Wat is dat en waar kan ik het vinden?
Ik zou graag de supermarkten in Nederland die tot een keten behoren, en waar nog geen ‘brand=…’ tag is, op dat punt willen aanvullen.
Een keten zou dan bijvoorbeeld vanaf 10 filialen kunnen zijn.
Ik heb gekeken hoe vaak dat het geval is, dat ‘brand=…’ aanwezig is:
shop=supermarket
name~”xxx”,i (case insensitive)
brand yes no tot perc
Albert Heijn 841 15 856 98%
Jumbo 234 399 633 37%
Lidl 193 190 383 50%
Coop 18 253 271 7%
Plus 56 182 238 24%
Aldi 165 64 229 72%
Spar 44 164 208 21%
Dirk 36 75 111 32%
Deen 22 45 67 33%
Dekamarkt 1 65 66 2%
Hoogvliet 33 29 62 53%
Ekoplaza 3 56 59 5%
Vomar 20 39 59 34%
Poiesz 10 44 54 19%
Jan Linders 16 37 53 30%
Boni 0 41 41 0%
Nettorama 1 23 24 4%
MCD 1 18 19 5%
Odin 0 16 16 0%
Boon (‘s markt) 0 12 12 0%
Dagwinkel 1 9 10 10%
Marqt 0 8 8 0%
Sligro 0 8 8 0%
Budget Food 0 5 5 0%
Landmarkt 0 2 2 0%
Lekker Makkelijk 0 2 2 0%
Makro 0 2 2 0%
Pryma 0 1 1 0%
Pakgro 0 0 0
lijst v https://nl.wikipedia.org/wiki/Lijst_van_supermarkten
Ik heb geen ervaring met bots (of met JOSM), maar ik zou dat met level0 kunnen doen. Is dat dan een mechanized update?
Probleem is eenduidige naamgeving.
Coop kan ook geschreven worden als Co-op, of als Coop Schippers. Idem met b.v. Aldi, het is dan name=Aldi Angelslo
Wat doe je met de tag operator=… ?
Ja, dat is een mechanical edit.
Daar is niks mis mee, maar lees wel alle berichten in deze draad voordat je verder gaat om te voorkomen dat we in situaties terecht komen waar we al eerder in verzeild zijn geraakt.
Als je duidelijk aankondigt wat je gaat doen en je verwerkt de eventuele reacties die je krijgt, dan kun je dat doen.
Er is echter nog steeds de situatie dat lang niet alle supermarkten in NL op OSM staan, dus de lijst blijft voorlopig incompleet…
Ik heb de hele thread gisteren gelezen. Er was in 2015 al redelijke consensus, en er zijn toen normalisaties uitgevoerd. Brand kwam toen ook naar voren. Operator had meer variatie want naam van filiaalhouder werd daar soms aan toegevoegd. Er was discussie over wat de beste bron was (niet winkelpui of reclamefolders). Er is toen al veel opgeschoond, met stats van wat gebruikelijk was als input. Ik zie het dus meer als inhaalwerk dan een nieuw initiatief.
Er staat nu een formeel voorstel op https://wiki.openstreetmap.org/wiki/Mechanical_Edits/Infodisiac/Dutch_Supermarket_Brands
Ik vind het prima. Als je toch al bezig bent, wil je naast brand ook brand:wikidata en brand:wikipedia aanpassen? Het lijkt me goed dat in één keer te doen. Misschien hier overleggen wat geschikte waardes zijn.
Voor Jumbo zie ik
brand:wikidata=Q2262314
brand:wikipedia=en:Jumbo (supermarket)
OK, hier is een lijst.
Gaat wp:nl boven wp:en?
brand=Albert Heijn
brand:wikidata=Q1653985
brand:wikipedia=nl:Albert Heijn (supermarkt)
brand=Aldi
brand:wikidata=Q125054
brand:wikipedia=nl:Aldi
brand=Budget Food
(brand:wikidata=)
(brand:wikipedia=nl:)
brand=Boni
brand:wikidata=Q4380634
brand:wikipedia=nl:Boni_(supermarkt)
brand=“Boon’s Markt”
brand:wikidata=Q97704873
brand:wikipedia=nl:Boon’s markt
brand=Coop
brand:wikidata=Q2390074
brand:wikipedia=nl:Coop (Nederlandse supermarkt)
brand=Dagwinkel
brand:wikidata=Q125054
brand:wikipedia=nl:Dagwinkel
brand=Dekamarkt
brand:wikidata=Q2489350
brand:wikipedia=nl:DekaMarkt
brand=Deen
brand:wikidata=Q13571727
brand:wikipedia=nl:Deen_(supermarkt)
brand=Dirk
brand:wikidata=Q17502722
brand:wikipedia=nl:Dirk_(supermarkt)
brand=Ekoplaza
brand:wikidata=Q47017915
brand:wikipedia=nl:Ekoplaza
brand=Hoogvliet
brand:wikidata=Q2770647
brand:wikipedia=nl:Hoogvliet (supermarkt)
brand=Jan Linders
brand:wikidata=Q2200982
brand:wikipedia=nl:Jan_Linders_Supermarkten
brand=Jumbo
brand:wikidata=Q2262314
brand:wikipedia=nl:Jumbo_Supermarkten
brand=Landmarkt
(brand:wikidata=)
(brand:wikipedia=nl:)
brand=Lekker Makkelijk
(brand:wikidata=)
(brand:wikipedia=nl:)
brand=Lidl
brand:wikidata=Q151954
brand:wikipedia=nl:Lidl
brand=Marqt
brand:wikidata=Q55361811
brand:wikipedia=nl:Marqt
brand=MCD
brand:wikidata=Q46936596
brand:wikipedia=nl:MCD_(supermarkt)
brand=Nettorama
brand:wikidata=Q1828639
brand:wikipedia=nl:Nettorama
brand=ODIN
(brand:wikidata=)
(brand:wikipedia=nl:)
brand=Pakgro
(brand:wikidata=)
(brand:wikipedia=nl:)
brand=PLUS
brand:wikidata=Q1978981
brand:wikipedia=nl:PLUS (Nederlandse supermarkt)
brand=Poiesz
brand:wikidata=Q2521700
brand:wikipedia=nl:Poiesz_Supermarkten
brand=Pryma
(brand:wikidata=)
(brand:wikipedia=nl:)
brand=Spar
brand:wikidata=Q610492
brand:wikipedia=nl:Spar (supermarkt)
brand=Vomar
brand:wikidata=Q3202837
brand:wikipedia=nl:Vomar
Ziet er goed uit, maar het valt me op dat Marqt er niet tussen staat, terwijl Marqt wel bij je voorstel staat.
Vallen Sligro en Makro ook onder supermarkt? Is dat niet meer groothandel voor horeca?
@Riemer17 Ja dat was een omissie. Ik heb Marqt toegevoegd.
@Geim Ik was me er niet van bewust dat Makro/Sligro met shop=supermarket buitenbeentjes waren, er zijn er inderdaad veel meer met shop=wholesale Ik het ze uit de lijst gehaald.
De Coop is ook uit je lijstje gevallen.
Als ik bij overpass “shop=supermarket & name=Aldi in Nederland” invoer krijg ik bij:
Aldi : 212 knopen en 13 vlakken
ALDI : 228 knopen en 19 vlakken
Ik heb de rest niet gecontroleerd met overpass, maar bij de Aldi verschilt de hoeveelheid winkels nogal.
Dit komt ook dichter bij de werkelijke hoeveelheid supermarkten zoals aangegeven in de wiki.
@E_de_Wit Ik heb niet naar ways gezocht, maar die tellen natuurlijk wel mee.
Eerst even checken of ik de eerdere stats kan repliceren, dus zonder de ways.
Met node[“shop”=“supermarket”][name=“Aldi”,i] (dus regexp, case insensitive) krijg ik al 468 pois, dus die query was blijkbaar eerder niet case insensitive. Nog steeds is tot:229 dan raar, daar is mogelijks iets misgegaan in de manuale nabewerking
node[“shop”=“supermarket”][name=“Aldi”,i][brand] → 194
node[“shop”=“supermarket”][name=“Aldi”,i][!brand] → 274
Bij Jumbo kom ik op
node[“shop”=“supermarket”][name=“Jumbo”,i][brand] → 236
node[“shop”=“supermarket”][name=“Jumbo”,i][!brand] → 397
zelfde totaal als eerder, en 2 meer met ‘brand’ tag
bij “Heijn” is het nu 841 om 14 (ipv 15, 1 verschil)
bij “Lidl” is het nu 192 (ipv 193) om 192 (was 190)
Ik zal voor de zekerheid de query [shop=supermarket] opnieuw doen, inclusief ways, en tellingen en rapportage door een perl script laten doen.
Top! Alleen bij de Aldi was het verschil met de wiki dermate groot dat ik deze zelf even door overpass wilde halen.
Wordt bij de [brand] de brand:wikidata en brand:wikipedia ook meegenomen?
Bij het taggen van de winkels is inmiddels veelvuldig gebruik gemaakt van de key “winkelnummer”.
De key is (uiteraard) niet gedocumenteerd in de wiki.
Het gebruik van een key in de Nederlandse taal verdraagt zich nmm niet met het internationale karakter van OSM.
Nog afgezien dat het geen informatie waarde heeft voor de gebruiker van de kaart.
Moeten we dat winkelnummer vervangen door ref=xx ?
Of moet het geheel verwijderd worden ?
Wat denken jullie ?
Ik zou iets van ref:shop= doen. Ik weet of dat al bestaat, maar er zijn vele ref:xxx ,dus deze kan er ook wel bij.
Info die er is, kun je beter behouden, vind ik
Taginfo geeft aan dat ref:shop:num daarvoor 4672 maal gebruikt is.
En winkelnummer is 2616 maal gebruikt.