Національна класифікація "admin_level"

Підтримую пропозицію va-deam, та схиляюсь більше до класифікації запропонованої iONiX.
Я також не зовсім розумію різницю між:

плюс це ще треба десь взнавати куди відноситься ця сьльрада чи СМТ, а це не завжди “так просто”, тому я за те щоб об’єднати такі місця до одного admin_level.

Ще запитання: що ми розуміємо під терміном “райони в місті”, певно це адміністративна одиниця в межах міста що має власну адміністрацію? Питання моє ось до чого - у нас в місті є декілька районів котрі не мають чітко виділеної адміністрації, але всеж мають певні рамки. Для таких ситуацій admin_level певно буде зайвим, чи не так?

Спробую пояснити :slight_smile:


8 рівень - (найтиповіше) передмістя, які мають власну адміністрацію, але гроші отримують з бюджету сусіднього міста, до якого «приписані».
9 рівень - (найтиповіше) селище без окремої адміністрації, але гроші отримують зі зведеного бюджету сусіднього села, до якого «приписані»; декілька сіл об'єднані в одну спільну сільраду.
10 рівень - (найтиповіше) передмістя, без окремої адміністрації, але гроші отримують зі зведеного бюджету великого району сусіднього міста, до якого «приписані»;

а тому, що:

— Ст.133, Розділ IX Конституції України.

Тег admin_level= спеціально призначений для позначення адміністративної ієрархії, альтернативні способи тут зайві.

У Києві, наприклад, 10 районів, кожен з яких має власну адміністрацію, голову, бюджет, районний суд, РАГС і т.п. Якщо в умовному районі міста адміністрації немає, то логічно, що admin_level=* тут зайвий. Інша справа — історичні райони з власною назвою (відомою для місцевих мешканців), які вірогідно колись були окремими селищами, а потім злились з містом. Якщо не помиляюсь, в Лондоні їх позначають точкою з назвою і тегом place=suburb, наприклад Soho, Chinatown.

Згоден, що мій варіант є складним для розуміння, але в разі сумнівів є порятунок у вигляді вже готової класифікації (КОАТУУ) — можна звірятись.

Так, так! va-deam правильно каже. Є КОАТУ і по ньому треба ставити admin_level та також можна звірятись щодо підпорядкованості адміністративних одиниць.

Ще троху попручаюсь :slight_smile:
Класифікація КОАТУ та класифікація admin_level не зовсім співпадають.
КОАТУ сам має кілька класифікацій

Загалом 9, за кількісттю співпадає з admin_level але не підходить бо відсутній державний кордон. Міста зі спеціальним статусом не виносяться в окремий клас.

Другий спосіб класифікації за КОАТУ

Чотири чи дванадцять? :slight_smile:
До чого це я все: перенести КОАТУ у admin_level так просто не вдасться, в любому випадку admin_level буде спрощеною проекцією КОАТУ. Інакше необхідно аби admin_level був у форматі ХХ ХХХ ХХХ ХХ
Так вот, що повинно бути у цій проекції нам і потрібно визначитись.
Виділяти по одному админ_левелу на кожен тип села чи СМТ мені здається зайвим.

Що до міст зі спеціальним статусом - я можу погодитись що їм потрібен окремий адмін_левел тьльки з міркувань аби виділити столиці, і якщо місто має admin_level області то це місто із спец статусом. Але як це буде позначено на мапі?

Ось частина довідника КОАТУУ


…
1200000000        ДНІПРОПЕТРОВСЬКА ОБЛАСТЬ/М.ДНІПРОПЕТРОВСЬК
1210000000        МІСТА ОБЛАСНОГО ПІДПОРЯДКУВАННЯ ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
1210100000        ДНІПРОПЕТРОВСЬК
1210130000        РАЙОНИ М.ДНІПРОПЕТРОВСЬКА
1210136300    Р    АМУР-НИЖНЬОДНІПРОВСЬКИЙ
…
1210137800    Р    КРАСНОГВАРДІЙСЬКИЙ
1210138100    Р    ЛЕНІНСЬКИЙ
1210138400    Р    САМАРСЬКИЙ
1210140000        СЕЛИЩА МІСЬКОГО ТИПУ, ПІДПОРЯДКОВАНІ ДНІПРОПЕТРОВСЬКІЙ МІСЬКРАДІ
1210141000    Т    АВІАТОРСЬКЕ
1210200000    М    ВІЛЬНОГІРСЬК
1210400000        ДНІПРОДЗЕРЖИНСЬК
1210436000        РАЙОНИ М.ДНІПРОДЗЕРЖИНСЬКА
1210436300    Р    БАГЛІЙСЬКИЙ
1210436301    Щ    СВІТЛЕ
1210436600    Р    ДНІПРОВСЬКИЙ
1210436900    Р    ЗАВОДСЬКИЙ
1210465000        СЕЛИЩА МІСЬКОГО ТИПУ, ПІДПОРЯДКОВАНІ БАГЛЕЙСЬКІЙ РАЙРАДІ М.ДНІПРОДЗЕРЖИНСЬКА
1210465300    Т    КАРНАУХІВКА
…

чому б і не додавати код КОАТУУ окремим теґом, щось на зразок
admin_level= + koatuu:code=1210100000*, для Дніпропетровська
(12 = Дніпропетровська обл, 10 = міста обласного підпорядкування, 100000 - саме місто)

UPD:
Ось тут більш зрозумілий Приклад_кодування_об’єктів_КОАТУУ.

А в загалі можливо для admin_level використовувати поділ лише на 4-и рівні, а все інше брати з коду КОАТУУ

Навіщо себе штучно обмежувати чотирма рівнями, коли, наприклад, у Німеччині їх 11 (а не 10, як у інших)?! Можна створити прецедент :slight_smile: і запровадити всі 12 рівнів.

Я навмисне не брав до уваги “райони у містах, що мають спеціальний статус, який визначається законами України” (райони Києва, Севастополя, яким підпорядковані інші населені пункти). В КОАТУУ лише 55 з 42030 записів (0,13%), які походять від цього спецстатусу. Гадаю, ці “райони” можна понизити до звичайних районів в обласних центрах і присвоювати залежним населеним пунктам відповідний рівень.

Так само, злиття зазнали деякі пункти III та IV класу.

Тег place=* визначає тип “села” (яким шрифтом буде намальована назва на мапі), а admin_level=* його приналежність (коректна поштова адреса в результатах пошуку). admin_level=* додається до замкнутої лінії разом з border=*, в кращому випадку користувач побачить лише кордон: товстий чи тонкий.

Переконав. Не зовсім я в тому впевнений, але якщо поштова адреса в нас формується за цими ознаками то це аргумент…
Отже лишаємо таку класифікацію:

Так? Додаємо в Вікі Україну?

Я б не став поспішати з внесенням таких змін в вікі, томущо на даний момент висловилося лише 4 учасники проекту, і лише 3 з них за такі зміни. Варто вислухати якомога більше учасників, можливо провести голосування (хоч це і не зобов’язує ні до чого, але широка підтримка допоможе швидше здійснити зміни).

В мене така пропозиція:
• Додати класифікацію в вікі, щоб з нею ознайомилось якомога більше маперів. Але треба зазначити, що це на поточний момент лише пропозиція.
• Додати повідомлення про це на Головній сторінці вікі та у вікі на сторінці обговорення (для “admin_level”) провести голосування.

andygol слушна пропозиція.
От і прийшли до точно такої ж схеми як і для прийняття нових тегів: спочатку пропозиція, потім обговорення, потім голосування :slight_smile:

Розпочато голосування http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Talk:%D0%92%D1%96%D0%BA%D1%96%D0%BF%D1%80%D0%BE%D0%B5%D0%BA%D1%82_%D0%A3%D0%BA%D1%80%D0%B0%D1%97%D0%BD%D0%B0. Обговорення продовжуємо в цій гілці, щоб не засмічувати українську Talk Page.

проголосував — «за»

А яка процедура голосування? Чи просто кожен від себе редагує розділ з голосами?

  1. переходиш за посиланням для голосування,

  2. перемикаєшся в режим редагування, за прикладом в розділі голосування додаєш свій голос (за чи проти)

  3. на при кінці ставиш «~~~~» (без лапок), щоб додати час голосування і свій нік.

начебто все…

upd
Щоб мати можливість голосувати треба зареєструватись в Вікі (щоб вносити зміни в Вікі). Реєстрація на форумі і Вікі дві окремі речі!

Я - проти.

Перша причина це відсутність житлових масивів - одиниць нижчого рівня, ніж райони міста. Поясню більш докладно.
У Києві є вулиця Леніна у районах: Бортничі(Дарницький), Жуляни(Соломянський район), Петрівська Борщагівка (Києво-Святошинського району) , Софіївська Борщагівка(Києво-Святошинського району), Троєщина (Деснянський район). І хоч ці вулиці можна розрізнити за назвою адмістративного району, набагато звичніше звучить назва з житловим масивом.

Друга причина - у всіх країн міста починаються з admin_level=5, у нас - з 3-го… І хоч з містами 3-го рівня можна погодитись. (наприклад тому, що після перенесення обл. центру Київської обл. в Білу Церкву, Київ не буде в Білоцерківській області :slight_smile: ), то з винесенням обласних центрів на рівень вищий від району, я не погоджуюсь. У решти країн спочатку йдуть провінції та райони, а потім вже міста. У запропонованому варіанті - навпаки.

Так звані житлові масиви позначають тегом place=suburb: у результатах пошуку назва мікрорайону відображатиметься. Ці масиви не мають окремої адміністрації, судів, відділків РАГС, тому застосовувати у цей спосіб admin_level немає ніякого сенсу.

Цікаво, а як тоді поштарі відрізняють на яку вулицю Леніна принести пошту? Тобто, як прийнято писати адресу (будь ласка, лише офіційні джерела)?!

+1 до пояснення va-deam, правда я позначив житлові масиви теґом landuse=residental + name=* і все чудово шукається з назвами самих житлових масивів ;).

Ось приклад:
ведіть у рядок пошуку на http://osm.org — 11, Гідропаркова, Дніпропетровськ
з’явиться наступний результат

http://www.openstreetmap.org/?lat=48.47737&lon=34.90416&zoom=17&layers=B000FTF

зверніть увагу, що ділянка позначена теґом landuse=residental має інший (світло-сірий) колір на відміну від іншої території.

Я розумію, що класифікація населених пунктів потрібна і корисна, але я не розумію чому це повинно робитися за допомогою тегу кордону? Чим відрізняеится кордон цих н.п.?

Я за те, щоб використовувати для цього теги на точці, яка має тег place з іменем, і познацає центр н.п. (або області, або району, або іншої території).

Поясніть, будь ласка, яким чином точка може мати опис для території?

На точці, яка позначає центр н.п., прописується кількість проживаючих, тип н.п., КОАТУУ код, столиця чи ні, та інші такі параметри (Київ). Таким чином було б логічно прописувати сюди і раду, до якої входять ці н.п. (напевне треба буде ввести новий тег).
Таким чином мені здається, що останні три пукти варто звести до одного.