Ik heb gistermiddag een klein stukje van het wandelnetwerk gelopen, en het viel me vies tegen wat ik in het veld zag. Het gaat weer om het stukje ten noorden van Driemond, tussen A9, Amsterdam-Rijnkanaal en Gaasp.
- De route 39-22 ligt anders dan op de wandelnet-kaart ligt, en ook anders dan de kaart Wandelnetwerknoordholland - maar leuk dat het wel bestaat, een pad dat ik niet kende. Het is echt een klein pad en in dit seizoen moet je hoge en waterdichte bergschoenen aanhebben - er waren stukken waar je bij elke stap zeker 15 cm in de modder wegzakte. Ook lagen er bomen over het pad maar die waren plat op de grond - daar viel makkelijk overheen te stappen.
*Bij een knooppunt staan hier vaak 3 of 4 gekleurde pijltjes (bijv geel, rood, paars) in één richting. In bijvoorbeeld het gele pijljte staat dan “22” ten teken dat dat richting 22 is. Tussendoor staan meer paaltjes maar soms wijzen de pijltjes niet allemaal dezelfde kant op, maar er wordt niet aangegeven wélk pijltje dan naar knooppunt 22 wijst (ik moest het op mijn fototoestel terugzoeken) - Bij knoop 22 was de route naar 27 (waarvan ik mij afvroeg of die wel bestond) in het geheel niet aangegeven. Deze map ik dus ook niet op JOSM - waar kan ik dat terugmelden (op de wandelnetwerknoordholland.nl-site zie ik bepaalde netwerkmeldingen staan)
- Knooppunt 26 was in het wild niet te zien, geen paaltje, geen stickers op iets anders, niets. Ik had ook een niet-knooppuntroute gevolgd om er te komen, dus ik weet niet of er wel routes naartoe of vanaf waren, maar zowel hier als hier was niets te zien. en als je op een of andere manier naar 29 wil komen door dat tunneltje, dan had ik iets moeten zien.
- Er bekruipt mij een beetje het How Standards Proliferate-gevoel, nu er straks minstens 4 maar waarschijnlijk meer databases met knooppuntroutes zijn (De werkelijkheid in het veld, OSM=Knooppuntnet, Wandelnet, Wandelnetwerk Noord-Holland - ik weet van de laatste 2 niet of ze een achterliggende database gebruiken) die allemaal onderhouden moeten worden en niet met elkaar overeen stemmen…
Ik zal nu doorgaan met tekenen zodat grofweg het deel tussen Weesp, Muiden, Diemen en Amsterdam Zuidoost gemapt is (dat is een redelijke dode lob), routes overtekenen van Wandelnet, waarvan ik dus niet zeker ben of ze bestaan en overeenstemmen met wat in het veld te zien is.
Er zijn trouwens rond Amsterdam 3 hele lange routes op wandelnet ingetekend die ik nu niet ingetekend heb omdat ik ze niet echt knooppuntwandelroutewaardig vind:
- “77-dam”, (vanaf vlakbij A10-Middenweg naar de Dam, zonder tussenliggende knooppunten)
- “Elzenhoeve”, een luslijn van de Elzenhoeve (tussen ouderkerk a/d Amstel en Amstelveen) naar bijna Nes a/d Amstel met maar één node en geen verdere verbindingen
- “31-10”, een zeer lange route van de Nieuwe Meer, door het Amstelveense Bos, Aalsmeer, Rijsenhout, ten zuiden van Schiphol langs, door Hoofddorp, Vijfhuizen, Haarlemmerliede naar Spaarndam
- “64-45”, ook een zeer lange route van nabij De Zilk (bij Hillegom) via Overveen, het Spaarne in Haarlem, terug naar het Blomendaalse Strand en weer terug naar nabij station Santpoort-Noord. Dit is tevens de énige verbinding tussen het Noord-Hollands netwerk ten Noorden van het Noordzeekanaal met het Zuidhollandsenet en daarmee de rest van Zuidwest-Nederland die op Wandelnet aangegeven staat.