Kiedyś się za to zabierałem, ale tam jest strasznie dużo relacji, tagów i cudów, więc gra jest niewarta świeczki. Plus polska wersja wiki nie wiedzieć czemu twierdzi, że jest to dozwolone (https://wiki.openstreetmap.org/wiki/Pl:Key:highway)
Więc nie wiem na ile ta zmiana ma sens, choć wydaje się, że ta część nie ma odzwierciedlenia w angielskiej osm (cała część “przed tabelką” wydaje się znikąd wzięta?)
Przy okazji poprawiania w swojej okolicy sklepu Freshmarket na sklep Żabka, sprawdziłem że w Polsce już wszystkie Freshmarkety zostały rebrandingowane na Żabki. Czy chce ktoś poprawić wszystkie pozostałe jeszcze w osm na Żabki?
Na razie skomentowałem 2 jego zestawyzmian. Jeśli nie będzie odzewu zgłoszę prośbę do DWG o zredagowanie (w szczególności komentarz w stylu „Powszechnie znana osoba” może sygerować, że chodzi o czyjeś nazwisko).
Czy ktoś mógłby sprawdzić (ja nie wiem gdzie), czy wieś Komorowice (gmina Żórawina, powiat wrocławski, woj. dolnośląskie) nie powinna mieć zaznaczonej swojej granicy?
Obecnie jest w obszarze wsi Karwiany. One stanowią razem obręb ewidencyjny Karwiany-Komorowice, no ale wszędzie jest wymieniona jako osobna wieś i adresy też mają “addr:city=Komorowice”. Jeśli ma określone granice to prosiłbym o dodanie.
Komorowice i Karwiany to było kiedyś jedno sołectwo i nie było między nimi granicy. Potem się rozdzieliły i teraz granicę można wyrysować na podstawie granic sołectw.
Czy tagujemy nadal pod 3D? Bo widzę, że ktoś sukcesywnie usuwa w mojej okolicy informacje związane z obiektami w 3D. Trochę się napracowałem żeby to jakoś wyglądało a były to dosyć skomplikowane obiekty (wieże szybowe). Rozumiem poprawienie geometrii ale wyszły z tego jakieś potworki. Został np. złączony 8 piętrowy wieżowiec z parterowym budynkiem bo na warstwie z geoportalu mają wspólny obrys.