Tak, żeby aplikacje miały szansę rozpoznać “skręt w lewo”, “skręt wprawo” czy “jazdę prosto” zgodnie z naturalnym odczuciem. Ale to jest ciężki przypadek.
Chyba raczej jezdni? A skoro już przy tym jesteśmy: włączając w szerokość krótkie dodatkowe pasy do skrętu, czy nie?
Czy jednak jest to najlepsze rozwiązanie? Wciąż mam wątpliwości. Chcąc jechać prosto nawigacja poprowadzi nas w lewo a potem w prawo.
Od ilu zaczyna się liczba nadliczbowych nodów? Staram się by płynny zakręt wyglądał jak płynny zakręt a nie linia łamana w myśl zasady “dokładność jest ważna podczas mapowania”, którą tu znalazłem. Źle to robię?
Tak, zakręt powinien być płynny, żeby nie było łamanej linii.
Na tym skrzyżowaniu nie można jechać prosto… Żeby wjechać w ul. Małomicką, trzeba najpierw lekko skręcić w lewo, a potem w prawo - bazuję na twoim rysunku skrzyżowania, bo podkład z Geoportalu ma za małą rozdzielczość.
sport=martial_arts w tej szkole doskonalonych jest kilka sztuk walk
̶M̶o̶i̶m̶ ̶z̶d̶a̶n̶i̶e̶m̶ ̶t̶e̶n̶ ̶t̶a̶g̶ ̶n̶i̶e̶ ̶p̶a̶s̶u̶j̶e̶ ̶d̶o̶ ̶t̶e̶g̶o̶ ̶t̶y̶p̶u̶ ̶m̶i̶e̶j̶s̶c̶.̶
Edit:
Tag club=sport sądząc po opisie na wiki jak najbardziej pasuje więc dla kompatybilności dodam także zgodnie z sugestią maraf24 i m@rio club=sport.
W ubiegły piątek wyznaczyłem sobie trasę rowerową w programie LOCUS PRO, który bazuje na OSM. W praktyce na pewnym odcinku drogi leśnej oznaczonej kategorią Grade1 była ona kompletnie nieprzejezdna, nawet pieszy miałby problem. W związku z tym mam pytanie jak zmienić ten odcinek skoro tworzy całość?
Musisz wydzielić ten ciężko-przejezdny odcinek drogi. W tym celu np. w edytorze ID najeżdżasz na linię tworzącą drogę, 2x klik lewym klawiszem myszy, tworzysz węzeł, następnie zaznaczasz nowo-utworzony węzeł lewym myszy a potem prawym myszy i wybierasz nożyczki (Split). Podobnie na końcu tegoż odcinka. W ten sposób wydzieliłeś odcinek z drogi, który możesz opisać innymi atrybutami niż jej resztę. Jeśli droga jest tak ciężko przejezdna dopasuj wartość tracktype=* oraz najlepiej dodaj też odpowiednią wartość tagu smoothness=*.
@ Moderatorzy
Prośba o przesunięcie postu do wątku Pytania początkujących
Tylko że to nie była dobra sugestia, a biorąc pod uwagę, że nie podałeś żadnych szczegółów - nie była ona oparta na żadnych przesłankach.
Czyli tagowanie pod render.
“In the Western world, the term dōjō (when related to physical activity) is used exclusively for Japanese martial arts such as aikidō, judō, karate-dō, etc.[3]”
Dokładnie w takim znaczeniu jest ono używane w OSM.
I żadna nie jest z Japonii.
Jakoś pasuje, ale najlepszy byłby amenity=martial_arts_school.
Ok. Zgodzę się leisure=sports_centre stosowany jest raczej do obszarów. Początkowo zastosowałem leisure=fitness_centre, bo znajduje się tam też siłownia.
To gdzieś musi być przekłamanie, bo według polskiej wikipedii
Dojo (jap. 道場 dōjō) – określenie w języku japońskim miejsca treningów sportów walki albo sali medytacji mnichów buddyjskich zen.
a dalej W kulturze zachodniej pojęcie to utożsamiane jest głównie z miejscem treningu sztuk i sportów walki.
Nie jestem pewien czy ktoś z tego tagu w ogóle korzysta.
Zastanawiam się, czy można byłoby dla sklepów oferujących sprzedaż strojów lub przedmiotów ochronnych mających w nazwie BHP podmianę tagowania z obecnego prawdopodobnie shop=clothes na shop=safety.
Bez względu na tag główny (leisure, amenity, club czy cokolwiek), najważniejszym jest tu tag sport=, bo osoba zainteresowana danym sportem będzie szukać po tym tagu. martial_arts to nie jest sport, lepiej wymienić tam wszystkie sporty, które można trenować, nawet jesli jest ich kilka.