https://www.openstreetmap.org/#map=19/52.22767/21.00203&layers=N
Patrząc po ilości uwag wygląda, jakby tu jakaś bomba wybuchła
https://www.openstreetmap.org/#map=19/52.22767/21.00203&layers=N
Patrząc po ilości uwag wygląda, jakby tu jakaś bomba wybuchła
Może budują trzecią linię metra…
Ktoś się przeleciał ze StreetComplete po przejściu podziemnym
https://www.openstreetmap.org/way/491888424
UE ostrzega, bezmyślne używanie tracera2 szkodzi tobie oraz osobom w twoim otoczeniu.
W pobliżu też nie lepiej - https://www.openstreetmap.org/way/491888421. Trochę takich rodzynków jest w okolicy.
To był bardziej problem osób, które go używały, a zwłaszcza rowersa2, po którym nikt nie płacze, bo gość nie dał sobie przemówić do rozumu, a z historii postów na tym forum widać jak toksycznym freakiem był.
Zbyszek, nota bene jeden z pionierów polskiego OSM i założyciel stowarzyszenia, powiedział mi, że między innymi z jego powodu nie angażuje się już w OSM.
Szkoda mi tego, bo to głównie on zaraził mnie entuzjazmem i pasją do OSM. Rowers2 wmanipulował parę innych osób (których filozofia edycji OSM była podobna, z czego jedna jest nadal aktywna) w nagonkę na Zbyszka. Niestety ówczesna moderacja forum wtedy nie miała odwagi wkroczyć i dać jasno do zrozumienia, że takie zachowanie jest nieakceptowalne. (Moderował głównie Zbyszek więc zachodził konflikt interesów, reszta chyba się nie udzielała)
Ja sam użyłem tracera2 do zrobienia >10k budynków w Starogardzie Gdańskim i nie żałuję. Zajęło mi to wiele wieczorów, bo przyłożyłem się do tego i weryfikowałem oraz uzupełniałem na podstawie orto i Binga.
iD zgłasza 1427 problemów z tym budynkiem
Dzięki dla Mordechai23 za poprawienie bubli.
https://www.openstreetmap.org/relation/6298004#map=15/52.1961/17.8649 - mozaika stanowiąca granice obszaru chronionego.
Ciekaw jestem czy o bubel czy prawdziwe dane.
https://www.openstreetmap.org/relation/6298004#map=15/52.1961/17.8649 - mozaika stanowiąca granice obszaru chronionego.
Ciekaw jestem czy o bubel czy prawdziwe dane.
Na moje oko prawdziwe dane:
http://crfop.gdos.gov.pl/CRFOP/widok/viewuzytekekologiczny.jsf?fop=PL.ZIPOP.1393.UE.3023022.75
http://geoserwis.gdos.gov.pl/mapy/?showExternalObject=566BBC45B66CD1BB4062D6E1238E31A1
Czy jak mamy błogosławionego księdza komandora podporucznika Władysława Miegonia to w addr:street powinna być wersja ze skrótami czy bez?
Tak, jest najwyraźniej ulica
błogosławionego księdza komandora podporucznika Władysława Miegonia
błogosławionego księdza komandora podporucznika Władysława Miegonia
Tak właśnie powinno być, bez skrótów.
“Błogosławionego Księdza Komandora Podporucznika Władysława Miegonia” !
https://www.openstreetmap.org/#map=15/62.0978/-6.7611 - podziemne rondo, znalezione na https://news.ycombinator.com/item?id=25494583
Niby normalny most, ale… Co? Paczkomat InPost?
Kolega źle kliknął w Vespuccim…
Ale śmieszniejsza jest ta kolejna edycja, gdzie ktoś dodał tylko highway=primary, ale nie usunął tamtego paczkomatu
A we Wrocławiu jest latarnia o nazwie “Miejski Internet”:
https://www.openstreetmap.org/node/2992700683
A, nie zauważyłem, że edycja robiona w Vespucci. Myślałem, że ktoś w iD czy JOSM tak zrobił…