Adresacja w gminie Michałowice uaktualniona i poprawiona - przybyło 576 nowych punktów adresowych, ponad 600 zostało zaktualizowanych (nowe ulice m.in. w miejscowościach Górna Wieś, Kończyce, Młodziejowice, Wilczkowice, Wola Więcławska, Zerwana), około 1700 (!) zostało usuniętych (nieaktualnych po starych importach i/lub zdublowanych), ponad 130 adresów, których obecnie brak w ewidencji gminnej pozostawiłem na razie w bazie OSM, jako że wydaje się, że wciąż odnoszą się do istniejących budynków (tutaj przykład takich rozbieżności między OSM i PRG). W wolnej chwili spróbuję skontaktować się z urzędem gminy i w miarę możliwości wyjaśnić te adresy.
Cześć,
Jest taka mała miejscowość Zawory w gm. Chmielno, pow. kartuski, woj. pomorskie, w której zostały zaktualizowane adresy po nadaniu ulic. Prośba o aktualizację Gmina Chmielno, e-mapa
Cześć, tutaj mam jeszcze stary temat - część adresów ręcznie przerabiałem ale automat będzie lepszy ode mnie. Kiedyś w Miszewie (Miszewo, gm. Żukowo, pow. kartuski, woj. pomorskie) zostały zaimportowane nowe adresy ale stare nie zostały usunięte ani zamienione. Może automat wyłapie duplikaty i uporządkuje te adresy? https://www.openstreetmap.org/note/1338718
Punkty adresowe - na tyle na ile są dostępne już nowe dane - zaktualizowane.
Widać że gmina prawdopodobnie nadal jest w trakcie zamiany adresów. Na chwilę obecną dla m. Zawory wciąż w ewidencji gminnej pozostaje 31 punktów adresowych bez przypisanej ulicy.
Problem w tym, że w ewidencji gminnej wciąż zalegają adresy dla m. Miszewo sprzed nadania nazw ulic (ponad 100 punktów). Sprawę zgłosiłem poprzez zukowo.e-mapa.net, na razie poprawiono 4 punkty.
Czy była by możliwość aktualizacji całej Gminy Niwiska woj. podkarpackie, powiat kolbuszowski - zaktualizować numery domów , na mapach są również nie aktualne ulice które nie istnieją jak również są przedłużone w inne miejscowości co nie powinno być. Oraz jeśli jest taka możliwość o naniesienie nowych budynków obrysów które są dostępne teraz w GUGiK żeby już gmina była aktualna - czy potrzeba jakieś dane do zaktualizowania rejestrów ?
weryfikacją czy adresy nie dublują już istniejących (być może istniejące zostały zniesione)
sprawdzeniem czy adresy mają poprawne położenie (tj. czy celują w budynki czy obok) i poprawić położenie budynków/adresów lub pominąć import
co z adresami przypisanych do wyburzonych już budynków? Importować?
co z adresami przypisanymi do pustego pola? (być może jeszcze nie nadanymi, nie jestem pewien co jest na ) budynki.openstreetmap.org.pl Czasem są całe drogi polne gdzie nie ma jeszcze budynków a adresy już są przydzielone. Dodawać do OSM czy nie?
czy jeśli dane w PRG wyglądają sensownie to czy trzeba robić jakąś weryfikację na miejscu (samemu lub pytając się kogoś tam mapującego)?
czy mamy jakiś spis błędów PRG? Szydzio, pisałeś że zgłaszałeś błędy gminom - pisać po prostu na adres kontaktowy gminy czy jest sprytniejsza metoda?
Adresy na budynki.openstreetmap.org.pl nie dublują adresów z osm, a aktualizacja jest na bieżąco. Sytuacja, że dubel nie zostanie wykryty, bo pozycja w PRG znacznie różni się od tej w OSM jest możliwa, ale rzadka - np. mi się to zdarzyło dotychczas raz.
Ja standardowo nie dodaję, ale można zobaczyć na katastrze, czy jest widoczny podział na działki budowlane. I jeśli wiesz, że w okolicy pojawiają się nowe budowy, to jest szansa, że te adresy się przydadzą.
Nie trzeba, te dane są całkiem dobrej jakości, ale zdarzają się trefne gminy. To zwykle widać od razu.
Jeśli gmina prowadzi ewidencję na e-mapa.net, to tam się wygodnie zgłasza.
Jeśli z każdym adresem jest związane osobne wejście i widać tam taki adres, to bym użył właśnie takich adresów. Nie wiem, czy należałoby wówczas usunąć adres 16 z budynku.