Gmina Nasielsk uzupełniona.
Łącznie przybyło 305 nowych punktów adresowych, 21 zostało poprawionych, choć akurat tych 2 ze wspomnianych uwag nie ma w gminnej ewidencji (utworzyłem zapytanie poprzez SIP gminy z prośbą o ich weryfikację).
I następne podziękowania!
https://www.openstreetmap.org/note/1834168
https://www.openstreetmap.org/note/1667054
Orzesze
Punkty adresowe na ulicy Centralnej zaktualizowane i uzupełnione.
Może warto też w okolicy https://www.openstreetmap.org/note/2227607#map=17/50.65427/17.89315
Reimport dla miasta Opole zrobiony - przybyło 1766 punktów adresowych, 411 zostało poprawionych, do dalszej weryfikacji zgłosiłem 16 uwag poprzez SIP.
I jeszcze jedna prośba o adresy - https://www.openstreetmap.org/note/2091862#map=17/52.77563/18.24041&layers=N
Uzupełnienie adresów dla miasta Inowrocław zrobione - przybyło 360 punktów adresowych, 76 zostało poprawionych.
Prośba o import/aktualizacje adresów w powiecie krakowskim.
Czyli gminy od wschodu idąc na zachód do gminy Zabierzów.
Gmina Igołomia-Wawrzeńczyce uzupełniona. Przybyło 124 punkty adresowe, 15 zdublowanych (fixme) zostało poprawionych, jeden punkt okazał się nadmiarowy w stosunku do ewidencji gminnej (spróbuje w poniedziałek przedzwonić do urzędu i spytać czy taki numer jest faktycznie nadany).
Czy jest gdzieś opisane jak te adresy importujesz? Trafiłem właśnie przy porównywaniu danych PKW i OSM na to że
https://www.openstreetmap.org/way/435060538#map=19/50.16319/22.83299
ma addr:place Kopina, według danych PKW powinno mieć Mołodycz i zastanawiam się kto ma racje
prośba o weryfikację:
https://www.openstreetmap.org/note/2262897 https://www.openstreetmap.org/note/2262895 https://www.openstreetmap.org/note/2262898#map=18/49.67501/21.88761
Czy jest gdzieś opisane jak te adresy importujesz?
W telegraficznym skrócie - korzystam z danych GUGiK-u, które w JOSM-ie opracowuję wtyczką OpenData.
Trafiłem właśnie przy porównywaniu danych PKW i OSM na to że
https://www.openstreetmap.org/way/435060538#map=19/50.16319/22.83299
ma addr:place Kopina, według danych PKW powinno mieć Mołodycz i zastanawiam się kto ma racje
Według danych Państwowego Rejestru Granic powinno to być addr:place=Mołodycz.
prośba o weryfikację:
https://www.openstreetmap.org/note/2262897 https://www.openstreetmap.org/note/2262895 https://www.openstreetmap.org/note/2262898#map=18/49.67501/21.88761
Uwagi co do numeracji pokrywały się z ewidencją gminną - punkty adresowe poprawione.
Gile, ktoś mapuje adresy notkami:
https://www.openstreetmap.org/note/2264492
https://www.openstreetmap.org/note/2264487
https://www.openstreetmap.org/note/2264481#map=16/50.3729/21.7839&layers=N https://www.openstreetmap.org/note/2264484 https://www.openstreetmap.org/note/2264485 https://www.openstreetmap.org/note/2264486
https://www.openstreetmap.org/note/2264489#map=15/50.3723/21.7913&layers=N
https://www.openstreetmap.org/note/2264488
https://www.openstreetmap.org/note/2264490
Gile, ktoś mapuje adresy notkami:
Gmina Majdan Królewski uzupełniona - przybyło 243 punkty adresowe, 41 zostało poprawionych.
Wielkie dzięki!
https://www.openstreetmap.org/note/103089#map=15/50.3596/22.1223&layers=N https://www.openstreetmap.org/note/103091 to inne pobliskie zgłoszenia bubli adresowych
@Mateusz Konieczny W tych przypadkach wszystko jest prawidłowo. Adresy już obecne w OSM pokrywają się z danymi źródłowymi w postaci SIP’u gminy.
Aktualność SIP’u potwierdza zarówno mieszkaniec gminy, w przytoczonych uwagach, jak i niedawne zasilenie PRG przez gminę właśnie z tego systemu: “181608 podkarpackie rzeszowski Kamień 20/06/02 GEO-SYSTEM Sp. z o.o.”
Przy okazji zauważyłem inny problem w tej gminie (w OSM): W wielu miejscach występują podwójne adresy, np. https://www.openstreetmap.org/#map=19/50.30580/22.11952 - są stare adresy sprzed wprowadzenia nazw ulic i te nowe, już z ulicą w adresie. Prawdopodobnie ktoś przy ostatnim imporcie zapomniał usnąć stare adresy lub w używanym skrypcie był błąd, który do tego dopuścił. Jest tego dość sporo…
Trzeba jakoś znaleźć te byłe miejscowości, w których ten problem występuje. Później wystarczy wyszukać w overpass’ie te adresy i je usunąć.
Edit: Przestarzałe adresy znalazłem i usunąłem. Sprawa załatwiona
nowe zamówienie: https://www.openstreetmap.org/note/2266697
i inne: https://www.openstreetmap.org/note/2264178#map=18/54.33207/18.67275
i jeszcze moje: https://www.openstreetmap.org/note/2267021
https://www.openstreetmap.org/note/2266942#map=17/51.76238/21.94546&layers=N https://www.openstreetmap.org/note/2266941 https://www.openstreetmap.org/note/2266945 - Stare i Nowe Zadybie ma najwyraźniej braki w adresacji
W Piekielniku się budują: https://www.openstreetmap.org/note/2269666 https://www.openstreetmap.org/note/2269665
Poproszę aktualizację dla Koluszek (https://www.openstreetmap.org/relation/1610215). Dane w większości z importu 6 lat temu, który porobił m.in dość dużo dubli. Gdzieniegdzie są braki. Na e-mapie z kolei znalazłem takie dziwne twory jak np “Osiedle Osiedle 11 Listopada”
Z wizyty u rodziny - w Kostowie koło Byczyna dwa lata temu ulice ponazywano.
Jest może możliwość importu? Kawałek zmapowałem, ale…
https://www.openstreetmap.org/way/169024085/history#map=15/51.1599/18.1501&layers=N