Zrobione - łącznie dodałem / zaktualizowałem / poprawiłem ok. 3400 punktów adresowych.
Gdzieniegdzie przy okazji poprawiłem również (w miarę dostępnych zasobów czasowych) obrysy budynków.
Gmina Nasielsk uzupełniona.
Łącznie przybyło 305 nowych punktów adresowych, 21 zostało poprawionych, choć akurat tych 2 ze wspomnianych uwag nie ma w gminnej ewidencji (utworzyłem zapytanie poprzez SIP gminy z prośbą o ich weryfikację).
I następne podziękowania!
https://www.openstreetmap.org/note/1834168
https://www.openstreetmap.org/note/1667054
Orzesze
Punkty adresowe na ulicy Centralnej zaktualizowane i uzupełnione.
Może warto też w okolicy https://www.openstreetmap.org/note/2227607#map=17/50.65427/17.89315
Reimport dla miasta Opole zrobiony - przybyło 1766 punktów adresowych, 411 zostało poprawionych, do dalszej weryfikacji zgłosiłem 16 uwag poprzez SIP.
I jeszcze jedna prośba o adresy - https://www.openstreetmap.org/note/2091862#map=17/52.77563/18.24041&layers=N
Uzupełnienie adresów dla miasta Inowrocław zrobione - przybyło 360 punktów adresowych, 76 zostało poprawionych.
Prośba o import/aktualizacje adresów w powiecie krakowskim.
Czyli gminy od wschodu idąc na zachód do gminy Zabierzów.
Gmina Igołomia-Wawrzeńczyce uzupełniona. Przybyło 124 punkty adresowe, 15 zdublowanych (fixme) zostało poprawionych, jeden punkt okazał się nadmiarowy w stosunku do ewidencji gminnej (spróbuje w poniedziałek przedzwonić do urzędu i spytać czy taki numer jest faktycznie nadany).
Czy jest gdzieś opisane jak te adresy importujesz? Trafiłem właśnie przy porównywaniu danych PKW i OSM na to że
https://www.openstreetmap.org/way/435060538#map=19/50.16319/22.83299
ma addr:place Kopina, według danych PKW powinno mieć Mołodycz i zastanawiam się kto ma racje
prośba o weryfikację:
https://www.openstreetmap.org/note/2262897 https://www.openstreetmap.org/note/2262895 https://www.openstreetmap.org/note/2262898#map=18/49.67501/21.88761
Czy jest gdzieś opisane jak te adresy importujesz?
W telegraficznym skrócie - korzystam z danych GUGiK-u, które w JOSM-ie opracowuję wtyczką OpenData.
Trafiłem właśnie przy porównywaniu danych PKW i OSM na to że
https://www.openstreetmap.org/way/435060538#map=19/50.16319/22.83299
ma addr:place Kopina, według danych PKW powinno mieć Mołodycz i zastanawiam się kto ma racje
Według danych Państwowego Rejestru Granic powinno to być addr:place=Mołodycz.
prośba o weryfikację:
https://www.openstreetmap.org/note/2262897 https://www.openstreetmap.org/note/2262895 https://www.openstreetmap.org/note/2262898#map=18/49.67501/21.88761
Uwagi co do numeracji pokrywały się z ewidencją gminną - punkty adresowe poprawione.
Gile, ktoś mapuje adresy notkami:
https://www.openstreetmap.org/note/2264492
https://www.openstreetmap.org/note/2264487
https://www.openstreetmap.org/note/2264481#map=16/50.3729/21.7839&layers=N https://www.openstreetmap.org/note/2264484 https://www.openstreetmap.org/note/2264485 https://www.openstreetmap.org/note/2264486
https://www.openstreetmap.org/note/2264489#map=15/50.3723/21.7913&layers=N
https://www.openstreetmap.org/note/2264488
https://www.openstreetmap.org/note/2264490
Gile, ktoś mapuje adresy notkami:
Gmina Majdan Królewski uzupełniona - przybyło 243 punkty adresowe, 41 zostało poprawionych.
Wielkie dzięki!
https://www.openstreetmap.org/note/103089#map=15/50.3596/22.1223&layers=N https://www.openstreetmap.org/note/103091 to inne pobliskie zgłoszenia bubli adresowych
@Mateusz Konieczny W tych przypadkach wszystko jest prawidłowo. Adresy już obecne w OSM pokrywają się z danymi źródłowymi w postaci SIP’u gminy.
Aktualność SIP’u potwierdza zarówno mieszkaniec gminy, w przytoczonych uwagach, jak i niedawne zasilenie PRG przez gminę właśnie z tego systemu: “181608 podkarpackie rzeszowski Kamień 20/06/02 GEO-SYSTEM Sp. z o.o.”
Przy okazji zauważyłem inny problem w tej gminie (w OSM): W wielu miejscach występują podwójne adresy, np. https://www.openstreetmap.org/#map=19/50.30580/22.11952 - są stare adresy sprzed wprowadzenia nazw ulic i te nowe, już z ulicą w adresie. Prawdopodobnie ktoś przy ostatnim imporcie zapomniał usnąć stare adresy lub w używanym skrypcie był błąd, który do tego dopuścił. Jest tego dość sporo…
Trzeba jakoś znaleźć te byłe miejscowości, w których ten problem występuje. Później wystarczy wyszukać w overpass’ie te adresy i je usunąć.
Edit: Przestarzałe adresy znalazłem i usunąłem. Sprawa załatwiona
nowe zamówienie: https://www.openstreetmap.org/note/2266697
i inne: https://www.openstreetmap.org/note/2264178#map=18/54.33207/18.67275
i jeszcze moje: https://www.openstreetmap.org/note/2267021
https://www.openstreetmap.org/note/2266942#map=17/51.76238/21.94546&layers=N https://www.openstreetmap.org/note/2266941 https://www.openstreetmap.org/note/2266945 - Stare i Nowe Zadybie ma najwyraźniej braki w adresacji
W Piekielniku się budują: https://www.openstreetmap.org/note/2269666 https://www.openstreetmap.org/note/2269665