Ale do każdego takiego obrazka z mapą jest data oraz link do OSM, więc każdy może szybko wyświetlić aktualną. Dla mnie jest sens
https://wiating.pl/mapa/
© Seznam.cz, a.s., OpenStreetMap
+artykuł Dołączamy do OpenStreetMap!
https://winicjatywa.pl/mapa-sklepow/
Leaflet | © OpenStreetMap contributors
Portal Bieszczady.net, https://www.bieszczady.net.pl/noclegi-na-mapie/ używa podkładu OSM do pokazywania atrakcji, miejsc wypoczynku i innych informacji.
W Warszawie pojawiły się mapki z “no drone zone”, czyli gdzie nie wolno latać dronami, widziałem taką w metrze i jest naniesiona na OSM Carto, ale bez atrybucji:
[ http://bezpieczna.um.warszawa.pl/sites/bezpieczna.um.warszawa.pl/files/zakaz_lotu_dronami_mapa_strefy.pdf - wersja pierwotna, wektorowa ]
Znalazłem też w sieci inną mapkę, tym razem opartą o jakiś styl Mapboksa i ma atrybucję:
Mapka z atrybucją jest od ULC, wychodzi więc, że to miasto nawaliło.
Nie jestem pewien, bo na mapce są oba logotypy, więc nie wiadomo kto konkretnie prowadzi tę kampanię - czy to ktoś z UM czy z ULC, choć faktycznie bardziej podejrzewam, że to miasto. Wysłałem im grzecznego i rzeczowego mejla na adres z kontaktu tego serwisu, ciekawe jak zareagują.
Także tu Urząd Gminy Góra Kalwaria i tamtejsze nadleśnictwo nie popisało się w sprawie atrybucji mapy: http://gorakalwaria.pl/wiadomosci/14368/wiatr-zniszczyl-czesc-lasu-omijaj-ja (reprodukcja na https://piasecznonews.pl/zakaz-wstepu-do-lasu-z-powodu-zagrozenia/)
I ponownie Piaseczno: https://piaseczno.eu/rozbudowa-drogi-wojewodzkiej-nr-722-ul-ksiecia-janusza-i-starego-w-piasecznie/
Narzędzie umożliwiające zmierzenie odległości + oszacowanie czasu potrzebnego na przebycie planowanej drogi przy zadanej prędkości
https://www.freemaptools.com/measure-distance.htm
Dostałem info z UM Warszawy, że poprawili atrybucję na mapce no-drone-zone, i że wkrótce podmienią także plakaty na mieście:
No cóż, technicznie rzecz biorąc coś dali ale wykorzystanie dalej nielegalne bo jest to praktycznie niezauważalne.
A podanie źródła musi być zauważalne.
Myślę, że jest to już osobista interpretacja. Ale możesz napisać do LWG.
Zawsze możesz do nich napisać, tylko ja czekałem ponad tydzień i nie mam pojęcia czy bez przypomnienia się bym się doczekał.
E-cmentarze mapa OSM bez żadnej adnotacji o autorach ale chyba nie musi być skoro mapa jest odwrócona do góry nogami
Pierwszy raz coś takiego widzę
W takim razie atrybucja powinna być chyba w lewym górnym rogu mapy;)
http://www.fatboysushi.pl/zamow-online/
Leaflet | Map data © OpenStreetMap contributors
http://kompozycjasmaku.pl/kontakt/
Leaflet | © OpenStreetMap contributors
https://wolt.com/pl na stronie konkretnego lokalu po kliknięciu “Wyświetl szczegóły” pokazuje mapkę OSM (© Mapbox © OpenStreetMap). Ale za to pod adresem, po kliknięciu “Zobacz mapę” kieruje do Google Maps.
Niestety użyteczność OSM jeśli chodzi o punkty użyteczności publicznej odbiega znacznie od Googli tam są opinie klientów mnóstwo zdjęć i prawie zawsze dane kontaktowe oraz godziny otwarcia. Podane w przejrzysty sposób na tacy. Powodem takiego stanu rzeczy jest odgórne założenie że główna strona projektu OSM to nie ma być mapa do przeglądania przyjazna użytkownikowi tylko baza danych dla aplikacji i innych stron które to potrzebne im dane same sobie powyciągają i wyeksponują. Nie wiem czy przeciętny użytkownik Internetu widząc po raz pierwszy mapę OSM domyśli się że na obiekt klika się prawym i wyświetla wszystkie dane o nim.
Wydaje mi się, że w tym temacie to osmapa.pl byłaby właściwym miejscem do rozwijania i do rozpowszechniania, zamiast openstreetmap.org.