Ik ben die ‘crimineel’ die dat heeft gedaan en vind het oplossen van een ambivalentie niet echt een discussie waard, aangezien dit naar mijn mening niet echt open is voor vrije interpretatie. Maar als dat dan toch moet, het volgende.
Als Europees Nederlander die al 10 jaar bij Curaçao is betrokken en er sinds een paar jaar woont, zie ik met lede ogen de gevolgen aan en ondervind ze ook zelf van de verwarringen die het opheffen van de Nederlandse Antillen en het nieuwe Statuut van het Koninkrijk (een “charter” in internationaal recht) hebben gebracht. Zo komt op veel websites Curaçao niet voor in de landen lijst, kunnen mensen hier geen gebruik maken van Paypal en is credit card acceptatie ook meestal een probleem.
In dit geheel is OSM misschien een druppel op een gloeiende plaat, maar als een referentie net als een encyclopedie zou het moeten bijdragen aan duidelijkheid. Hierbij is wel zeer belangrijk dat andere organisaties die kaarten maken gebruik maken van de OSM database, waaronder Apple en Facebook.
Fundamenteel uitgangspunt is, dat waar er afkortingen worden gebruikt, dit niet moet leiden tot ambivalentie, daar dat op zijn beurt leidt tot mogelijke misinterpretaties bij OSM gebruikers, want dat maakt een referentie werk als OSM onbetrouwbaar en nutteloos. Het kan dan zijn, dat er geen verkorte naam kan worden gebruikt, zoals in dit geval. Het feit dat dit toch is gebeurd, ben ik geneigd te bestempelen als een fout. Het gebruik van de volledige naam van ons Koninkrijk lijkt me het meest voor de hand liggen. Er lijkt mij geen betere oplossing dan het gebuik van het woord “koninkrijk”. Voor het land Nederland is er geen probleem.
Voor wat betreft de oplossingsrichting lijkt mij het beste de correctie van de waarden in de name tags.
Ik zie geen enkele aanleiding om de admin_level structuur voor het sovereine Koninkrijk der Nederlanden te herzien. Van de Wiki begrijp ik dat level 1 is bedoeld voor supra sovereine constructies. Lijkt me dan ook niets mis met de landen van het Koninkrijk op level 3. Of Denemarken dan goed of fout is en of wij ons daar aan moeten spiegelen, dat lijkt mij niet relevant.
Now that we are talking …
re: https://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:boundary%3Dadministrative
Landen Tabel 1.
Er is een voorstel is om Aruba een eigen entry te geven als land. Omdat Aruba geen soverein land is zou dat niet passen in de nu gebruikte systematiek.
Landen Tabel 2.
Ook hier is het verwarrend, dat in plaats van Koninkrijk der Nederlanden er een verkorte naam wordt gebruikt. Voor de levels 4 tot en met 11 zou hier duidelijk moeten worden gemaakt, dat het hier bestuursniveaus van het land Nederland betreft en niet van het Koninkrijk.
Op Curaçao is er enkel landsbestuur (koninkrijksniveau 3) en is er geen lager bestuur. Het zou me verbazen als dat voor Aruba en Sint Maarten als nog kleinere landen wel zo zou zijn. Voor zover dat wel het geval zou zijn, dan zou in de huidige systematiek dat op de een of andere manier moeten worden geaccommodeerd in de tabel rij van het Koninkrijk.
Wat betreft het bestuursniveau 4 in de tabel, is dit correct voor het land Nederland met haar provincies. Een aperte fout is hier ‘Caribbean Netherlands’ / ‘BES eilands’, dat ook zo bestaat in de OSM database. Dit bestuursniveau bestaat gewoonweg niet. Saba, Sint Eustatius en Bonaire zijn onderdeel van het land Nederland. De bestuurshiërearchie is
Level 2: Koninkrijk
Level 3: Nederland, in deze het Ministerie van Binnenlandse Zaken, dat hiervoor een separaat uitvoeringsorgaan heeft dat uitvoering geeft aan beleid in naam van het land Nederland. Dus geen extra formeel bestuursniveau.
Level 8: Besturen van de Openbare Lichamen Saba, Bonaire en Sint Eustatius. Ik weet niet waarom A67-A67 in deze thread eerder heeft aangegeven, dat deze een Level 6 zouden zijn. Ik heb niet gekeken naar de representatie in OSM.
Het lijkt mij niet verkeerd om Caribbean Netherlands (BES Islands) te modelleren, omdat deze begrippen veelvuldig worden gebruikt in woord en schrift, alsook internationaal. Zo ook ABC Islands. Echter is hier dus de huidige modellering fout met boundary=administrative en admin_level= 4.
Om zeker te weten dat ik hier geen onjuistheden verkondig, heb ik hierover een oud Premier van de Nederlandse Antillen geraadpleegd.
mvg, Joscelin