@Mateusz Konieczny W tych przypadkach wszystko jest prawidłowo. Adresy już obecne w OSM pokrywają się z danymi źródłowymi w postaci SIP’u gminy.
Aktualność SIP’u potwierdza zarówno mieszkaniec gminy, w przytoczonych uwagach, jak i niedawne zasilenie PRG przez gminę właśnie z tego systemu: “181608 podkarpackie rzeszowski Kamień 20/06/02 GEO-SYSTEM Sp. z o.o.”
Przy okazji zauważyłem inny problem w tej gminie (w OSM): W wielu miejscach występują podwójne adresy, np. https://www.openstreetmap.org/#map=19/50.30580/22.11952 - są stare adresy sprzed wprowadzenia nazw ulic i te nowe, już z ulicą w adresie. Prawdopodobnie ktoś przy ostatnim imporcie zapomniał usnąć stare adresy lub w używanym skrypcie był błąd, który do tego dopuścił. Jest tego dość sporo…
Trzeba jakoś znaleźć te byłe miejscowości, w których ten problem występuje. Później wystarczy wyszukać w overpass’ie te adresy i je usunąć.
Edit: Przestarzałe adresy znalazłem i usunąłem. Sprawa załatwiona
Poproszę aktualizację dla Koluszek (https://www.openstreetmap.org/relation/1610215). Dane w większości z importu 6 lat temu, który porobił m.in dość dużo dubli. Gdzieniegdzie są braki. Na e-mapie z kolei znalazłem takie dziwne twory jak np “Osiedle Osiedle 11 Listopada”