Malo bi bilo treba urediti dokumentacijo kaj in kako vnašati, ker se mi zdi, da so ljudje kar malo izgubljeni in ne označujejo stvari pravilno. Jaz marsikaj popravim, ampak se napake ponavljajo z novimi uporabniki.
Jaz sem si že nekaj pisal, kako tagirati določene stvari (da tudi sam ne pozabim), a mogoče nebi bilo slabo, da skupaj določimo kaj naj se vnaša in kako.
O tem teče beseda pri projektu uvoza GURSovih naslovov v OSM https://forum.openstreetmap.org/viewtopic.php?id=66162
Npr le 40% naslovov v Sloveniji ima ulico, ostali imajo pa samo naselje, ker je ulični sistem vzpostavljen le v večjih naseljih.
Za imena cest pa obstaja noname=yes ( https://wiki.openstreetmap.org/wiki/Key:noname ), vendar v kakšnih razpotegnjenih naseljih prav pride tudi ime na cesti, zlasti če je ta dlje od centra vasi, kjer je napis z oznako imena vasi. Pri večjih povečavah je pogosto ime predaleč, izven vidnega polja, ponavadi pa celo izgine (da ne bi zakril podrobnosti) in potem nam ostanejo samo še imena cest.
To je resda “tagging for the renderer” ampak dokler v OSM nimamo poligonov mej naselij (iz GURSa) se mi tudi s topološkega vidika zdi smiselno imeti imena na cestah v takšnih naseljih, ker renderer nikakor ne more vedeti do kje se razteza to naselje.
tam sem namenoma poimenoval cesti, ker sta sosednji hiši(9a in 10a) v različnih ulicah. Upam, da je tako bolj jasno.
Pa še eno vprašanje. Ali naj pri naseljih brez ulic dodam tudi polje addr:city? Če ta polja zadostujejo: addr:place, addr:housenumber in addr:postcode bom v prihodnje tisto polje izpuščal.
A je (oz. a bo po inportu naslovov) res pomembno, da vidimo ime vasi na cesti?
Če smo preživeli s DTK … se da vedno odzoomat za videt vas. Ne vem.
Po drugi strani sem večkrat v dvomu al kakšne ceste nej bodo highway=residential ali highway=unclassified ker je v vasi in vem kakšna je dejansko cesta tam.
To bi se veljalo zapisat na /WikiProject_Slovenia/Ceste