Obie formy są w użyciu, wersja z “pomnik” wygląda na częściej stosowaną. Sam wolę wersję krótszą - także dlatego, że jest bliższa zasadzie, by nie wpisywać w name nazwy rodzajowej, jeśli wynika ona z tagów. Jednak istniejących już w osm “pomników” w name nie poprawiam - uznaję ich stosowanie za utartą praktykę.
Wcześniej sprawdzałem zapytaniem
nw[historic=memorial][name~“pomnik jana pawła”,i]
i
nw[historic=memorial][name~“jan paweł”,i]
dla Polski i to pierwsze dało 67 wyników, a drugie 67
Jest jeszcze jedna wersja, ale chyba najrzadsza czyli “Jana Pawła II” https://www.openstreetmap.org/node/1919234885. Szczerze mówiąc ja akurat tę wersję lubię najbardziej, ale bardzo rzadko taguję pomniki.
Wysłałem w tej sprawie zapytanie do Geo-System - okazuje się, że te dane pochodzą z poszczególnych powiatów z baz danych EGiB. Może to być identyfikator budynku lub numer adresowy wpisany w EGiB. @maro21
Proszą o wskazanie konkretnego miejsca (działka lub współrzędne) aby móc to zbadać i dać odpowiedź.
Chyba się jednak pomyliłem - zasugerowałem się, że była “6” dla 6-kondygnacyjnego budynku i myśłałem, że to liczba kondygnacji i liczba metrów, bo te liczby pasowały do budynku Ale teraz patrzę na inne losowe miejsce i tam są już jakieś inne liczby. A “m” to przecież od “mieszkalny”. No trudno.
W niektórych gminach tak są budynki oznaczane “m1”, “m2” i to wtedy jest liczba kondygnacji.
Czy należy oznaczać skrzyżowanie jezdni z torem tramwajowym jako railway=level_crossing? Właśnie odkryłem railway=tram_level_crossing, ale nie wiem, czy zmieniać, jeśli ten drugi tag ma status ledwie proposed.
Nie, i ten temat był już nawet na forum poruszany.
Opis wskazuje, że ten tag jest pomyślany dla pewnego rodzaju połączeń dróg z torami tramwajowymi - tam, gdzie jest on wyróżniony barierkami, światłami czy znakami “uwaga tramwaj”. W takiej postaci taki tag mógłby być przydatny.
PKP to nie skrót, tylko skrótowiec, ale tu problem jest inny - wiele z tych dworców nie ma już w nazwie “PKP”. Więc zamiast np. “Dworzec PKP Wrocław Główny”, powinno być “Dworzec Wrocław Główny”. Ale trzeba sprawdzić jak jest na budynku napisane, w niektórych miejscach mogły zostać oznaczenia takie jak PKP czy PKS.
Rodzaj budynku to nie jest tag na POI.
Tak jak building=retail nie mówi o tym, że w środku jest sklep, może był, ale budynek nadal jest budką, w której może powstać kolejny sklep.
Czyli żeby wskazać, że budynek dworca obecnie pełni tę rolę, wypadałoby dodać takie building:use? A jeśli np. szkoła jest zmapowana jako osobny amenity=school i osobny building=school, to ten drugi obiekt też potrzebowałby building:use?