Właśnie dlatego tę zmianę kiedyś wprowadziłem, żeby mniejsze elementy nie przesłaniały większych. Nikt dotąd nie powiedział jaki jest z tym problem, jak widać, ani nie podał lepszej (bardziej neutralnej albo obiektywnej) metody niż wielkość. Dominuje przekonanie, że ważne elementy powinny być widoczne wcześniej, ale nikt nie powiedział jakie są reguły “ważności”. W tym wypadku nadal się nie dowiedziałem, dlaczego reguła wielkości jest OK w większej skali (bo wreszcie ktoś zauważył, że to nie jest wzięte z kapelusza), a nie jest OK w mniejszej.
Proponuję takie uwagi zgłaszać bezpośrednio i w ogóle brać aktywny udział w tych dyskusjach, bo inaczej opiekunowie robią po swojemu (mam wrażenie, że coraz bardziej).
Padła propozycja, żeby wyświetlać nowe tagi placówek dyplomatycznych (office=diplomatic) jako flagi w kolorze biur, a jednocześnie przestać renderować stare ikony dla amenity=embassy (niezbyt precyzyjne, więc to pewnie nie były tylko ambasady):
O ile wprowadzenie ikonek dla nowych tagów mnie przekonuje, to usuwanie starego tagowania w chwili, kiedy jeszcze połowa została, to zbytni pośpiech i proszenie się o masowe edycje:
Proponuje albo pominąć usuwanie dopóki ilość nie spadnie do ~2k (to najmniejsza ilość kwalifikująca do renderowania), albo wstrzymać całą poprawkę do tego czasu.
Wysłałem mejla na talk, żeby wszyscy chętni mogli się na ten temat wypowiedzieć:
Dla ścisłości - nowe są renderowane bodaj od początku, bo należą do klucza “office”, a te obiektu domyślnie są wyświetlane jako granatowe kropki, np. tu:
A propos wspominanego chyba suboptymalnego etykietowania poligonów (np. shop) ikonami. Odpowiada za to funkcja ST_PointOnSurface()
Będzie możliwość obliczenia “bieguna niedostępnośći” w PostGIS-ie poprzez funkcję ST_MaximumInscribedCircle()
Punkt ten tak jak ST_PointOnSurface() zawsze leży w środku poligonu, ale w bardziej dogodnym i estetycznym miejscu.
Dla przypomnienia ST_PointOnSurface() przecina poziomą linią poligon w połowie wysokości. Zwracany jest środkowy punkt części wspólnej linii z poligonem. Często daje to słabą pozycję etykiet. http://postgis.net/2020/07/18/postgis-3.1.0alpha2/ https://download.osgeo.org/postgis/docs/postgis-3.1.0alpha2.pdf str. 422
Wygląda na to, że znany i tu zgłaszany problem z nieistniejącymi liniami granic z jakiegoś powodu da się obejść przez odwrócenie kierunku fragmentu granicy.
Zmiany wizualne są tylko w minirondach oraz wyświetlanie nowego schematu placówek dyplomatycznych. Stare tagowanie (amenity=embassy - 102 wystąpienia w Polsce) już nie jest wyświetlane i pewnie można już się go pozbyć po zamianie na office=diplomatic.