Національна класифікація "admin_level"

Я б не став поспішати з внесенням таких змін в вікі, томущо на даний момент висловилося лише 4 учасники проекту, і лише 3 з них за такі зміни. Варто вислухати якомога більше учасників, можливо провести голосування (хоч це і не зобов’язує ні до чого, але широка підтримка допоможе швидше здійснити зміни).

В мене така пропозиція:
• Додати класифікацію в вікі, щоб з нею ознайомилось якомога більше маперів. Але треба зазначити, що це на поточний момент лише пропозиція.
• Додати повідомлення про це на Головній сторінці вікі та у вікі на сторінці обговорення (для “admin_level”) провести голосування.

andygol слушна пропозиція.
От і прийшли до точно такої ж схеми як і для прийняття нових тегів: спочатку пропозиція, потім обговорення, потім голосування :slight_smile:

Розпочато голосування http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Talk:%D0%92%D1%96%D0%BA%D1%96%D0%BF%D1%80%D0%BE%D0%B5%D0%BA%D1%82_%D0%A3%D0%BA%D1%80%D0%B0%D1%97%D0%BD%D0%B0. Обговорення продовжуємо в цій гілці, щоб не засмічувати українську Talk Page.

проголосував — «за»

А яка процедура голосування? Чи просто кожен від себе редагує розділ з голосами?

  1. переходиш за посиланням для голосування,

  2. перемикаєшся в режим редагування, за прикладом в розділі голосування додаєш свій голос (за чи проти)

  3. на при кінці ставиш «~~~~» (без лапок), щоб додати час голосування і свій нік.

начебто все…

upd
Щоб мати можливість голосувати треба зареєструватись в Вікі (щоб вносити зміни в Вікі). Реєстрація на форумі і Вікі дві окремі речі!

Я - проти.

Перша причина це відсутність житлових масивів - одиниць нижчого рівня, ніж райони міста. Поясню більш докладно.
У Києві є вулиця Леніна у районах: Бортничі(Дарницький), Жуляни(Соломянський район), Петрівська Борщагівка (Києво-Святошинського району) , Софіївська Борщагівка(Києво-Святошинського району), Троєщина (Деснянський район). І хоч ці вулиці можна розрізнити за назвою адмістративного району, набагато звичніше звучить назва з житловим масивом.

Друга причина - у всіх країн міста починаються з admin_level=5, у нас - з 3-го… І хоч з містами 3-го рівня можна погодитись. (наприклад тому, що після перенесення обл. центру Київської обл. в Білу Церкву, Київ не буде в Білоцерківській області :slight_smile: ), то з винесенням обласних центрів на рівень вищий від району, я не погоджуюсь. У решти країн спочатку йдуть провінції та райони, а потім вже міста. У запропонованому варіанті - навпаки.

Так звані житлові масиви позначають тегом place=suburb: у результатах пошуку назва мікрорайону відображатиметься. Ці масиви не мають окремої адміністрації, судів, відділків РАГС, тому застосовувати у цей спосіб admin_level немає ніякого сенсу.

Цікаво, а як тоді поштарі відрізняють на яку вулицю Леніна принести пошту? Тобто, як прийнято писати адресу (будь ласка, лише офіційні джерела)?!

+1 до пояснення va-deam, правда я позначив житлові масиви теґом landuse=residental + name=* і все чудово шукається з назвами самих житлових масивів ;).

Ось приклад:
ведіть у рядок пошуку на http://osm.org — 11, Гідропаркова, Дніпропетровськ
з’явиться наступний результат

http://www.openstreetmap.org/?lat=48.47737&lon=34.90416&zoom=17&layers=B000FTF

зверніть увагу, що ділянка позначена теґом landuse=residental має інший (світло-сірий) колір на відміну від іншої території.

Я розумію, що класифікація населених пунктів потрібна і корисна, але я не розумію чому це повинно робитися за допомогою тегу кордону? Чим відрізняеится кордон цих н.п.?

Я за те, щоб використовувати для цього теги на точці, яка має тег place з іменем, і познацає центр н.п. (або області, або району, або іншої території).

Поясніть, будь ласка, яким чином точка може мати опис для території?

На точці, яка позначає центр н.п., прописується кількість проживаючих, тип н.п., КОАТУУ код, столиця чи ні, та інші такі параметри (Київ). Таким чином було б логічно прописувати сюди і раду, до якої входять ці н.п. (напевне треба буде ввести новий тег).
Таким чином мені здається, що останні три пукти варто звести до одного.

Так як admin_level використовується разом із теґом boundary та слугує поясненням типу кордону/межі, його застосування до точки, що позначає населений пункт не є доречним.

Читаємо про http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Key:boundary

Розробники КОАТУУ провели дійсно велику роботу по систематизації територіального устрою України і нехтувати нею було б великою помилкою. Тому, я вважаю, що перенос класифікації КОАТУУ на admin_level віддзеркалює поточний стан територіального устрою. В Німеччині теж використовується 11 рівнів для admin_level.

Про застосування теґу place йдеться тут - http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Uk:Key:place#Застосування

PS
Використання теґу capital, нажаль ще знаходиться у стані розгляду.

Там є також класифікація з 10 рівнями, але головне і там і там міста мають рівень 8.
Якщо орієнтуватися на німецьку класифікацію, то там села з якимсь органом самоврядування прирівнюються до районів міст (admin_level=9), а без цих органів до частини міста(admin_level=10). admin_level=11 використовується лише для позначення історичних районів.

Якщо тег дійсно корисний, то нічого не заважає його використовувати. Схема адресування Карлсруе теж довгий час була в стані розгляду, але її активно використовували.

Зробив спробу візуалізувати предмет голосування, дивіться уважніше (в дужках значення admin_level) або далі буде незрозуміло :slight_smile:

Згідно запропонованого до голосування варіанту з’явилися розбіжностi:

  1. C. Дзержинське (малиновий колір) нікуди віднести. Я мабуть недобачив :slight_smile: що райони міст обласного підпорядкування можуть мати інші міста під собою, а ті, в свою чергу, мати ще залежні села/селища. Може для цього випадку вжити рівень 11?

  2. Виявляється, що населені пункти без посади Голови, тобто людини-очільника, (рівень 9) стоять вище за населені пункти, які Голів мають (рівень 10).

Тому, є пропозиція щодо уточнення рівнів 8—10:

  • 8 Міста, СМТ, сільради, селищні ради, що мають очільників і безпосередньо входять до складу міськради;

  • 9 Міста, СМТ, сільради, селищні ради, що мають очільників і входять до складу “ради району області” або “районної ради у місті”;

  • 10 Села, селища без очільників у складі спільної сільради або приналежні до “міст у складі “районної ради у місті””;

Відповідно до поправки, див. малюнок вище:

  • населені пункти (9) змінять рівень на (10)

  • населені пункти (10) змінять рівень на (9)

  • населений пункт (?11) — на (10)

Я зараз працюю над формулою для електронної таблиці, яка б автоматично (і логічно :)) проставляла потрібний рівень 2—10 на основі значення коду КОАТУУ.

Доречі що-до вул. Леніна у Києві нагадує Ільфа та Пєтрова

Якщо пошукати вулицю Леніна на сайті Укрпошти то знайдемо вулиці що обслуговуються різними відділеннями Укрпошти та мають різні індекси але однакові номери (принаймі №26).

Як справи в цьому напрямку? Щось вийшло?

=) так, формула вже є, але з’ясувалося, що код КОАТУУ містить для деяких елементів лише 9 знаків. Для більшості (10-значний код) вона працює належним чином. Ніяк не вдається приділити достатньо часу, обміркувати…

Ні, то не 9 знаків, а 10, де на першому місці стоїть «нуль». Тож код треба обробляти не як «число», а як «текст» — тоді все буде як треба.