Edytuję obszar miasta Dundee, UK - na którym brakuje obrysu wielu budynków i prosiłbym o pomoc w ich zmapowaniu, bo sam nie dam rady.
Gdyby, ktoś poprawiał również pozycję ulic, to ronda, oraz inny układ skrzyżowań jest w pełni poprawny, tylko nie zawsze pokrywa się ich pozycja z mapą satelitarną.
Znalazłem też projekt wykonawczy tego węzła, pliki są podzielone tak że trochę roboty żeby to spozycjonować. Może kogoś zainteresuje. Jak spozycjonyje te pliki mogę wrzucić na telegramową grupę z plikiem pozycjonującym.
Z grubsza poprawiłem pozycjonowanie nowych dróg do projektu, nie wszystkie te które są otwarte nie pozwalają wszystkiego poprzyciągać.
Projekt tak jak pisałem wrzuciłem na Telegramową grupę. Pliki PNG z pozycjonowaniem spakowane ZIPem. Żeby się tym pobawić instalujemy wtyczkę PicLayer w JOSM. Następnie w Podkładach na samym dole pod “więcej” mamy opcje otwarcia pliku PNG “nowa warstwa z pliku”.
Jeśli w katalogu z plikiem będzie też plik pozycjonujący powinna warstwa być odpowiednio ustawiona.
Proszę o pomoc.
Był wyznaczony niebieski szlak pieszy “Niebieski szlak: Biała - Bachórz” relacja 5441364 i dalej się ciągnął się aż do Grybowa “Bachórz - Dynów - Przemyśl - Ustrzyki Dolne - Grybów” relacja 1730439.
Pod relacją 1730439 jest teraz inny szlak, a po tamtym nie ma nawet śladu.
Proszę o sprawdzenie historii tych relacji.
Cześć, napisałem w komentarzu uwagę, że szlak niebieski został skasowany. Autor changesetu go zrewertował w https://www.openstreetmap.org/changeset/91225922 i wygląda na to, że Szlak Niebieski wrócił na swoje miejsce. Dzięki WMietek za czujność. Co jak co ale ten szlak jest ważny na mapie Polski
poproszę o kogoś biegłego w edycji sieci drogowej oraz area:highway o zrobienie porządków na DW 109 między Trzebiatowem a Gryficami.
Droga została oddana po remoncie. Częściowo zostało to już wprowadzone jako proposed ale nikt później tego nie dokończył. Szczególnie mocno pozmieniało się w Kłodkowie gdzie mamy dwa jednokierunkowe przebiegi drogi wojewódzkiej.
Prośba o weryfikację poprawności obszarów landuse=retail w Radomiu. W toku dyskusji na profilu facebookowym OSM okazało się, że jeden z userów dla ulic gdzie na parterach kamienic znajdują się punkty usługowe rysuje takie (mini) obszary od krawędzi budynku do krawędzi jezdni (czyli w praktyce często na chodniku), ponieważ „inaczej czerwony kolor by się w ogóle nie pokazywał, jeśli pokrywałby się całkowicie z budynkiem, którego render jest pierwszorzędny”. Tutaj przykład jak to wygląda w okolicy ulicy Moniuszki.
Jak poprawnie otagować tego typu znicz?
Nawet nie wiem pod jaką nazwą wyszukiwać wskazówek na Wiki bo każde zapytanie kieruje mnie do parafinowych świeczek a nie oto mi chodzi.
Pomnik został opisany drobiazgowo jako całość i jako poszczególne części
Ciekaw jestem jakie jest użycie na OSM na tego klucza “monument:type=eternal_flame”
Choć w moim przykładzie płomień jest bezobjawowy. Na razie tak to wygląda:
Okazuje się że wybranie w edytorze dla obszaru że jest to duży pomnik wyłącza wybór rodzaju pomnika. Tak jakby wojenny pomnik nie mógł był być duży. Stąd te niedoprecyzowanie. Już poprawione a dodatkowo strona www wraz z dokładnym opisem pomnika dodana