Pytania początkujących

Jakoś to podobne do https://forum.openstreetmap.org/viewtopic.php?pid=777004#p777004 :slight_smile:

No tak, nie pamiętałem że już pytałem.
Chociaż tam nie ma odpowiedzi na to pytanie i dalej sprawa nie jest dla mnie jasna.
Teraz chodzi mi o to, czy access=private jest uzasadnione kiedy nie ma żadnej bramy/szlabanu/ogrodzenia/zakazu wstępu, ale droga jest prywatna, nie należy do gminy.
Teraz chodzi mi o ten konkretny przypadek: https://www.openstreetmap.org/way/239126533

Można dać tam operator:type=private, by zaznaczyć, że to droga prywatna i access=permissive. Jak sądzę, taka była intencja autora tego ciekawego tagowania “access=private,permissive”.

Droga bez “bramy/szlabanu/ogrodzenia/zakazu wstępu” nie powinna mieć access=private|no, chyba że taki zakaz wynikałby z przepisów, jak to jest np. przy wydeptanych przejściach przez tory kolejowe.

Access z definicji dotyczy aspektu formalnego i diostępności, a nie własności. Jeśli każdemu wolno tamtędy się poruszać, to nie jest to access=private.

Czy można używać power=pole do oznaczania słupów trakcyjnych? Ktoś tak oznaczył i nie wiem co z tym zrobić.

power=catenary_mast

Czy to oznacza, że można też mapować same przewody trakcyjne poprzez power=minor_line?

Jeżeli na torze użyjemy electrified=separate…

Dzięki, nie wiedziałem że jest na to tag.
Ale osobiście mapowanie tego wydaje mi się bez sensu.

Od ładnych kilku lat prowadzę bloga z mapami (linka na razie nie podaję, bo właśnie przenoszę na nowy adres po awarii na poprzednim, myślę, że za tydzień blog będzie już działał). Mapy mają charakter historyczny. Są one robione w sposób amatorski, w GIMP-ie, jako pliki graficzne.
Pytanie: co zrobić, żeby dane z tych map przenieść na OSM jako przeźroczyste nakładki, w taki sposób, by użytkownicy mogli porównywac sobie historyczne nazwy miejscowości, rzek, gór itp. ze współczesnymi bezpośrednio na OSM?
Jaka wiedza jest do tego potrzebna?
Jakie oprogramowanie ułatwi mi pracę?
Zaznaczam, że jestem kompletnie zielony, nie znam oprogramowania GIS, czarna magia dla mnie.
Wdzięczny za fachową poradę.:slight_smile:

Dawne/historyczne nazwy obiektów możesz uzupełniać bezpośrednio w bazie OSM, edytując standardowymi narzędziami (czyli np. edytorem ID), w tagu old_name=*, zgodnie z opisem na wiki.
Odnajdujesz obiekt i dopisujesz tag z odpowiednią wartością do jego listy tagów. Zwróć jedynie uwagę na to że w OSM nie mapujemy obiektów historycznych, po których nie ma już dziś widocznych śladów w terenie (zasada weryfikowalności). Do mapowania typowo historycznych danych jest projekt Open Historical Map.

Nie będzie lekko.

Mapa komputerowa to baza danych z graficzną reprezentacją, a nie sam obrazek. Daje się przesuwać i skalować, więc musiałbyś mieć swoje dane w formie, którą też da się przesuwać i skalować.

Nie znam możliwości nałożenia obrazka na mapę, trzeba będzie obiekty nanieść ręcznie. Obejrzyj na początek umap:
https://umap.openstreetmap.fr/pl/map/new/#11/52.1817/21.1555
Tu możesz nanieść na mapę co chcesz i osadzić efekt u siebie na blogu, będzie działać jak każda mapa komputerowa, tylko możliwości graficzne są dość ograniczone - możesz nanosić punkty w postaci symboli wybranych z listy, linie i obszary. Jeśli to Ci wystarczy, idź w tym kierunku. W razie czego chętnie pomogę.

Najprościej - przekonwertować na GeoTIFF i przetworzyć na kafle w gdal2tiles z podaniem koloru przeźroczystości. To od razu też tworzy pliki html wyświetlające te kafle na tle np. openstreetmap.org.

Jeszcze łatwiej by było, gdyby to były prawdziwe stare mapy - http://www.oldmapsonline.org/

A czym byś to konwertował? W sensie dodania w ogóle danych geograficznych do obrazka.

EDIT: O, ten oldmapsonline radzi sobie z tym…
EDIT: I MapWarper też

Witam, ostatnio zacząłem się angażować w OSM i mam kilka pytań.
Czy mogę wysłać ślady GPS bez ich mapowania samemu? Ktoś regularnie mapuje “porzucone” ślady?
Przejechałem z Mapillary około 30 km. Czy te zdjęcia się do czegoś przydają? Ktoś je mapuje? Czy Mapillary jakoś analizuje te zdjęcia? Jeżeli miałbym sam pododawać rzeczy z tych zdjęć, to w jaki sposób to sie najlepiej robi?

Dziękuje

Jak w Polsce oznaczamy stacje kolejowe? Bo można
z definicji - railway=station dla stacji kolejowych, czyli oprócz toru głównego zasadniczego, znajduje się co najmniej jeden tor główny dodatkowy oraz railway=halt dla przystanków osobowych
z rozkładu jazdy - railway=station tam, gdzie zatrzymują się pociągi PKP Intercity (lub osobowe przyspieszone?)
na oko - tak jak jest teraz

Jeśli ktoś tej definicji nie zna, to oznaczy „na oko”, ale chyba nie ma przeciwwskazań, żeby oznaczać/poprawiać je zgodnie z definicją.

OpenRailwayMap proponuje jeszcze tagi:

  • railway=yard — stacja towarowa,

  • railway=service_station — posterunek techniczny,

  • railway=junction — posterunek odgałęźny,

  • railway=crossover — posterunek odstępowy/osłonny

  • railway=spur_junction — posterunek bocznicowy/pomocniczy,

  • railway=site — inny posterunek.

A Dave F proponuje:

Budynek dworca, obecność kasy biletowej?

Ja znam rozróżnienie na stacje i przystanki i tym bym się kierował. Ale zdaję sobie sprawę, że nie każdy zna takie arkana kolejnictwa :wink:

Ślady jak najbardziej możesz wgrać bez ich mapowania. Przydają się do wielu rzeczy np. kalibracji podkładów, poprawki przebiegu dróg gdzie podkłady nie są aktualne, oceny punktów spowolnień ruchu na drodze itp.
Jeśli chodzi o Mapillary to zdjęcia bardzo się przydają przy edycji, żeby zrobić zdalnie dokładny ogląd danego miejsca. W edytorze JOSM jest plugin Mapillary (trzeba doinstalować), który wyświetla nagrane trasy i ich zdjęcia wgrane przez ludzi. Edytując dane miejsce można kliknąć na punkt ze zdjęciem, jeśli w danej okolicy jest dostępne, po czym otworzy się ono w okienku podglądu.