Czy można prosić o aktualizację adresów dla miejscowości Zielonki województwo małopolskie powiat krakowski?
Widzę że parę lat temu był robiony jakiś automatyczny import przez ‘zibi-importy’ użytkownika Zbigniew_Czernik z emuia.gugik.gov.pl - nie wiem jak to dokładnie działa ale widzę że w geoportalu są naniesione brakujące adresy. Fajnie by było jak by się dało je zaktualizować na OpenStreetMap.
Punkty adresowe w miejscowości Zielonki + reszta gminy zaktualizowane i uzupełnione.
Przybyło 1475 adresów, 1313 zostało zaktualizowanych (w miejscowościach Batowice, Dziekanowice, Garlica Murowana, Garliczka, Januszowice, Wola Zachariaszowska po wprowadzeniu nazw ulic stara adresacja została przesunięta do old_addr:housenumber).
Adresacja w gminie Michałowice uaktualniona i poprawiona - przybyło 576 nowych punktów adresowych, ponad 600 zostało zaktualizowanych (nowe ulice m.in. w miejscowościach Górna Wieś, Kończyce, Młodziejowice, Wilczkowice, Wola Więcławska, Zerwana), około 1700 (!) zostało usuniętych (nieaktualnych po starych importach i/lub zdublowanych), ponad 130 adresów, których obecnie brak w ewidencji gminnej pozostawiłem na razie w bazie OSM, jako że wydaje się, że wciąż odnoszą się do istniejących budynków (tutaj przykład takich rozbieżności między OSM i PRG). W wolnej chwili spróbuję skontaktować się z urzędem gminy i w miarę możliwości wyjaśnić te adresy.
Cześć,
Jest taka mała miejscowość Zawory w gm. Chmielno, pow. kartuski, woj. pomorskie, w której zostały zaktualizowane adresy po nadaniu ulic. Prośba o aktualizację Gmina Chmielno, e-mapa
Cześć, tutaj mam jeszcze stary temat - część adresów ręcznie przerabiałem ale automat będzie lepszy ode mnie. Kiedyś w Miszewie (Miszewo, gm. Żukowo, pow. kartuski, woj. pomorskie) zostały zaimportowane nowe adresy ale stare nie zostały usunięte ani zamienione. Może automat wyłapie duplikaty i uporządkuje te adresy? https://www.openstreetmap.org/note/1338718