Pod Siedlcami w miejscowości Białka, całkiem niedawno powstało centrum handlowe. Na zdjęciach lotniczych nic nie ma bo to za świeże (na bingu widać tylko teren przygotowany pod budowę).
Na OSM ktoś zmapował tylko jeden budynek ot tak w polu, nie tam gdzie faktycznie jest hala, bez dróg dojazdowych i sąsiednich hal.
Jedyną podstawą na której da się cokolwiek wyrysować są dane dotyczące uzbrojenia terenu dostępne w GeoPortalu powiatu siedleckiego
http://powiatsiedlecki.geoportal2.pl/
Ten Selgros? Bo nie podałeś lokalizacji.
https://www.openstreetmap.org/#map=17/52.13491/22.29349
Jest jeszcze podkład “Polska e-mapa budynki” czy jakoś tak (pod podkładem Binga). Tam są obrysy budynków i np. widać, że wspomniany wyżej Selgros jest faktycznie wyrysowany na oko
Kiedyś to się po prostu brało rejestrator śladu GPS i obchodziło budynek parę razy i podobnie parę razy się przejść po dojazdówce i parkingui na tej podstawie go rysowało…
Kiedyś to satelitów było dużo mniej w dodatku odbiorniki GPS były niedokładne Ta metoda do tej pory działa znakomicie. Ja mieszkam w województwie bardzo zalesionym i stosuję ją do tej pory. https://forum.openstreetmap.org/viewtopic.php?id=68351
Brakuje jeszcze głownego tagu dla Selgrosa czyli shop=wholesale.
I jeszcze to do zweryfikowania: https://www.openstreetmap.org/node/7478475250 - Na miejscu nie byłem, ale Selgrosy to hurtownie, a nie małe sklepy spożywcze
Konkurencja na literę G na tym obszarze lepsza. No ale nie ma co się dziwić gdyż ich mapy są przeważnie do celów komercyjnych i firmy oraz sklepy same się tam pozycjonują nie znając darmowych alternatyw. https://www.google.com/maps/place/08-110+Bia%C5%82ki/@52.1348513,22.2920576,490m/data=!3m1!1e3!4m5!3m4!1s0x471f5a020bfd741d:0xd3f4bf380bd716ca!8m2!3d52.1306692!4d22.2920847
Konkurencja na literę G na tym obszarze lepsza. No ale nie ma co się dziwić gdyż ich mapy są przeważnie do celów komercyjnych i firmy oraz sklepy same się tam pozycjonują nie znając darmowych alternatyw. https://www.google.com/maps/place/08-110+Bia%C5%82ki/@52.1348513,22.2920576,490m/data=!3m1!1e3!4m5!3m4!1s0x471f5a020bfd741d:0xd3f4bf380bd716ca!8m2!3d52.1306692!4d22.2920847
Ciekawe, czy faktycznie są tam 3 bary KFC, jak pokazuje ta mapa…
Ciekawe, czy faktycznie są tam 3 bary KFC, jak pokazuje ta mapa…
Ewidentny błąd ale przykładowo ten obszar koło zalewu na OSM wygrywa z goglami szczegółowością
https://goo.gl/maps/1MMwpY2d3hA4kJEs5
Osobiście tam zbierałem ślady GPS
https://www.openstreetmap.org/node/7478475250#map=17/52.16115/22.24180
https://www.openstreetmap.org/user/Kacperszmukler - uwagi i edycje do przejrzenia. Niemieckie nazwy w uwagach (pewnie do old_name:de) oraz (do wycofania) dodanie tych nazw do addr:street.
https://www.openstreetmap.org/user/Kacperszmukler - uwagi i edycje do przejrzenia. Niemieckie nazwy w uwagach (pewnie do old_name:de) oraz (do wycofania) dodanie tych nazw do addr:street.
Mógłby ktoś cofnąć te edycje? W większości jeśli nie w całości są błędne. Użytkownik tworzy nowe obiekty dla tych już istniejących, np. same tagi tourism=attraction + name:de=Ring dla rynków w miastach.
Czy można prosić o sprawdzenie drogi S19 koło Białegostoku? https://www.openstreetmap.org/relation/11283104/history#map=11/53.1365/23.1503
Wg tej uwagi (https://www.openstreetmap.org/note/2260370) droga ma zły przebieg, a z linku do gddkia wynika, że droga jest dopiero planowana (+zła kategoria drogi). Wygląda na błąd.
Bardzo wątpliwe, patrz np. https://conadrogach.pl/informacje/harmonogram-dla-poludniowej-obwodnicy-bialegostoku-w-ciagu-s19-i-dk65.html - budowa ma w 2022 ruszać.
https://www.openstreetmap.org/changeset/87704831#map=10/53.0279/23.0948
Wysłałem jeszcze wiadomość do Pawki z prośbą o odpowiedź na forum lub w zestawie zmian
Zastanawiam się, czy w takich przypadkach nie można wycofać zmiany, a potem co najwyżej wycofać wycofanie? Uzyskanie odpowiedzi może potrwać, a drogę widać.
EDIT: Nieważne, widzę, że już poprawiono tę drogę https://www.openstreetmap.org/changeset/87890484#map=12/53.1319/23.0905
Witam, odpowiem jeszcze tu. Przebieg zmieniłem na podstawie najnowszego planu zagospodarowania gminy Turośń Kościelna. Też się zdziwiłem, że zatwierdzili ten przebieg. Status w budowie dałem na podstawie, jak widać chyba nie sprawdzonych informacji, tu się pospieszyłem. Sorki.
po edycji obrysu szpitala pod jego ikonką przestała wyświetlać się nazwa, proszę o sprawdzenie:
po edycji obrysu szpitala pod jego ikonką przestała wyświetlać się nazwa, proszę o sprawdzenie:
Tak na szybko - SOR to nie jest osobny szpital, prawda?
Czy “Wielospecjalistyczny Szpital Miejski im. Józefa Strusia” to rzeczywiście najczęściej używana nazwa?
To mi wygląda na błędy w tagowaniu, ale może też pusć nazwę - ikonka soru może blokować napisy a długi tekst jest ciężej wyświetlić.
Wie ktoś, jak poprawnie dokończyć zmapowanie? Na Wiki OSM nie znalazłem nic konkretnego.
https://www.openstreetmap.org/changeset/89441700
https://www.openstreetmap.org/note/2308188
(A, i pisownia “pumptruck” ze strony WWW jest… błędna )
Wie ktoś, jak poprawnie dokończyć zmapowanie?
We Wrocławiu jest tak oznaczony: https://www.openstreetmap.org/way/526804176
Wie ktoś, jak poprawnie dokończyć zmapowanie?
W Nowej Soli tak to zrobiłem https://www.openstreetmap.org/way/731919940