Jeśli chodzi o estradę, to leisure=bandstand nie renderuje się na podstawowym stylu mapy.
Czy ta estrada jest tam ustawiona na stałe i jest tam przez większą część roku? Jeśli nie, to nie powinno jej być na mapie jeśli jest tymczasowym obiektem, np. ustawionym tylko na festiwal.
Tag layer nic nie zmieni, jeśli tag się nie renderuje. Nie powinno go tam być, bo stosuje się go tylko jeśli dwa obiekty się na siebie nakładają, a nie znajdują się w jednej płaszczyźnie.
Ostatnio na komoot (korzysta z danych OpenStreetMap) zaplanowałem sobie trasę rowerową. Kilka dróg okazało się trudnymi do przejazdu ale jednak dałem radę przejechać i teraz aktualizuję mapy zgodnie z tym co zapamiętałem (głównie tagi incline oraz smoothness).
Jednak mam dylemat jeśli chodzi o bardzo strome wzniesienia. Ścieżki są tam wychodzone ale ścianki są prawie pionowe - rower wciągałem z trudnością). W moim mniemaniu żaden rowerzysta pod taką górę nie da rady podjechać a najwięksi ryzykanci pewnie odważą się z nich zjechać (pewnie goście z Red Bull teraz się ze mnie śmieją, że jestem mięczakiem ). Jak prawidłowo otagować takie podjazdy? Na razie dałem tam tagi:
Zastanawiam się czy ‘bicycle=impassable’ powinno się tutaj stosować, czy też nie? A może w ogóle jest to do poprawy?
PS: Jak oceniacie wartość incline? Ja mam taką górkę w okolicy ze znakiem wzniesienie 8% i na tej podstawie oceniam inne górki - bardziej strome dostają więcej procentów, mniej strome dostają mniej procentów. Ale oceny są mocno subiektywne.
Dostałam takie zgłoszenie: “Na odcinku od Siewierza kierunek Częstochowa pokazuje Dk91 a poprawnie powinna być DK1”
Czy ktoś biegły w materii oznaczeń dróg mógłby spojrzeć, czy aby czegoś nie przegapiliśmy na mapie?
Praktyka pokazuje, że na zmianę oznakowania w terenie można czekać miesiącami, a zmiany w OSM są robione od razu.
Czy tak powinno być, to jest kwestia dyskusyjna. Lobby zgodności z dokumentami jest u nas całkiem liczne i trudno z nim wygrać.
Sam zwolennikiem zmieniania numerów 30 sekund po pojawieniu się ustawy nie jestem, ale z tego co wiem od strony autostrady znaki są już zmienione, więc wszystko jest ok
Dlaczego to w ogóle jest w ten sposób rozrysowane? Tam faktycznie mają być cztery, oddzielone od siebie jezdnie? Bo mi to wygląda jakby to było nie tyle do wycofania, co do wywalenia i rozrysowania od nowa.
Otwarcie (po awaryjnym zamknięciu, nie mylić z zakończeniem inwestycji) zostało zmapowane m.in. w tym zestawie zmian - https://www.openstreetmap.org/changeset/91134775. Reszta jezdni była nadal oznaczona jako w budowie. Autor zestawu zmian do wycofania widocznie uznał, że cała DK86 jest już gotowa.
Mogę to poprawić, tylko nie mam do końca pewności jak ma to ostatecznie być. Rozumiem, że idea jest taka, że ta jedna jezdnia, która nie ma jednokierunkowości (ta od wschodu) ma być otwarta, reszta ma być w budowie. Czy na pewno wszystkie cztery jezdnie są (mają być po remoncie) fizycznie rozdzielone? Bo wygląda to jakby ktoś rozrysował pasy ruchu.
Wszystko było dobrze rozrysowane aż do zestawu zmian, który wymaga wycofania. Nie polecam robić tego ręcznie.
A jezdnie są dobrze, bo są wyrysowane z projektu. Całość ma być gotowa dopiero w kwietniu.
No cóż, ja się w wycofywanie zmian nie bawię, więc tutaj nie pomogę. Też nie będę ukrywał, że nie jestem wtajemniczony w losy tego węzła i średnio wiem co i jak ma być teraz otwarte. Jakby to była kwestia zmiany kilku tagów to nawet nie byłoby po co robić revertu, a tak to musi ktoś zrobić ktoś mądrzejszy