Adresacja w gminie Michałowice uaktualniona i poprawiona - przybyło 576 nowych punktów adresowych, ponad 600 zostało zaktualizowanych (nowe ulice m.in. w miejscowościach Górna Wieś, Kończyce, Młodziejowice, Wilczkowice, Wola Więcławska, Zerwana), około 1700 (!) zostało usuniętych (nieaktualnych po starych importach i/lub zdublowanych), ponad 130 adresów, których obecnie brak w ewidencji gminnej pozostawiłem na razie w bazie OSM, jako że wydaje się, że wciąż odnoszą się do istniejących budynków (tutaj przykład takich rozbieżności między OSM i PRG). W wolnej chwili spróbuję skontaktować się z urzędem gminy i w miarę możliwości wyjaśnić te adresy.
Cześć,
Jest taka mała miejscowość Zawory w gm. Chmielno, pow. kartuski, woj. pomorskie, w której zostały zaktualizowane adresy po nadaniu ulic. Prośba o aktualizację Gmina Chmielno, e-mapa
Cześć, tutaj mam jeszcze stary temat - część adresów ręcznie przerabiałem ale automat będzie lepszy ode mnie. Kiedyś w Miszewie (Miszewo, gm. Żukowo, pow. kartuski, woj. pomorskie) zostały zaimportowane nowe adresy ale stare nie zostały usunięte ani zamienione. Może automat wyłapie duplikaty i uporządkuje te adresy? https://www.openstreetmap.org/note/1338718
Punkty adresowe - na tyle na ile są dostępne już nowe dane - zaktualizowane.
Widać że gmina prawdopodobnie nadal jest w trakcie zamiany adresów. Na chwilę obecną dla m. Zawory wciąż w ewidencji gminnej pozostaje 31 punktów adresowych bez przypisanej ulicy.
Problem w tym, że w ewidencji gminnej wciąż zalegają adresy dla m. Miszewo sprzed nadania nazw ulic (ponad 100 punktów). Sprawę zgłosiłem poprzez zukowo.e-mapa.net, na razie poprawiono 4 punkty.
Czy była by możliwość aktualizacji całej Gminy Niwiska woj. podkarpackie, powiat kolbuszowski - zaktualizować numery domów , na mapach są również nie aktualne ulice które nie istnieją jak również są przedłużone w inne miejscowości co nie powinno być. Oraz jeśli jest taka możliwość o naniesienie nowych budynków obrysów które są dostępne teraz w GUGiK żeby już gmina była aktualna - czy potrzeba jakieś dane do zaktualizowania rejestrów ?
weryfikacją czy adresy nie dublują już istniejących (być może istniejące zostały zniesione)
sprawdzeniem czy adresy mają poprawne położenie (tj. czy celują w budynki czy obok) i poprawić położenie budynków/adresów lub pominąć import
co z adresami przypisanych do wyburzonych już budynków? Importować?
co z adresami przypisanymi do pustego pola? (być może jeszcze nie nadanymi, nie jestem pewien co jest na ) budynki.openstreetmap.org.pl Czasem są całe drogi polne gdzie nie ma jeszcze budynków a adresy już są przydzielone. Dodawać do OSM czy nie?
czy jeśli dane w PRG wyglądają sensownie to czy trzeba robić jakąś weryfikację na miejscu (samemu lub pytając się kogoś tam mapującego)?
czy mamy jakiś spis błędów PRG? Szydzio, pisałeś że zgłaszałeś błędy gminom - pisać po prostu na adres kontaktowy gminy czy jest sprytniejsza metoda?