Poproszę aktualizację dla Koluszek (https://www.openstreetmap.org/relation/1610215). Dane w większości z importu 6 lat temu, który porobił m.in dość dużo dubli. Gdzieniegdzie są braki. Na e-mapie z kolei znalazłem takie dziwne twory jak np “Osiedle Osiedle 11 Listopada”
Miejscowość Myszyniec - dane adresowe dla ulicy Marii Konopnickiej (od Pawłowskiego do Placu Wolności. Wg polska.e-mapa.net - cały ten odcinek ulicy nazwa się Plac Wolności i wszystkie punkty adresowe to ul. Plac Wolności. Jak to można zweryfikować i ew. poprawić?
Brakujące punkty adresowe dla miasta Gdańska uzupełnione (ponad 2100 punktów).
Niestety zauważyłem, że w obszarze Gdańska pozostaje obecnie prawie 1100 zduplikowanych punktów adresowych ze starych importów, zatem będzie jeszcze sporo pracy przy ich deduplikacji…
/*
This has been generated by the overpass-turbo wizard.
The original search was:
“"addr:housenumber"=* in Gdańsk”
*/
[out:json][timeout:925];
// fetch area “Gdańsk” to search in
{{geocodeArea:Gdańsk}}->.searchArea;
// gather results
(
// query part for: “"addr:housenumber"=*”
node["addr:housenumber"](area.searchArea);
way["addr:housenumber"](area.searchArea);
relation["addr:housenumber"](area.searchArea);
);
// print results
out body;
>;
out skel qt;
W JOSM daję Shift+V => Ostrzeżenia => Zduplikowane numery domów