Może przy okazji sprawdzisz adresy w Wiązownicy https://www.openstreetmap.org/relation/6738352.
Po dodaniu ulic nie były dostępne przez jakiś czas do importu, więc pozmieniałem adresy ręcznie.
Zrobione - łącznie dodałem / zaktualizowałem / poprawiłem ok. 3400 punktów adresowych.
Gdzieniegdzie przy okazji poprawiłem również (w miarę dostępnych zasobów czasowych) obrysy budynków.
Gmina Nasielsk uzupełniona.
Łącznie przybyło 305 nowych punktów adresowych, 21 zostało poprawionych, choć akurat tych 2 ze wspomnianych uwag nie ma w gminnej ewidencji (utworzyłem zapytanie poprzez SIP gminy z prośbą o ich weryfikację).
Gmina Igołomia-Wawrzeńczyce uzupełniona. Przybyło 124 punkty adresowe, 15 zdublowanych (fixme) zostało poprawionych, jeden punkt okazał się nadmiarowy w stosunku do ewidencji gminnej (spróbuje w poniedziałek przedzwonić do urzędu i spytać czy taki numer jest faktycznie nadany).
@Mateusz Konieczny W tych przypadkach wszystko jest prawidłowo. Adresy już obecne w OSM pokrywają się z danymi źródłowymi w postaci SIP’u gminy.
Aktualność SIP’u potwierdza zarówno mieszkaniec gminy, w przytoczonych uwagach, jak i niedawne zasilenie PRG przez gminę właśnie z tego systemu: “181608 podkarpackie rzeszowski Kamień 20/06/02 GEO-SYSTEM Sp. z o.o.”
Przy okazji zauważyłem inny problem w tej gminie (w OSM): W wielu miejscach występują podwójne adresy, np. https://www.openstreetmap.org/#map=19/50.30580/22.11952 - są stare adresy sprzed wprowadzenia nazw ulic i te nowe, już z ulicą w adresie. Prawdopodobnie ktoś przy ostatnim imporcie zapomniał usnąć stare adresy lub w używanym skrypcie był błąd, który do tego dopuścił. Jest tego dość sporo…
Trzeba jakoś znaleźć te byłe miejscowości, w których ten problem występuje. Później wystarczy wyszukać w overpass’ie te adresy i je usunąć.
Edit: Przestarzałe adresy znalazłem i usunąłem. Sprawa załatwiona