Trudno odnaleźć takie tagi. Wg taginfo jest ich na razie tylko 740 szt. w całym Openstreetmap
Kolejna zagadka instrumenty muzyczne na świeżym powietrzu Jaki to rodzaj obiektu?
Podobne urządzenia mapowałem już w Parku Fizyki http://openpoimap.org/?map=tourism&zoom=19&lat=51.79797&lon=15.72257&layers=B00FFTFFFFFFFFFFFFFFFFFF gdzie takich instalacji interaktywnych jest jeszcze więcej i nie tylko instrumenty muzyczne. Tam po prostu oznaczyłem je jako atrakcje turystyczne. Ale może na OSM obiekty takie mają swoje własne tagi lub nawet ikonkę graficzną ?
Ja podobne obiekty opisuje jako:
tourism=artwork
artwork_type=installation
tutaj przykład (instrumenty “grają” podczas opadów).
Proszę o wycofanie https://overpass-api.de/achavi/?changeset=93167158
oraz https://overpass-api.de/achavi/?changeset=93132410
Pierwszy zestaw przesunął całkowicie rzekę. Zanim zdążyłem to zobaczyć, to ktoś w iD ręcznie (!) “naprawił” ją, jednocześnie jeszcze bardziej psując.
Niestety RevertUI sobie nie poradził: “Status: too big. Error: Would not revert 517 changes”.
Już wycofane.
Kotwice czy już do czekały się jakiś własnych tagów lub ikonki graficznej ?
Pytam bo zauważyłem że nawet taka pierdołka jak zegar słoneczny ma swą dedykowaną do tego typu obiektu ikonkę
historic=anchor
Dzięki
Przy okazji poprawiania w swojej okolicy sklepu Freshmarket na sklep Żabka, sprawdziłem że w Polsce już wszystkie Freshmarkety zostały rebrandingowane na Żabki. Czy chce ktoś poprawić wszystkie pozostałe jeszcze w osm na Żabki?
Ktoś się orientuje czy jest cień szansy, że ten budynek faktycznie tak się nazywa, czy raczej ktoś bawi się mapą ?
Sądzę, że najlepszym adresatem tego pytania jest user @Czadzik, który wycofał już kiedyś tą nazwę, a poza tym regularnie mapuje w tym regionie.
Bawi się mapą, co widać jeszcze tu:
https://www.openstreetmap.org/way/674445254/history
https://www.openstreetmap.org/way/541476267/history
https://www.openstreetmap.org/way/674453488/history
https://www.openstreetmap.org/way/309830962/history
https://www.openstreetmap.org/way/638867629/history
https://www.openstreetmap.org/way/674603801/history
Moim zdaniem te edycje są do ukrycia, bo mogą naruszać prywatność osób tam mieszkających, ale nie wiem gdzie to zgłosić.
Na razie skomentowałem 2 jego zestawy zmian. Jeśli nie będzie odzewu zgłoszę prośbę do DWG o zredagowanie (w szczególności komentarz w stylu „Powszechnie znana osoba” może sygerować, że chodzi o czyjeś nazwisko).
Wycofałem, pozostałe edycje też raczej dio wycofania (nie wygląda to ani trochę na prawdziwe nazwy)
Czy ktoś mógłby sprawdzić (ja nie wiem gdzie), czy wieś Komorowice (gmina Żórawina, powiat wrocławski, woj. dolnośląskie) nie powinna mieć zaznaczonej swojej granicy?
Obecnie jest w obszarze wsi Karwiany. One stanowią razem obręb ewidencyjny Karwiany-Komorowice, no ale wszędzie jest wymieniona jako osobna wieś i adresy też mają “addr:city=Komorowice”. Jeśli ma określone granice to prosiłbym o dodanie.
Komorowice i Karwiany to było kiedyś jedno sołectwo i nie było między nimi granicy. Potem się rozdzieliły i teraz granicę można wyrysować na podstawie granic sołectw.
Czy tagujemy nadal pod 3D? Bo widzę, że ktoś sukcesywnie usuwa w mojej okolicy informacje związane z obiektami w 3D. Trochę się napracowałem żeby to jakoś wyglądało a były to dosyć skomplikowane obiekty (wieże szybowe). Rozumiem poprawienie geometrii ale wyszły z tego jakieś potworki. Został np. złączony 8 piętrowy wieżowiec z parterowym budynkiem bo na warstwie z geoportalu mają wspólny obrys.
Podaj linki do zestawów zmian. Może przez przypadek ktoś to zmienił.
https://www.openstreetmap.org/changeset/94702347
https://www.openstreetmap.org/changeset/94704950
W rezultacie z takiego obiektu: https://demo.f4map.com/#lat=51.5176226&lon=16.0737889&zoom=19&camera.theta=73.075&camera.phi=-32.659
Wyszło cos takiego: https://demo.f4map.com/#lat=51.5024097&lon=16.1056432&zoom=19&camera.theta=55.027&camera.phi=-94.824
To są bliźniacze wieże. tej drugiej jeszcze nie zmienił.
Dyskusje pod innymi zestawami zmian tego użytkownika:
https://resultmaps.neis-one.org/osm-discussion-comments?uid=3418763
Kolega twierdzi, że nie usuwa tagów 3D tylko poprawia geometrię budynków. Niestety łączy też różne obiekty w jeden ponieważ mają wspólny obrys na warstwie z geoportalu. Napisałem mu uwagę ale myślę, że warto ją też tutaj zamieścić.
Bardzo proszę o nieusuwanie tagów związanych z 3D i o niełączenie obiektów o różnych tagach 3D (wysokościach).
Widzę, że głównie poprawiasz obrysy budynków ale w przypadku obiektów przemysłowych nie należy traktować obrysów budynków z geopartalu jako wyroczni. Z tego co wiem obrysy te powstały na bazie mapy ewidencyjnej a nie zasadniczej i w przypadku obiektów przemysłowych mogą obejmować dany środek trwały pomimo, ze faktycznie składa się on z wielu osobnych budynków lub budowli. Takim przykładem jest właśnie basztowa wieża szybowa. Składa się ona z budynku nadszybia o wysokości 24 m, trzonu prowadniczego, nóg o wysokości 38 m oraz wieży szybowej między 38 a 65 m Do tego wiele parterowych, blaszanych dobudówek. Na obrysie jest to jeden obiekt. Podobnie jest z budynkiem 8 piętrowego biurowca oraz parterowej części administracyjno-socjalnej. Na obrysie z geoportalu jest to także jeden obiekt.