Małe litery i podkreślenia zamiast spacji.
Możesz też sprawdzić pisownię na https://taginfo.openstreetmap.org/keys/sport#values
Np. zamiast “Mixed Martial Arts;MMA” powinno być “mma”.
Racja jest i opis na wiki. Moim zdaniem jednak sklepy typu BHP na tyle się odróżniają od klasycznych sklepów z ubraniami, turystycznych, motoryzacyjnych lub różnościami, że osobny tag chyba nie byłby problemem.
Moim zdaniem jednak sklepy typu BHP na tyle się odróżniają od klasycznych sklepów z ubraniami, turystycznych, motoryzacyjnych lub różnościami, że osobny tag chyba nie byłby problemem.
Możesz sam zdecydować, w zależności od tego co ten sklep sprzedaje. Czasami ciężko jest dobrać jeden tag sklepu, bo kilka pasuje.
Możesz też sprawdzić pisownię na https://taginfo.openstreetmap.org/keys/sport#values
Np. zamiast “Mixed Martial Arts;MMA” powinno być “mma”.
Co z zasadą unikania skrótów?
To jest skrótowiec, nie skrót
Pewnie w tym i podobnych przypadkach należy kierować się pewnym wyczuciem i spróbować przewidzieć jakiej frazy szukający może użyć.
To jest skrótowiec, nie skrót
z racji tego że to moje pierwsze udzielanie się na forum to witam serdecznie wszystkich.
pracuje w firmie, która często ma przebiegi różnych instalacji, dróg itp. Od jakiegoś czasu jestem też nieco aktywniejszym użytkownikiem OSM. Jak wiadomo, budowany jest gazociąg Przyjaźń. Widziałem, że na styku małopolska/śląsk ktoś wprowadził ślad placu budowy. Myślałem czy by nie wprowadzić reszty ale jest to kilkaset km więc klikanie jest bez sensu. Czy jest ktoś w stanie mi powiedzieć czy takie dane w ogóle mają sens, oraz abstrahując od gazociągu, jak wgrać takie obiekty mając je np. w SHP?
Ponadto potrzebuję na szybko wyciągnąć przebieg obwodnicy krakowa bo widzę że już jest wprowadzony ale jako “w budowie”. pobierając paczkę danych ta droga nie jest w niej uwzględniana. Czy jestem w stanie pobrać ją w jakiś inny sposób?
Cześć, witaj na forum
czy jest ktoś w stanie mi powiedzieć czy takie dane w ogóle mają sens,
Jeśli faktycznie plac budowy jest w terenie, to tak, w innym razie ktoś może Ci to wycofać
jak wgrać takie obiekty mając je np. w SHP?
Najpierw musiałbyś mieć na piśme podkładkę, że możesz tych danych użyć i są na odpowiedniej licencji (tj. dla każdego do użytku bezpłatnie, także komercyjnie, bez dodatkowych wymagań)
Ponadto potrzebuję na szybko wyciągnąć przebieg obwodnicy krakowa bo widzę że już jest wprowadzony ale jako “w budowie”. pobierając paczkę danych ta droga nie jest w niej uwzględniana. Czy jestem w stanie pobrać ją w jakiś inny sposób?
Skąd pobierasz, w jakim formacie?
Jeśli faktycznie plac budowy jest w terenie, to tak, w innym razie ktoś może Ci to wycofać
to teren który jest, zakontraktowany w przetargu. ale jest pytanie kiedy będzie w danym miejscu. w niektórych miejscach rura jest już zasypana i jedynie brak trawy na wierzchu sugeruje jakieś prace a w innym trawa jest jeszcze nienaruszona.
Najpierw musiałbyś mieć na piśme podkładkę, że możesz tych danych użyć i są na odpowiedniej licencji (tj. dla każdego do użytku bezpłatnie, także komercyjnie, bez dodatkowych wymagań)
przebieg nie jest tajny - jest wszędzie w przetargach publikowany, w planach zagospodarowania i masie innych dokumentów podanych do wiadomości publicznej. większe obawy miałbym właśnie co do tego placu budowy bo tu mówimy o działkach jakie są dzierżawione, gdzie są składy sprzętu itp.
Skąd pobierasz, w jakim formacie?
geofabrik - shp
Ostatnio na podkładzie “polska.e-mapa.net Budynki” pojawiły się liczby, np. 6/15.2 m - rozumiem, że to oznacza 6 kondygnacji, 15,2 m wysokości. Czy ktoś wie czy te dane zazwyczaj są poprawne?
Szeroka droga na terenie szkoły, na której zmieści się samochód, ale nie jeżdzą tam samochody, chociaż mogłaby służyć za drogę dla straży pożarnej w razie czego - jak otagować? Po dwóch stronach zamknięte bramy.
Brzmi jak highway=pedestrian (jeśli używana przez pieszych).
Jeśli kompletnie niedostępna - może highway=service access=private
Jeśli szerokość drogi podyktowana jest chęcią zapewnienia dojazdu awaryjnego czy technicznego (o czym można też wnioskować po obecności bram), to highway=service + service=driveway + vehicle=private.
Jeśli szerokość drogi podyktowana jest chęcią zapewnienia dojazdu awaryjnego czy technicznego (o czym można też wnioskować po obecności bram), to highway=service + service=driveway + vehicle=private.
I jeszcze powinien być dojazd do tych bram od strony ulicy.
W przypadku pomników w nazwie wpisujemy “pomnik Jana Kowalskiego”, czy “Jan Kowalski”?
W przypadku pomników w nazwie wpisujemy “pomnik Jana Kowalskiego”, czy “Jan Kowalski”?
Sam wolę krótszą wersję, zwłaszcza jeśli taka jest inskrypcja, ale wynika to bardziej z zajęć z kartografii niż z przepisów OSM.
Obie formy są w użyciu, wersja z “pomnik” wygląda na częściej stosowaną. Sam wolę wersję krótszą - także dlatego, że jest bliższa zasadzie, by nie wpisywać w name nazwy rodzajowej, jeśli wynika ona z tagów. Jednak istniejących już w osm “pomników” w name nie poprawiam - uznaję ich stosowanie za utartą praktykę.
Obie formy są w użyciu, wersja z “pomnik” wygląda na częściej stosowaną.
Wcześniej sprawdzałem zapytaniem
nw[historic=memorial][name~“pomnik jana pawła”,i]
i
nw[historic=memorial][name~“jan paweł”,i]
dla Polski i to pierwsze dało 67 wyników, a drugie 67
Jest jeszcze jedna wersja, ale chyba najrzadsza czyli “Jana Pawła II” https://www.openstreetmap.org/node/1919234885. Szczerze mówiąc ja akurat tę wersję lubię najbardziej, ale bardzo rzadko taguję pomniki.
Jest jeszcze jedna wersja, ale chyba najrzadsza czyli “Jana Pawła II” https://www.openstreetmap.org/node/1919234885. Szczerze mówiąc ja akurat tę wersję lubię najbardziej, ale bardzo rzadko taguję pomniki.
Tam było “popiersie Jana Pawła II” i ktoś po prostu pierwszy wyraz wyciął.
Ostatnio na podkładzie “polska.e-mapa.net Budynki” pojawiły się liczby, np. 6/15.2 m - rozumiem, że to oznacza 6 kondygnacji, 15,2 m wysokości. Czy ktoś wie czy te dane zazwyczaj są poprawne?
Wysłałem w tej sprawie zapytanie do Geo-System - okazuje się, że te dane pochodzą z poszczególnych powiatów z baz danych EGiB. Może to być identyfikator budynku lub numer adresowy wpisany w EGiB.
@maro21
Proszą o wskazanie konkretnego miejsca (działka lub współrzędne) aby móc to zbadać i dać odpowiedź.