Ostatnio powstaje bardzo dużo nowej infry rowerowej. Niestety co chwilę znajduję takową nie wprowadzoną na OSM. To zależy oczywiście, czy w okolicy jest jakiś świadomy rowerowy edytor OSM który to zrobi.
Nie muszę chyba mówić jak ważne jest wprowadzenie tych nowych elementów, szczególnie przy głównych niebezpiecznych drogach, tym bardziej, że większość nawigacji rowerowych korzysta i bazuje bezpośrednio na danych OSM i są to w tej chwili najlepsze dane pod kątem rowerowej nawigacji i routingu.
Tu pytanie: czy jest tu osoba która potrafi stworzyć automat który wyciąga z bazy obiektów mapillary znaki związane z rowerami (C-13, A-24, B-9 itp…) oraz sprawdza, czy w okolicy takiego obiektu jest w danych osm infra rowerowa po czym podświetla te miejsca gdzie takowej nie znajdzie.
Pozwalało by to szybko zidentyfikować część miejsc do uzupełnienia.
błędy wynikają z niedoskonałości algorytmu rozpoznawania obrazu mapillary. Pojedyncze błędy to nie problem, bo Osmose ma opcję zaznaczenia “false positive”, jednak najwięcej błędów występuje przy pojawieniu się pasów rowerowych → patrz np. Szczecin. Dużo wychodzi też miesc złego tagowania jako highway=footway + bicycle=yes