@maraf24
Dzięki, wprawdzie ręczne dopisanie do rejestru nie dało pozytywnego rezultatu (nawet po ponownym uruchomieniu), ale wystarczy raz uruchomić JOSMa z uprawnieniami admina i problem znika.
Wpadłem na pomysł wykorzystywania rysowania okręgów do umiejscowienia dokładnie niektórych obiektów niedostępnych na mapie.
Pokażę o co mi chodzi.
Mam budynek i dalmierz laserowy. Chcę dodać obiekt którego znam dystanse od narożników budynku. Rysuję okręgi odpowiedniej średnicy i w miejscu przecięcia okręgów mam dokładne położenie danego obiektu wrzuta zdjec
Jak w ustawieniach JOSM zmienić rysowanie okręgów aby składały się z większej ilości punktów? Np. z 400 punktów?
Nie da się. JOSM oblicza liczbę węzłów na podstawie promienia okręgu.
Możesz więc narysować duży okrąg i potem go zmniejszyć.
Lub ręcznie dodać dodatkowe węzły do istniejącego okręgu i potem je równo rozmieścić (klawisz “O”).
Tak trochę z własnego wyboru na dłużej będę w sieci gdzie ruch jest filtrowany z deszyfracją SSL (edukacyjna sieć OSE).
Po zainstalowaniu certyfikatu przeglądarki nie mają problemów, natomiast JOSM wywalił się przy komunikacji z api.openstreetmap.org:
PKIX path building failed: sun.security.provider.certpath.SunCertPathBuilderException: unable to find valid certification path to requested target
Domyślam się, że srodowisko JAVA potrzebuje oddzielnie skonfigurować certyfikat - tylko jak? Ktoś z tym już walczył?