Er zijn nu 8 van die lusjes in NoordHolland, en ik had er ook in Utrecht. Kennelijk is dat normaal geworden. De Knooppuntnetplanner laat die routes helemaal niet zien.
Je heb ook vaak twee verschillende routes tussen precies dezelfde knooppunten, en “eenpitters” naar een POI. Die kan je plannen door het segment aan te klikken, dus dat is geen probleem. Noordholland zet ook heel vaak een een- of tweepitter bij een parkeerplaats of station.
Een ander probleem is https://experimental.knooppuntnet.nl/nl/analysis/route/11751509 waar een stukje weg 2x gebruikt wordt met een apart rondje eraan. Volgens mij is daar al een issue van, maar dan in een fietsroute. Dit is echt wel uitzonderlijk, maar als ze het op de weg normaal gaan vinden dan moet je er toch wat mee! De Wandelrouteplanner van Wandelnet heeft er een niet-bestaande extra verbinding ingezet om toch te kunnen routeren, ik hoop dat wij dat beter kunnen.
In principe valt dit laatste onder het aangenomen voorstel van rollen voor recreatieve routes. De rol is dan “excursion”, toe te kennen aan de extra lus plus het dubbelgebruikte steeltje. Maar hoe moet je dat dan plannen/routeren? Alternatief zou je misschien met backward en forward kunnen werken, dat is dan wel een afwijking want die rollen geef je in principe aan verschillende wegen in de relatie, niet aan een stuk wat twee keer voorkomt.
Ik zou dit kunnen oplossen door er een “dummy” knooppunt in te zetten, maar dan verstoor ik de probleemsituatie.