Tak, jak najbardziej. Powinno być najpewniej access=private na parkingu, a do tego zaznaczone w odpowiednim miejscu (jako węzeł na drodze) bramy/szlabany.
Dzięki, tak oznaczyłem. Swoją drogą nie mogłem potwierdzić, że tam konkretnie spadła V2, tj. wiadomo że spadła w tym powiecie, ale na szybko nie znalazłem współrzędnych, a miejscowości wyszczegółowione na różnych stronach i Wikipedii są dość daleko. Ale na ISOK-u rzeczywiście widać duży lej o średnicy 18 m. Co ciekawe, dwa mniejsze leje są 625 m na wschód.
I teraz tak, parking zniknął pod tym placem, trawniki podobnie, ale np. ścieżka/chodnik jest, pomnik Bieni jest. Ja zrobić aby trawniki i parkingi pojawiły się jako warstwa nad tym Placem? Dlaczego nie mogę w trawniku wybrać relacji inner wobec - plac deptak Plac Zamkowy?
Próbowałem wszystkiego, a trawnik jak jest poniżej placu tak jest, podobnie z parkingiem. Może mi ktoś to wyjaśnić dlaczego tak się dzieje czasami.
Mam też prośbę o to aby naprawić ten problem i obiekty na dodanym placu, które istniały wcześniej (dwa trawniki i parking) były widoczne.
Trawnik zniknął, bo teren nie może być jednocześnie deptakiem i trawnikiem.
W przypadku trawnika musisz po prostu zmienić geometrię deptaka, żeby nie obejmował trawnika.
W przypadku parkingu, jeśli rzeczywiście deptak jest dookoła musisz zrobić tak jak to teraz jest z trawnikiem, czyli dodać jako obszar inner, bo relacja multipolygon już jest. Usuń trawnik z tej relacji - to i tak nie jest inner, bo nie leży w środku wielokąta.
Usuń wszystkie tagi z tej linii: https://www.openstreetmap.org/way/857068466 - te tagi powinny być tylko na relacji. No i dodaj parking jako element inner.
Dzięki za podpowiedzi. Już rozumiem. Inner musi być wewnątrz wielokąta. Dzięki.
@maraf24 tam jest strefa ruchu pieszych (zamieszkania od Placu Świętego Krzyża po rondo Alanya). Generalnie to poza drogą która tam przebiega przez ten plac (Zamkowa—>Jana) to jest tam tylko podjazd do parkingu w dni powszechne. Zazwyczaj w święta obszar jest zamykany i wtedy to deptak - wystawy sprzętu, defilada, zbiórki pocztów sztandarowych. Choć teraz jest i tak remont Pałacu Dietrichsteinów i dopiero po remoncie obszar zostanie zmieniony w prawdziwy deptak. Obecnie jest to taki obszar gdzie faktycznie mieszkańcy chodzą w nieładzie pomiędzy samochodami i chyba jedyne miejsce gdzie przestrzega się V20 na Starówce lub ustępuje pierwszeństwa pieszym.
Hej, potrzebuje porady w sprawie ulicy Chrobrego w Gorzowie Wlkp. (https://www.openstreetmap.org/way/31244916). Ulica Chrobrego jest w rzeczywistości deptakiem przed środek którego biegną tory tramwajowe. Poprzednio otagowane to było jako pedestrian z access=no i dość nieudolny footway to jednej stronie, co powodowało problemy w routingu pieszym i rowerowym. Postanowiłem więc usunąć ten footway i usunąć access=no z pedestrian (i dodałem bicycle=yes). Nie jestem jednak pewien czy ten ciąg pieszy jest jednak poprawny. Tory tramwajowe nie są przez większość drogi rozdzielone fizycznie od deptaka, jednak pieszy - w odróżnieniu od samochodu - i tak nie może poruszać się po torach. Jak myślicie, zostawić tak jak jest, czy rozrysować dwa osobne deptaki po dwóch stronach torów?
Tam są tylko znaki B-1 z wyjątkami dla rowerów i dojazdu, czy też może jest to strefa zamieszkania? Są tam wymalowane przejścia dla pieszych? Piesi korzystają z torowiska czy go unikają?
Tylko znak b-1 z wyjątkiem dla rowerów/załadunku. Przejść dla pieszych nie ma, torowisko jest oddzielone tylko białą linią i krawężnikiem w niektórych miejscach. Piesi używają tej części deptaka tylko do przechodzenia na drugą stronę, nie wiem jak to się ma prawnie do tej białej linii.
Przejść jako-takich nie wiedziałem. Wydaje mi się, że idea jest taka, żeby nie przechodzić tam gdzie są krawężniki, a tam gdzie jest biała linia to można (w końcu po coś to zrobili). Są też znaki “Uwaga tramwaje” na początku i na końcu drogi, ale oznakowanie nie jest dla mnie w 100% jasne.
O ile orto jest aktualne, to widać tam przejścia wzdłuż drogi, co wskazuje, że jest tam podział funkcjonalny na jezdnię i chodniki.
Ja bym to otagował jako highway=residential z vehicle=private i bicycle=yes. Chodniki opcjonalnie można osobno wyrysować.