edit
Graag ook import
Het wijkje aan de Wetering in 's-Gravendeel staat er inmiddels wel.
Het Kadaster loopt hier niet zo hard. Er worden slordig gebouwen geplaatst en meestal niet ingemeten.
Ik zal het zelf wel tzt fatsoeneren mbv de BGT omtrekgericht.
Schoonhoven - ook omgeving meegenomen en via validatie eea opgeknapt
's-Gravemdeel: moeten inderdaad nog cursus vierkantjes tekenen krijgen…
zoveel mogelijk netjes recht gelegd.
Hoe komt BGT tzt aan de contouren van gebouwen? Via BAG of op andere manier?
Na inmeten kunnen we nog een update doen.
Graag import gevraagd van nieuwbouw de Johan Zoutmanstraat in Lisse 2 t/m 18 . Het huizenblok is door startende mapper al zelf ingetekend.
Langs het water aan de Van Speykstraat zie ik dat er ook nog wat nieuwbouw klaar is op satellietdataportaal…
BGT is contour op maaiveld, BAG is de contour vanuit de lucht gezien.
Deze kunnen hetzelfde zijn (bij een recht toe, recht aan gebouw, zoals een woonhuis) maar in principe moet je ze apart inmeten.
Er wordt gewerkt aan o.a. een samenvoeging van de twee, omdat je nu twee geometrieën van hetzelfde gebouw in twee aparte registers hebt staan. Dat is niet handig gebleken.
Graag zou ik verzoeken een import te doen van Dintelstraat 46,
2515 VJ Den Haag. Dit adres staat in het BAG register maar
niet op OSM. https://www.openstreetmap.org/note/2405161
Hmmm, op 1 of andere manier lukt deze me niet netjes te importeren (met behoud van history).
Misschien dat een andere BAG-er kan helpen?
Analyse:
Ik zie een 3tal building:part over het oude gebouw heen liggen.
Gebouw: ref:bag=861100000373100
Dat oude gebouw is nu dus uitgebreid/groter in BAG.
Ik kan het oude gebouw niet mergen met zijn nieuwe vorm (ctrl-shift-G), want dan geeft JOSM een relatie probleem aan.
Maar ik zie geen relaties liggen op dit gebouw of parts.
Ook al verwijder ik tijdelijk de 3 building:part, dan nog weigert JOSM.
The way to be replaced cannot have any nodes with properties or relation memberships unless they belong to both ways
Op een van de building parts stond tevens een tag building=*. Die heb ik verwijderd en vervolgens de building:part met de import gemerged. Kijken of het zo beter is.
ten eerste waren de 2 schuine rijen gebouwen een heel stuk verschoven: gecorrigeerd vanuit BAG, met behoud van history
er was een gebouw bij gecreëerd genaamd Coffee Virus: dat ligt nu dwars over andere gebouwen heen; maar hier zitten wel veel tags / gegevens aan vast: dus voor nu heb ik er even ‘proposed’ building van gemaakt: aub met lokale kennis aanpassen
op adres 607 rechtsboven heb ik een ingeplanned gebouw uit BAG geimporteerd: aub controleren of dat zo klop (survey); anders kunnen we de 2 overlappende gebouwen importeren
lange gebouwen rechtsonder waren ondertussen opgeleverd
en een aantal gebouwen links geïmporteerd, waar de import aanvraag voor was; inclusief ingeplande gebouwen want de SatPortal laat al gebouwen zien: aub controleren