Do oznaczenia parku krajobrazowego/rezerwatu przyrody jest tag leisure=nature_reserve. Boundary=protected_area często występuje razem z nim, ale to jest jakby rozszerzenie tego tagu, tzn. używane nie tylko dla rezerwatów.
Jak się komuś chce, to czemu nie?
Ten strumień jest otagowany jako river, a nie stream - może na to trzeba bardziej zwrócić uwagę w tej edycji. I na to że rzeka została przeniesiona, a most został w starym miejscu…
I to koryto raczej nie powinno mieć nazwy, ta jest już na waterway=river.
Co do mapowania jako obszar - w moim odczuciu jest to jak mapowanie chodnika jako area:highway - można, ale na ogół nie ma z tego dużych korzyści. Ale nie jest to błędne czy psujące coś.
Poproszę o podpowiedź, czy czegoś przypadkiem nie zepsułem, a jeśli tak, to o wskazówki na naprawę
Otóż w tym miejscu: https://www.openstreetmap.org/#map=18/53.25167/23.21092
Był narysowany przejazd przez tory kolejowe, jednak w czasie wycieczki rowerowej stwierdziłem że go tam nie ma i jest jedynie dzikie przejście przez torowisko (ślady w terenie wskazują na to, że przejazd drogowy kiedyś faktycznie tam był)
“Rozerwałem” więc drogę, kończąc ją przed torami i wysłałem zmiany, a po kilku chwilach zacząłem się dopiero (niestety) zastanawiać co się stanie z trasowaniem… Samochodem przejechać nie ma szans (tory, krzaki, mały nasyp), pieszo czy rowerem się da (na upartego - jest wydeptana ścieżka, rower można przeprowadzić). OSM mi to jednak nadal, mimo rozerwania ścieżki, trasuje:
Podobna sytuacja jest tutaj: https://www.openstreetmap.org/#map=19/53.21695/23.18907
Tu był przejazd w poziomie torów, ale został zlikwidowany, aczkolwiek tutaj powstał wiadukt kolejowy pod którym można przejechać, a przez tory można co najwyżej przejść “na dziko” (pieszo czy prowadząc rower)
Aktualnie OSM w tym miejscu trasuje tak:
A powinno tak:
Czy można prosić o podpowiedź jak te dwa miejsca ogarnąć żeby było dobrze?
W pierwszym przypadku musisz poczekać chwilę, aż mapa się zaktualizuje. Widzę, że teraz jest dobrze.
A w drugim, jeżeli przejazd został zlikwidowany, to zrób to samo.
Interesuje mnie tematyka wprowadzenia do OSM numeracji oddziałów leśnych na podstawie danych z Lasów Państwowych.
Nie potrafiłem znaleźć informacji. Jeśli powielam temat proszę o linka do wątku.
Według mnie zestaw tagów OK oprócz powielania ref jeszcze w name - to jest błędne. Name jest zarezerwowane dla „powszechnie używanej nazwy” , czyli w przypadku obszarów leśnych np. Las Kabacki.
Łączenie boundary=forest_compartment z landuse=forest okazało się problematyczne: nie każdy oddział leśny jest zalesiony, a mapujący poprawiający geometrię lasów przy okazji zmieniają też granice oddziałów.
W jaki sposób powinna być zaznaczona stacja Kraków Bieżanów https://www.openstreetmap.org/node/598669907? Poprawiłem ją niegdyś tak, żeby miała tylko jeden punkt, jednak dość szybko zostało to zmienione na dwa punkty (jak to jest teraz). Wydaje mi się to trochę dziwne, żeby jedna stacja miała dwa punkty, jednak nie mogę znaleźć przykładu podobnej sytuacji, co wzbudza we mnie nutkę niepewności.
(2) to jakieś kuriozum, każdy z tych samochodów wjechał tam nielegalnie (chyba że wjechali tyłem?). Według oznakowania jest tam highway=pedestrian, ale… Zgłosić by albo poprawili znaki albo wymandatowali kierowców. Jak sprawa się wyjaśni to mapować.
Na drugim zdjęciu znak C16 dotyczy chodnika. W przypadku tego znaku, jak i C13, nie ma w przepisach, że dotyczy on drogi po lewej stronie znaku, jak to jest przy B-2. A tutaj wrocławska przypadek z C-13.