Wpadłem na pomysł wykorzystywania rysowania okręgów do umiejscowienia dokładnie niektórych obiektów niedostępnych na mapie.
Pokażę o co mi chodzi.
Mam budynek i dalmierz laserowy. Chcę dodać obiekt którego znam dystanse od narożników budynku. Rysuję okręgi odpowiedniej średnicy i w miejscu przecięcia okręgów mam dokładne położenie danego obiektu wrzuta zdjec
Jak w ustawieniach JOSM zmienić rysowanie okręgów aby składały się z większej ilości punktów? Np. z 400 punktów?
Nie da się. JOSM oblicza liczbę węzłów na podstawie promienia okręgu.
Możesz więc narysować duży okrąg i potem go zmniejszyć.
Lub ręcznie dodać dodatkowe węzły do istniejącego okręgu i potem je równo rozmieścić (klawisz “O”).
Tak trochę z własnego wyboru na dłużej będę w sieci gdzie ruch jest filtrowany z deszyfracją SSL (edukacyjna sieć OSE).
Po zainstalowaniu certyfikatu przeglądarki nie mają problemów, natomiast JOSM wywalił się przy komunikacji z api.openstreetmap.org:
PKIX path building failed: sun.security.provider.certpath.SunCertPathBuilderException: unable to find valid certification path to requested target
Domyślam się, że srodowisko JAVA potrzebuje oddzielnie skonfigurować certyfikat - tylko jak? Ktoś z tym już walczył?
Podobno mamy zgodę na dostęp do prawie wszystkich danych z Geoportalu.
Można w takim razie dodać całą listę WMS’ow do JOSM abyśmy mogli sobie wybierać te które używamy.
Czy da sie w JOSM zrobic lustrzane obicie obiektu, lub linii?
Przydatne by to bylo przy blizniakach,lub jak obecnie, gdzie jedna czesc budynku jest oswietlona, a druga jest w cieniu i nie widac krawedzi, a wyglada, ze druga czesc dachu jest lustrzanym odbiciem.
Podrzuc linka do tego streama, bo moze moje kolejne pytanie juz tam jest ;-), a chodzi mi o obrot obiektu o dany kat, najczesciej o 90 stopni.
A tak przy okazji. Po co wogole jest ten tryb zaawansowany. Poza kilkoma dodatkowymy narzedziami, nie zauwazylem tam nic ciekawego, chyba, ze gdzies glebiej w opcjach.