Zainstalowałem mapy + szlaki na edge 530. Szlaki u mnie wyglądają tak: https://imgur.com/a/mHWhMVZ
Szlaki mają się w ten sposób rysować, czy może u mnie coś jest skopane?
Witam. Jestem nowicjuszem i proszę o pomoc. Pobrałem pliki *.zip ze wskazanej lokalizacji https://drive.google.com/drive/folders/1P7SER9Raqa-dGw5zAp0JWQpU6aJ3Ep2a. Po rozpakowaniu plików wszystkie nazwy: OSMapaPL-LIGHT-2020-07-27_V1.46_IMG; OSMapaPL-OGONKI-2020-07-27_V1.46_IMG; OSMapaPL-SZLAKI-2020-07-27_V1.46_IMG są takie same, tzn. gmapsupp. Czy należy zmienić nazwę poszczególnych plików, jeżeli tak to na jaką. Z góry dziękuję za informację
Cześć mmatulewicz,
zmień nazwy plików na dowolne - jasne dla Ciebie i akceptowalne przez Twoje urządzenie (unikaj polskich znaków i spacji).
Nie zmieniaj rozszerzeń.
Po załadowaniu do urządzenia (Garmin 830) plików z mapą, ogonkami oraz szlakami nie wyświetlają się nazwy tylko romby. Tak jak było w którymś poście, wyłączyłem wszystkie pozostałe mapy w nawigacji (w utworzonym nowym profilu). Czy mogę prosić o pomoc. Z góry dziękuję.
W nowych garminach jest problem z kodowaniem znaków unicode. Wrzuć mapę zwykłą, bez ogonków i będzie się wyświetlać w porządku, tyle że bez polskich znaków.
Cześć.
To mój pierwszy mail na forum, więc pozdrawiam wszystkich. I przy okazji chciałbym podziękować dodoelk za pracę na rzecz utrzymywania osmap PL
Natomiast mam pytanie:Czy jest sposób aby zainstalować osmape w Base Camp? Ściągnąłem wersję zip i pliki img mapy i szlaków wrzuciłem do edga - wszystko ładnie działa. Ściągnąłem też pliki .exe, myśląc że pozwolą na zainstalowanie mapy i szlaków w Base Camp ale po uruchomieniu nic się nie dzieje. Program instalacyjny nie uruchamia się. Robię coś źle?
Próbowałem instalować OSMapaPL-2020-09-23_V1.46.exe, Szlaki i wersję OGONKI. W każdym przypadku, po uruchomieniu instalatora otrzymuję komunikat https://ibb.co/m4Cvqbm/
Mam Windows 10. Próby uruchomienia instalatorów w trybach zgodności z innymi wersjami Windows (Vista, XP itp) nie pomagają
Nie wiem, dziwne toto…spróbuj z tymi nowymi plikami, ale tak jak pisałem, u mnie instalują się bez problemu (tez na win10), więc stawiam na problem u Ciebie w systemie.
Okazało się, że jest to kwestia antywirusa. Na firmowym laptopie program antywirusowy jest bardzo restrykcyjny i uznaje pliki instalacyjne map za niebezpieczne. Do tego stopnia, że regularnie kasował je z dysku. Na prywatnym komputerze antywirus też blokował instalację ale była możliwość zaznaczenia plików, jako bezpieczne i zainstalowania mapy w BaseCamp.
Ustawiłem wyświetlanie jezior od resolution 18, wcześniej pojawiały się dopiero przy resolution 22.
Wyświetlają się drogi w budowie (highway=construction), wyglądają tak samo jak nieużywane lub porzucone linie kolejowe (nie chciałem tworzyć nowego obiektu w pliku rogal.typ), powinny być not routable (nie sprawdzałem). To tak na razie dla testów, zawsze można wrócić do starej wersji.
EDIT
od wersji 1.50 zmieniony kolor na pomarańczowy
Zmieniłem ikonkę cmentarza (kolor fioletowy), aby były bardziej rzucały się w oczy na ekranie. Ta zmiana specjalnie pod moje potrzeby, mam nadzieję że nikomu to nie przeszkadza, a mnie się przyda do odszukiwania starych opuszczonych ewangelickich cmentarzy.
Drobna sugestia dotycząca mapy szlaków turystycznych. Szlaki są słabo widoczne, nawet jeśli nie widać dróg gruntowych na mapie głównej, to szlaki wykonane cienką przerywaną linią są słabo widoczne:
a po zbliżeniu tak, że drogi gruntowe stają się widoczne, to ciężko zorientować się gdzie są szlaki, a gdzie drogi:
Moja sugestia: szlaki turystyczne powinny być rysowane linią ciągłą i to dość grubą, tak żeby były widoczne na ekranie urządzenia. O ile się nie mylę jest to mapa transparentna, a szlaki są nieroutowalne, stąd można użyć również grubych linii ciągłych, co poprawiłoby znacznie widoczność szlaków.
Zacznę od tego że to projekt kolegi Rogala, On tak wymyślił…
Jeśli chodzi o moje zdanie - to tak jak jest, jest dobrze. Chodzi o to aby mapa była nakładką na zwykłą mapę, zastąpienie przerywanych linii grubymi krechami spowoduje brak czytelności. Tak jak jest teraz jest w miarę dobrze, drogi gruntowe mają kreskę przerywaną długą z małą przerwą, a szlaki pół/pół. Czy w grę wchodziłaby ewentualna zamiana przerywanych kresek na kreski jeszcze krótsze o pixel lub dwa ?
Podejrzewam że masz na myśli, mapę szlaków jako samodzielny twór, pewnie dałoby się to zrobić. Jeśli tak to spróbuję do tego przysiąść w wolnej chwili.