Ok. Zgodzę się leisure=sports_centre stosowany jest raczej do obszarów. Początkowo zastosowałem leisure=fitness_centre, bo znajduje się tam też siłownia.
To gdzieś musi być przekłamanie, bo według polskiej wikipedii
Dojo (jap. 道場 dōjō) – określenie w języku japońskim miejsca treningów sportów walki albo sali medytacji mnichów buddyjskich zen.
a dalej W kulturze zachodniej pojęcie to utożsamiane jest głównie z miejscem treningu sztuk i sportów walki.
Nie jestem pewien czy ktoś z tego tagu w ogóle korzysta.
Zastanawiam się, czy można byłoby dla sklepów oferujących sprzedaż strojów lub przedmiotów ochronnych mających w nazwie BHP podmianę tagowania z obecnego prawdopodobnie shop=clothes na shop=safety.
Bez względu na tag główny (leisure, amenity, club czy cokolwiek), najważniejszym jest tu tag sport=, bo osoba zainteresowana danym sportem będzie szukać po tym tagu. martial_arts to nie jest sport, lepiej wymienić tam wszystkie sporty, które można trenować, nawet jesli jest ich kilka.
Racja jest i opis na wiki. Moim zdaniem jednak sklepy typu BHP na tyle się odróżniają od klasycznych sklepów z ubraniami, turystycznych, motoryzacyjnych lub różnościami, że osobny tag chyba nie byłby problemem.
z racji tego że to moje pierwsze udzielanie się na forum to witam serdecznie wszystkich.
pracuje w firmie, która często ma przebiegi różnych instalacji, dróg itp. Od jakiegoś czasu jestem też nieco aktywniejszym użytkownikiem OSM. Jak wiadomo, budowany jest gazociąg Przyjaźń. Widziałem, że na styku małopolska/śląsk ktoś wprowadził ślad placu budowy. Myślałem czy by nie wprowadzić reszty ale jest to kilkaset km więc klikanie jest bez sensu. Czy jest ktoś w stanie mi powiedzieć czy takie dane w ogóle mają sens, oraz abstrahując od gazociągu, jak wgrać takie obiekty mając je np. w SHP?
Ponadto potrzebuję na szybko wyciągnąć przebieg obwodnicy krakowa bo widzę że już jest wprowadzony ale jako “w budowie”. pobierając paczkę danych ta droga nie jest w niej uwzględniana. Czy jestem w stanie pobrać ją w jakiś inny sposób?
Jeśli faktycznie plac budowy jest w terenie, to tak, w innym razie ktoś może Ci to wycofać
Najpierw musiałbyś mieć na piśme podkładkę, że możesz tych danych użyć i są na odpowiedniej licencji (tj. dla każdego do użytku bezpłatnie, także komercyjnie, bez dodatkowych wymagań)
to teren który jest, zakontraktowany w przetargu. ale jest pytanie kiedy będzie w danym miejscu. w niektórych miejscach rura jest już zasypana i jedynie brak trawy na wierzchu sugeruje jakieś prace a w innym trawa jest jeszcze nienaruszona.
przebieg nie jest tajny - jest wszędzie w przetargach publikowany, w planach zagospodarowania i masie innych dokumentów podanych do wiadomości publicznej. większe obawy miałbym właśnie co do tego placu budowy bo tu mówimy o działkach jakie są dzierżawione, gdzie są składy sprzętu itp.
Ostatnio na podkładzie “polska.e-mapa.net Budynki” pojawiły się liczby, np. 6/15.2 m - rozumiem, że to oznacza 6 kondygnacji, 15,2 m wysokości. Czy ktoś wie czy te dane zazwyczaj są poprawne?
Szeroka droga na terenie szkoły, na której zmieści się samochód, ale nie jeżdzą tam samochody, chociaż mogłaby służyć za drogę dla straży pożarnej w razie czego - jak otagować? Po dwóch stronach zamknięte bramy.
Jeśli szerokość drogi podyktowana jest chęcią zapewnienia dojazdu awaryjnego czy technicznego (o czym można też wnioskować po obecności bram), to highway=service + service=driveway + vehicle=private.