/*
This has been generated by the overpass-turbo wizard.
The original search was:
“"addr:housenumber"=* in Gdańsk”
*/
[out:json][timeout:925];
// fetch area “Gdańsk” to search in
{{geocodeArea:Gdańsk}}->.searchArea;
// gather results
(
// query part for: “"addr:housenumber"=*”
node["addr:housenumber"](area.searchArea);
way["addr:housenumber"](area.searchArea);
relation["addr:housenumber"](area.searchArea);
);
// print results
out body;
>;
out skel qt;
W JOSM daję Shift+V => Ostrzeżenia => Zduplikowane numery domów
JOSM przy sprawdzaniu pomija adresy z POI. Przy czym POI to każdy obiekt zawierający któryś z tagów: “shop”, “amenity”, “tourism”, “leisure”, “emergency”, “craft”, “office”, “name”.
A propos duplikatów adresów. W Gdyni zarówno w PRG, jak i realu (patrzałem na GSV) są dwa adresy (Aleja) Zwycięstwa 16.
Nie jest powodem to, że w TERYT jest “ulica” i “aleja” - tylko ta druga figuruje.
Tam nałożyły się dwie numeracje. Pierwsze to jest właściwy numer 16. Drugie to dom czy działka nr 16 w obrębie kolonii (formalnie ogródków działkowych), której zbiorcze adresy to Aleja Zwycięstwa 36 i Aleja Zwycięstwa 62 (na GSV widać te numery przy wjazdach do kolonii, w OSM jest punkt adresowy 62/64). Widocznie urzędnicy nie widzieli innej metody na wrzucenie tych numerów działek do PRG niż przypisanie ich do Alei Zwycięstwa, ale to nie jest raczej poprawne.
Nieco dalej na południe, za Stryjską, jest podobna kolonia, gdzie uregulowano stan prawny terenu i adresy są rozwiązane lepiej: zbiorczy adres to Aleja Zwycięstwa 138, a poszczególne domy mają numery łamane typu 138/20.
Zarówno PRG jak i TERYT nie odnajdują w ogóle ulicy Marii Konopnickiej w mieście Myszyniec - punkty adresowe, których dotyczyło zgłoszenie zostały poprawione, przy okazji uzupełniłem też brakujące adresy w całej gminie (przybyło 702 punkty adresowe).