Ale wygląda na to że tym mejlem to zrobiłem - mam potwierdzenie że to co jest tam publikowane jest informacją publiczną, dane już są dostępne więc “Co musisz zrobić” załatwiłem już mejlem).
Zrozumiałem że chodzi tu o to że trzeba napisać do urzędu jeśli coś nie jest jednoznacznie określone jako informacja publiczna, ma inne warunki wykorzystania niż chcemy lub nie jest publicznie dostępne.
Pierwsze załatwiłem mejlem, drugie też, a trzecie nie ma tu znaczenia bo już było publicznie dostępne.
Ja jestem przekonany że jest to w pełni OK korzystać z tego źródła w mapowaniu.
W linku, który wrzuciłeś na Wiki widać, że mają w formie .xls. A z tego już można sobie przekonwertować na coś bardziej tekstowego. A co byś potrzebował?
Na https://rspo.men.gov.pl można pobrać wyniki w CSV, ale żeby niektóre kolumny stały się używalne trzeba je jeszcze obrobić; np. REGON jest zapisywany w formie “=”“771560360"”" (wszystkie znaki cytatu prosto z pliku)
Dzięki informacją pozyskanym z Warszawy (Dzięki Ika) oraz pomocy Pooh przy standaryzacji danych oraz opracowaniu danych dla całej Polski mamy coś takiego:
Na razie w jeszcze jest to wersja w trakcie tworzenia, chętni do pomocy jak zwykle mile widziani (JOSM musi być opanowany)
Mam nadzieję, że zaczniemy już pod koniec tego tygodnia.
Zaktualizowałem schematy po komentarzach @Cristoffs i @Syntex o isced:level=*. Oryginalne są tutaj.
Zaktualizowałem po uwagach @Ika_Anna - ref:rspo dla zespołów szkół.
Wygenerowane przez PlantUML ze źródła.
Dzięki, też wydaje mi się że jest w miarę czytelnie. Dodałem isced:level=* i jeszcze trochę pozmieniałem styl.
Mam tylko wątpliwości dot. adresów - czy one nie powinny trafić na amenity=school w pierwszym i drugim przypadku (w 2 mogą być w praktyce bardzo różne kombinacje z adresami szkół/zespołu szkół).
Może warto rozważyć dodanie nr rspo do zespołów oraz w dalszym kroku rspo jednostki nadrzędnej dla “szkoły”?
Dlaczego? Możliwość aktualizacji + przynależność organizacyjna można być inna niż wynikałoby z adresów.
Poziom edukacji powtarzany dla budynku i terenu jest zamierzony?
W niektórych przypadkach adres RSPO zawiera nie tylko nr budynku, ale także nr lokalu (z kilku różnych przyczyn).
Moje przeglądanie uwag dodanych do mapy pokazuje, że małemu ułamkowi ludzi zależy na tym - i nie jest to ten ułamek, który wie, jak przeglądać dane OSM, by wyłuskać official_name - bo jest to ten, dla którego istnieje tylko to, co widać wg stylu openstreetmap-carto.