Kolega twierdzi, że nie usuwa tagów 3D tylko poprawia geometrię budynków. Niestety łączy też różne obiekty w jeden ponieważ mają wspólny obrys na warstwie z geoportalu. Napisałem mu uwagę ale myślę, że warto ją też tutaj zamieścić.
Możesz cofnąć jego zmiany, jeśli to zniszczyło 3D, ale jak teraz patrzę, to on nie usunął żadnych obiektów, tylko zmienił tagowanie. Te wieże 3D nie były do końca poprawnie zrobione - na przykład ta wieżyczka https://www.openstreetmap.org/way/542298728/history powinna być jako building:part=yes, a nie jako osobny budynek nakładający się na inny. Złącz te części building:part relacją building i powinno grać.
Cofać zmian nie będę, sprawdzę i ewentualnie poprawię tagi żeby to jakoś wyglądało w 3D. Najbardziej namieszało połączenie różnych obiektów w jeden obrys. Zobacz jak to wygląda w rzeczywistości: https://kghm.com/sites/kghm2014/files/gallery-images/zg_rudna_-_rudna_glowna_szyby_r-i_i_r-ii_1_0.jpg
Element który wskazujesz jest nogą na której stoi wieża. Więc czy powinien być częścią wieży czy osobnym elementem?
Ta noga nie jest budynkiem. To stary problem z mapowaniem 3D pod OSM - zostało zrobione tylko dla budynków, a nie innych elementów (masztów, pomników itp).
Zaś w poprzedniej wersji, gdy był osobnym budynkiem, brakowało mu tagu layer=-1.
Czy mapowanie Aglomeracji Trójmiasta i Małego Trójmiasta Kaszubskiego zostało już właściwie poprawione? Czy teraz mamy tylko czekać aż te twory znikną z mapy? - https://www.openstreetmap.org/#map=8/54.591/18.408
User Kosu77 wykonał niedawno masowe importy adresów (np. 5 changesetów po 10000 adresów w północno-zachodniej Polsce) kompletnie ignorując zasady ich przeprowadzania („Import Guidelines” + „Automated Edits code of conduct”) i informację z sekcji FAQ na stronie budynki.openstreetmap.org.pl („Pamiętaj, żeby nie dodawać danych do OSM bez sprawdzenia, czy są aktualne i nie zduplikują się z już istniejącymi w bazie danymi!”). Na pierwszy rzut oka, duplikują się np. adresy wszystkich oficyn w Szczecinie (z racji różnicy zapisu, o którym wspominałem w dedykowanym wątku).
Patrząc na komentarze do zmian tego usera - widać, że nie jest to pierwszy taki przypadek w jego wykonaniu.
W związku z tym, mam dwie prośby:
Czy mógłby ktoś zerknąć na edycje tego usera i wycofać pozostałe tego typu importy? Ja wycofałem już ww. 5 changesetów.
Z racji tego, że user kontynuuje (mimo komentarzy od innych) ewidentnie niezgodne z zasadami OSM importy: Czy jest szansa, aby nałożyć na niego blokadę (jak to miało miejsce w podobnych sytuacjach)? Jeśli tak - proszę to potraktować jako oficjalne zgłoszenie ;).
Po ostatnich zmianach w aplikacji z budynkami i adresami nastąpiła zmiana, taka że zdarzają się teraz adresy które nachodzą na budynek, który już ma adres. Dodanie takiego adresu wymaga ręcznej interwencji, np. usunięcie z budynku i przeniesienie na węzeł. W przypadku importu tak dużej liczby adresów chyba nie poprawia tego ręcznie.
Gdyby takie dużo importy były zalecane, to już przecież dawno ktoś by to zrobił masowo dla całej Polski.
Importy które robię w kilku gminach zajmują mi teraz więcej czasu, niż wtedy, gdy aplikacja inaczej działała i można było tylko dodać brakujące. Zajmuje mi to więcej czasu, ale jest dokładniej, bo przy okazji usuwam np. starą adresację, a potem dodaję nowe adresy.
Błędy wygenerowane przy tych importach: link
Tak więc przychylam się do prośby pio2_122 o interwencję zanim kolega dotrze do dolnośląskiego
Please, can you block that account and revert all their edits? Due to extreme segmentation manual reverts are extremely annoying, even with reverter plugin
Imports can be done from that source but only properly.
Imports can be done from that source but properly.
W miejscowościach Niekłań Mały, Niekłań Wielki oraz Wielka Wieś wprowadzono nazwy ulic (dotychczas te wsie ich nie posiadały). Wszystkie adresy są tam do poprawienia.
Czy jest jakiś sposób tagowania prehistorycznie czynnych wulkanów?
Jeden z użytkowników nastawiał kilkanaście sztuk na Dolnym Śląsku, częściowo jako nowe obiekty a częściowo jako przetagowane z już istniejących wzgórz.