Ta tuba jest jedna, czy są dwie, że można ze sobą rozmawiać?
Chyba tylko tourism=attraction tu pasuje. Do niego możesz dodać man_made=nazwa_tego_po_angielsku
Jako prysznic nie ustawiaj, bo to nie prysznic…
“2 tuby połączone podziemną rurą nie wiem jak oznaczyć” Służą do rozmawiania jak kiedyś na statkach
Zamgławiacz przypomina prysznic bo leci z niego woda po naciśnięciu przycisku.
Ale OSM chyba nie jest przygotowane na oznaczanie takich nietypowych obiektów.
sensory=audible was mentioned as possible bonus tag
telecom=service_device + telecom:medium=air was half-jokingly mentioned
Czy to są twoje zdjęcia? Jeśli tak - podrzucisz gdzieś tak by byly dostępne bez znaku wodnego? Utworzyłbym stronę na wiki.
Zależy co rozumiesz przez “przygotowane” - https://wiki.openstreetmap.org/wiki/Any_tags_you_like pozwala na tagowanie wszystkiego, na mapach OSM jest duzo więcej dziwnych rzeczy (z własnymi kategoriami) niż u konkurencji typu Google Maps.
https://www.openstreetmap.org/changeset/92965362 Gotowe z waszą pomocą.
Linie mogą być trochę nierówne rysowane na podstawie śladu GPS Ale gdy będzie aktualny foto-podkład to ich geometrię się poprawi.
Jeszcze raz dziękuję czasem sam wiele porad na wiki znajduję ale jak widać nie wszystko jestem wstanie zam odnaleźć.
Mateusz zgadzam się z tobą całkowicie właśnie za to że można oznaczać prawie wszystkie obiekty tak cenię sobie OSM.
Brak tylko ikonek graficznych dla leżaków i zamgławiaczy ikonka prysznica przed zmianą tagowania fajniej na mapie wyglądała niż pusty punkt który nie będzie się wyświetlać na aplikacjach mobilnych.
Kiedyś się za to zabierałem, ale tam jest strasznie dużo relacji, tagów i cudów, więc gra jest niewarta świeczki. Plus polska wersja wiki nie wiedzieć czemu twierdzi, że jest to dozwolone (https://wiki.openstreetmap.org/wiki/Pl:Key:highway)
Więc nie wiem na ile ta zmiana ma sens, choć wydaje się, że ta część nie ma odzwierciedlenia w angielskiej osm (cała część “przed tabelką” wydaje się znikąd wzięta?)