Przy okazji poprawiania w swojej okolicy sklepu Freshmarket na sklep Żabka, sprawdziłem że w Polsce już wszystkie Freshmarkety zostały rebrandingowane na Żabki. Czy chce ktoś poprawić wszystkie pozostałe jeszcze w osm na Żabki?
Na razie skomentowałem 2 jego zestawyzmian. Jeśli nie będzie odzewu zgłoszę prośbę do DWG o zredagowanie (w szczególności komentarz w stylu „Powszechnie znana osoba” może sygerować, że chodzi o czyjeś nazwisko).
Czy ktoś mógłby sprawdzić (ja nie wiem gdzie), czy wieś Komorowice (gmina Żórawina, powiat wrocławski, woj. dolnośląskie) nie powinna mieć zaznaczonej swojej granicy?
Obecnie jest w obszarze wsi Karwiany. One stanowią razem obręb ewidencyjny Karwiany-Komorowice, no ale wszędzie jest wymieniona jako osobna wieś i adresy też mają “addr:city=Komorowice”. Jeśli ma określone granice to prosiłbym o dodanie.
Komorowice i Karwiany to było kiedyś jedno sołectwo i nie było między nimi granicy. Potem się rozdzieliły i teraz granicę można wyrysować na podstawie granic sołectw.
Czy tagujemy nadal pod 3D? Bo widzę, że ktoś sukcesywnie usuwa w mojej okolicy informacje związane z obiektami w 3D. Trochę się napracowałem żeby to jakoś wyglądało a były to dosyć skomplikowane obiekty (wieże szybowe). Rozumiem poprawienie geometrii ale wyszły z tego jakieś potworki. Został np. złączony 8 piętrowy wieżowiec z parterowym budynkiem bo na warstwie z geoportalu mają wspólny obrys.
Kolega twierdzi, że nie usuwa tagów 3D tylko poprawia geometrię budynków. Niestety łączy też różne obiekty w jeden ponieważ mają wspólny obrys na warstwie z geoportalu. Napisałem mu uwagę ale myślę, że warto ją też tutaj zamieścić.
Możesz cofnąć jego zmiany, jeśli to zniszczyło 3D, ale jak teraz patrzę, to on nie usunął żadnych obiektów, tylko zmienił tagowanie. Te wieże 3D nie były do końca poprawnie zrobione - na przykład ta wieżyczka https://www.openstreetmap.org/way/542298728/history powinna być jako building:part=yes, a nie jako osobny budynek nakładający się na inny. Złącz te części building:part relacją building i powinno grać.