia tras autobusowych JOSM? Jestem w trakcie mapowania przystanków i punktów zatrzymania autobusów w Ciechanowie i w następnym etapie chciałbym zrobić linie autobusowe.
Ja kasuję boundary=administrative z lini, dane na relacji w pełni wystarczą - a same boundary=administrative na lini i tak nie wystarczy do robienia map.
Można też kliknąć prawym w JOSMie na raport i zignorować całą klase błędu.
A w czym przeszadza boundary=administrative na linii że to kasujesz ?
Z tego co pobieżnie sprawdziłem inne społeczności OSM wszędzie dopisują ten tag do linii , również w stylu domyślnym boundary=administrative się renderuje.
Samo boundary=administrative się nie renderuje, potrzebny jest do tego admin_level<=10. Zapewne nie tylko osm-carto tak robi i to może tłumaczyć praktykę dodawania tego tagu do linii - brak widocznych negatywnych efektów.